İçeriği gör

Aynaz

Yeni Üye
 • İçerik

  3
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Topluluk Puanı

0 Normal

KHK Bilgisi

 • KHK
  668
 • Kurum
  Adalet Bakanlığı
 • Kriterler
  Kriter Yok
 • Komisyon Kararı
  Komisyona Tabii Değil

İdari Yargı Bilgisi

 • İdari Süreç
  Yerel İdari Mahkeme

Adli Yargı Bilgisi

 • Adli Süreç
  Beraat/Kyok

Güncel Profil Ziyaretleri

60 profil görüntüleme
 1. Aynaz

  Acil Yardım !!

  @gezgın17 merhaba bende eşim için kayıt oldum . Uzman çavuştu 2010 yılında 5 aylık kısa sürede maddi imkansızlık yüzünden evlerinde kalmıştı Mart 2020 de mahkeme oldu beraat etti dosya kapandı. Temmuz gibi valilik Oluru ile iade edildi aynı gün kurum uzaklaştırma verdi . 2021 ocakta ihraç ettiler . Bizde dava açtık şuan MSB ve iç işleri bakanlığının savunmamıza karşı cevabını bekliyorlar 30 gün süre verdiler karşı tarafa . Genelde İdari davalar 6 ay diyorlar ama belli de olmaz kimlerin insafına kaldık bilemiyoruz...
 2. Aynaz

  İdari Davalar Genel Forumu

  @Aklima öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Söylediğim gibi terimleri pek bilmiyorum eşim TSK da görev yapıyordu. C maddesiyle derken aynı evde kalan iki kişi ismini vermiş uyaptan okudugm ve anladığım kadarıyla onların ifadesinde sadece evde kısa süreliğine kaldığını söylemişler. 2010 yıllarında. 2020 yılında 3 . ayda ilk mahkemede beraat etti temmuz gibi valilik Oluru ile işe döndürüldü imzasını bile attı ancak aynı gun uzaklaştırma verdi bu defa kurum vermiş. 2021 Şubat sonu ihraç edildik. Vanda mahkeme açıldı ara karar söylediğim gibi konyadan ve MSB iç işleeri bakanlığından cevap istemişler. Tek seferlik 30 gün ibaresi var kararda. Bu arada biz sadece MSB açtık davayı mahkeme iç işleri bakanlığını da dahil etmiş.
 3. Aynaz

  İdari Davalar Genel Forumu

  Merhaba eşim adına yazıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim . Eşim 2010 yılında 5 aylık süre ile maddi imkansızlık sebebi ile evlerde kalmış bunun için ceza davası açıldı 15.03.2020 de dosya kapandı beraat aldı c maddesi ile . Bu konulardaki terimler hakkında fikrim yok o yüzden kusura bakmayın 2020 temmuzda valilik Oluru ile geri ise döndü aynı gün kurum uzaklaştırma verdi bizim suçumuz olmadığı için herhangi bi dava açmadık 2021 Ocak ayında ihraç etti kurum. Şubat ortası Van idare mahkemesine davamızı açtık ara karar olarak Konya 2. Ağır ceza mahkemesinden ve iç işleri bakanligiyla MSB nin da savunmasıni istediler yada isten cikarma sebeplerini belirten bi istek diyelim . 30 gün süre tanimislar konyadan cevap gelmiş bütün evraklar UYAP üzeri gönderilmiş iş yeri ne zaman gönderir yada gönderir mi ? Ve tahmini bu mahkeme ne zaman sonuçlanır bu arada duruşmali değil. Şimdiden teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...