İçeriği gör

desensiz

Üye +
 • İçerik

  124
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • İçerik Ödülü

  2

desensiz | Son Ödül • Haziran 26

desensiz • En Beğenilen İçerik!

Topluluk Puanı

354 Mükemmel

1 Takipçi

desensiz Hakkında

 • Rütbe
  Pus

KHK Bilgisi

 • KHK
  672
 • Kurum
  Milli Eğitim Bakanlığı
 • Kriterler
  Kriter Yok
 • Komisyon Kararı
  İnceleme Devam Ediyor

İdari Yargı Bilgisi

 • İdari Süreç
  Dava Bulunmuyor

Adli Yargı Bilgisi

 • Adli Süreç
  İşlem Yok

Güncel Profil Ziyaretleri

Pasif. Profili ziyaret edenler, bu bölüm üye tarafından aktifleştirimeden görüntülenmez.

 1. Merhaba herkese, Ankara 26.İdare Mahkemesinden MSB'nin savunma cevabı geldi. 6 sayfalık standart / şablon bir metin. Dilekçenin sonu şöyle : "Nitekim emsal bir dosyada yapılan yargılama sonucu Ankara 22. İdare Mahkemesinin 15.04.2019 tarih, 2018/2843 E. 2019/599 K. sayılı kararı ile idarece tesis edilen işlem hukuka uygun bulunduğundan davanın reddine karar verilmiştir" Bu mahkeme kararı elinde olan ya da forumda gören varsa bana ulaşırsa sevinirim (sıfır,beşyüzbeş.ikiyüzotuzdört,seksenbeş altmışaltı) benim numaram.

 2. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Helal olsun.. Net ve vurucu bir şekilde yaşanılanı anlatmış. Ama anlattığı kişinin bunu önemsediğini veya anlatıcı kişinin duygularını hissedebildiğini düşünmüyorum.
 3. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Liselere giriş sınavına hazırlıkta zoom üzerinden matematik dersi veya fen bilgisi dersi verebilecek öğrenci başarısını sağlamada kendisine güvenen, iddialı KHK'lı arkadaşlar varsa bana özelden mesaj atabilir mi.
 4. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  ... 5 yıl bitti 6 yıla başladık. Hâlâ durum netleşmedi, hâlâ inceleniyor yazısını okuyup bekliyoruz. Bu arada ek tedbirlerle ilgili dilekçe verip cevap alamayanlar için yasa da öngörülen 6 ay beklemenin üzerine idari dava açma süresi başlamış durumda. Eğer şu anda biçimsel olarak dava açmazsanız burada da bir hak kaybı ile karşılaşabilirsiniz. Hatırlatmak isterim.
 5. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Hayırlı olsun..
 6. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Ders ücretini sistem üzerinden değil, ders sonrasında aileden alabiliyorsunuz. Buradaki sitelerin fonksiyonu internette bir ziyaretçi trafiği olduğu için müşteri bulmanızda kolaylık sağlaması yönünde. Ağır işlerde çalışmak yerine bir alternatif olacağını düşünmekteyim.
 7. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Sahibinden.com'da Armut.com'da ilan vermek ücretsiz. Sahibinden.com da vermek istediğiniz dersi ve seviyesini yazan bir ilan hazırlayıp yayınlıyorsunuz, ihtiyacı olan veliler arıyor, onlarla anlaşıp hizmetinize mukabil ücreti elden alıyorsunuz. Armut.com ise sisteme kendinizi özel ders veren olarak kayıt edip, çocuğuna ders verdirmek isteyen velilere bu sistem üzerinden teklif gönderip sonrasında telefonunu paylaşan velileri arayıp özel ders hizmeti detaylarını konuşup yine sistem üzerinden değil elden ücretini alarak ilerleyebiliyorsunuz. Biraz kurcaladığınızda bu çalışma şekline ve iş modeline kolaylıkla alışacağınızı düşünmekteyim. Özellikle pandemi döneminde zoom üzerinden uzaktan bağlantı ile evinizden kazanç sağlayabilecek duruma dönüşebileceksiniz.
 8. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Rica ederim, başka bir arkadaşa tavsiye ettiğim üzere, sanırım bizim dönüşümüz bu iktidar döneminde olmayacak ancak malumunuz hayatta bizi beklemiyor akıyor, bu nedenle bu süreçte öğretmenlikten kopmamak adına sizlere Armut.com veya sahibinden.com üzerinden ücretsiz ilan verip, uzaktan eğitimle (zoom üzerinden) özel ders vermenizi öneririm. Emin olun ki kazancınız ve moral/motivasyonuniz normal çalışmaya göre çok daha yüksek olacaktır. Saati ücretini belirttiğim web sitelerindeki saat ücretlerine gözatıp verebilirsiniz. Kolaylıklar ve başarılar diliyorum.
 9. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  MEB'e bağlı bir okulda kadrolu olan öğretmenlerin bilgileri dijital personel sisteminde tutulduğu için özel okul da öğretmen olarak başvurmaları durumunda hemen reddedilecektir. Ancak farklı kurumlar da görev yapmış ve ihraç edilmiş bir kişinin bilgisi bu sistemde olmadığından eğer KHK ihraç listelerinin tümüyle bahsettiğim MEB dijital personel sistemi sorgulama yapmadan çalışıyorsa (sizde durumunuzu söylemediyseniz) çalışma izni çıkabilir ancak bu sorgunun tahminimce yapıldığını ve başvurunuzun reddedileceğini tahmin ediyorum. Ancak yine de deneyerek gerçek durumu görmeniz en doğrusu olacaktır.
 10. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Merhaba Hocam, bence Armut.com veya sahibinden.com üzerinden ücretsiz ilan verip, uzaktan eğitimle (zoom üzerinden) özel ders verebilirsiniz. Emin olun ki kazancınız normal çalışmaya göre çok yüksek olacaktır. Kolaylıklar diliyorum.
 11. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Teşekkürler, tebligat işleminin tamamlanmasının ardından davayı açarım artık. Olmadı idareye usulen bir dilekçe verip o dilekçe de önceki dilekçe ile taleplerimin karşılığı ile ilgili cevap alamadığımı belirtip gelen cevapla davayı açarım. Gidecek çok yolumuz, çekecek çok cefamız var.
 12. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Bu konuda fikri olan paylaşabilir mi? İdare hukukunda şekil şartları katı uygulandığından hak arama şansımız bile bu nedenle kayıp edilebilir.
 13. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Bu arada ilave tedbirler ile ilgili sonucu görmek için e-devlet şifresiyle doğrulama yapıldığı için karar tebliğ edilmiş ve idari dava açma süresi başlamış oluyor mu? Bu sorgulama öncesindeki e-devlet şifresi ile doğrulama yapılması usulüne uygun yapılmış bir tebligat olarak kabul ediliyor mu? Bunu göz ardı edersek yarın dava açma hakkını da kaybetmiş oluruz.
 14. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  672'li olmama rağmen ben sorun yaşamadan satış yaptım. Adli veya idari işlem de hakkımda yok, hiçbir kriter de yok. İlave tedbirler için verdiğim dilekçe sonrasında MEB bana da red vermiş.
 15. desensiz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Bıktık canımızdan, hiçbir kriter yokken olmayan kriterin algısını ve sonucunu yaşıyoruz. Üstelik bunu yaşamaktan öteye çözüm de üretemiyoruz, sıkıştık kaldık. Resmen sivil ölüm yaşadığımız. Ohal Komisyonun çalışması iyice yavaşladı, üzerlerinde hiçbir baskı yok gibi keyfe keder böyle giderse 10 yıl daha dosya bakılır bu Ülkede. Kimsenin ne masum göreceği ne de bizim için çözüm üreteceği hali var şu anda. Hakkımızda ihraç edilerek Devletimizce hüküm kesildikten sonra halktan bunun yerinde olup/olmadığını doğru ayırt etmesini beklememiz doğru değil sanırım. Sonuçta toplumun önemli bir bölümünün algısı Devletimizin hatalı bir işlem yapmayacağı yönünde. Dolayısıyla biz toplumda bu kök salmış algıyı değiştirmek için de uğraşıyoruz. Bunu yapabilecek ve topluma kabul ettirecek güç, zaten bu ülkede iktidar olur. İşimiz gerçekten çok zor.
×
×
 • Yeni Oluştur...