İçeriği gör

Aklima

Genel Moderatör
 • İçerik

  1.085
 • Katılım

 • İçerik Ödülü

  7

Aklima | Son Ödül • Haziran 9

Aklima • En Beğenilen İçerik!

Topluluk Puanı

2.269 Mükemmel

Aklima Hakkında

 • Rütbe
  Genel Editör

KHK Bilgisi

 • KHK
  689
 • Kurum
  Milli Savunma Bakanlığı
 • Kriterler
  Kriter Yok
 • Komisyon Kararı
  İnceleme Devam Ediyor

İdari Yargı Bilgisi

 • İdari Süreç
  Dava Bulunmuyor

Adli Yargı Bilgisi

 • Adli Süreç
  İfade

Güncel Profil Ziyaretleri

7.483 profil görüntüleme
 1. sayın @Aklima e- postanıza bakabilir misiniz?

  1. Aklima

   Aklima

   Yazabilirsiniz, ancak;

   1. söz konusu tedbirlerden yaşadıklarınızı net olarak yazmalısınız, afaki yada yuvarlak olmaz.

   2. Bir ihtimal idare mahkemesi davayı genişletme olarak değerlendirip dilekçeyi red edebilir. Zaman kazanmak için cimere durumunuzu anlatıp başvuruyu nereye yapacağım diye sorabilirsiniz. Sonrası için eliniz güçlenir.

   Profil adınızı neden değiştirdiniz?

 2. Aklima

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Sayın Ömer Avcu, Mevcut durumdan değil, gelecekteki (iktidar olurlarsa ki) olası KHK lardan bahsetmiş. Klasik siyasetçi tekniği. Durumun cazibesi başlıktan kaynaklanıyor. İçeriğin mevcut KHK mağdurlarıyla alakası yok. https://twitter.com/avidrissahin adresinde 4 ağustosta paylaşımlar yapmış. Gelecek nesiller için sevindirici bir durum.
 3. Aklima

  İfadeye Çağrılma

  Chat bölümünde de aynı soruyu sormuşsunuz. Davetini istinaftaki davanızla ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Ya tanıksınız yada farklı bir soruşturmanız olabilir. Davet edildiğinizi ve bu güne kadarda sıkıntı olmadığına göre dert edeceğiniz bir durum yoktur. Sonucu paylaşırsanız sevinirim.
 4. Aklima

  Bylock KakaoTalk Cgnat User-id Mağdurları Forumu

  Belirttiğiniz durumda ceza almazsınız.
 5. Aklima

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Hayırlı, uğurlu olsun. Yeni bir seviyeye geçtiniz. Paylaşımlarınızı bekleyeceğim. Önce kız kardeşinizin daveti sonra sizin atamanız. Güzel haberlerin ardı kesilmesin dilerim.
 6. Aklima

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Profilinizde 668 khk olarak görünüyorsunuz. İmzanızda 689 khk olarak görünürsunuz. Burada 692 olarak paylaşmışsınız. Profilinizde Adalet bakanlığı yazıyor burada TSK sivil memur. Komisyon devam ediyor olarak görünüyor burada idare mahkemesinden dönermiyim şeklinde soruyorsunuz. Hangi paylaşımınıza göre cevap vereyim bilemedim.
 7. Aklima

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Asıl neden sendika, diğerleri "çeşitlilik" göstergesi olarak kullanılmış.
 8. Aklima

  Bylock KakaoTalk Cgnat User-id Mağdurları Forumu

  9 Mart 2014 tarihli Şanlıurfa mitinginden bahsediyorsunuz. Tanık beyanı tek başına değerli değil. ancak HTS kayıtlarında görüştüğünüz iddia edilen kişiler kim ve örgütle bağları var mı. Bu kısım önemli. İlk derece mahkemeleri genel olarak tutar bir dal bulunca ceza veriyor. Ancak özellikle Yargıtay somut delil ve dayanak arıyor. Durumunuz ayrıldım dediğiniz dönemde ayrıldığınızı ispat edebilmeniz durumunda ve özelliklede sonrasında HTS kayıtlarında örgüt içinde ev mesulu, imam, toplantı düzenleyicisi gibi tabanın üstünde olan kişilerle irtibatınızın olmaması durumunda beraatle sonuçlanacaktır.
 9. Aklima

  Bylock KakaoTalk Cgnat User-id Mağdurları Forumu

  Anlattığınız kadarıyla yorum yapmak zor. Tanık ifadesinin ne olduğu, HTS kayıtlarının kimle/lerle olduğu kaç tane olduğu tarihleri önemli. Ev sorumlusu olmanız durumu sıkıntılı bir husus. İlk derece mahkemelerinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Birde, "Cumhurbaşkanınin ayrılın demisiyle" bunu ne zaman nerede söyledi acaba?
 10. Aklima

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  "İyi bayramlar" Demeyi isterdim. Ancak herkes için iyi geçmediği bir gerçek. "Bayramsa bayramınız mübarek olsun" diyeyim.
 11. Aklima

  Gündem Dışı Sohbet

  Allah' ım utandırmasın, abisinin uğradığı iftiralara uğratmasın, abisine iftira atan yaratıklardan sakınsın.
 12. Sayın @Öğretmenhanim, Bir kaç yerde paylaşımlarınız dikkatimi çekti. Her GGU verilen kamu görevinden çıkarılmıyor. Savunma alınan herkeste kamu görevinden çıkarılmıyor. Bu hususu anlayabilmek için savunmada ne yazdığı önemli. "Hakkınızda 375 sayılı KHK kapsamında işlem yapılacak" benzeri bir ifade varsa bu kamu görevinden çıkarılmanız için çalışma olduğu şeklinde yorumlanabilir. Çünkü ohal sonrası kamudan çıkarma işlemleri 375 sayılı khk ya dayanarak yapılıyor. Bunun yanında ceza davasına konu hususlarla idari davaya hele ki fetö konusuna dair hususlar farklı. İkisi son zamanlarda karıştırılmaya başlandı. Ceza davasından beraat alırsınız yada soruşturmadan SYOK, KYOK alırsınız. Ancak yinde kamu görevinden çıkarılabilirsiniz yada idare mahkemesinden red alabilirsiniz. Forumda pek çok örnek var. Beraat kararına, syok yada kyok kararına bakmak lazım. Çoğunda bir takım tespitlere yer verildiği ancak kovuşturma açmak yada ceza vermek için yeterli olmadığı yazıyor. Yazması kişinin red alması için yeterli mi elbette değil. Söz konusu gerekçeler bakınız çoğu zamanında yasal faaliyetlerdi. Sıkıntı ne? Sıkıntı; sen tarafını belli ettin diyorlar. Geçmişe dönük suç veya bağ icad ediyorlar. Sözüm ona 17/25 aralık 2013 ü referans alıyorlar. Çıkan kararlara bakınız hukuk diye bir durum kalmadı. Kimse çıkıpta uluslar arası bir platformda israil cumhurbaşkanına ağzının payını verebilen bir devlet lideri kendi ülkesindeki bir örgütün adını açık açık neden zikretmez, neden bunlardan uzak durun diye açık açık söylemez devlet bunların adını ve kurumlarını neden açık açık belirtmez, neden kendilerine dokunulunca üstü kapalı (paralel yapı vb) olarak ifadeler kullanır. Neden, kimden, çekinildi, neden kendilerine dokunuluncaya kadar işlem yapılmadı diye sormaz. Hala televizyon programlarında fetö ve yapılanların doğruluğu konu ediliyor. 4 yıl oldu hala haklı olduklarını anlatmaya çabalıyorlar. Anlatanların da geçmişlerine internetten bakınız. Şimdinin fetösü geçmişin cemaatiyle beraber olmayan kaç kişi var. Mevzu uzun, derin. Ceza davasında yada soruşturmada somut delil aranırken fetö hususunda idari davalarda irtibat-iltisak bağı yeterli. Hele ki ohal sonrası dönemde kamudan çıkarma işlemleri için irtibat-iltisakın olduğunun değerlendirilmesi yeterli. Duruma "suç" olarak yaklaşmayın, irtibat-iltisak olarak yaklaşınız. Suç varsa zaten irtibat-iltisakı kimse aramıyor.
 13. Aklima

  Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

  2577 sayılı kanun dilekçe ve cevap haklarını düzenleyen ilgili maddeleri kapsamında dosyanızın içindeki tekemmül ettrilmesini isteyebilirsiniz.
 14. Aklima

  Türk Silahlı Kuvvetleri Personeli Forumu

  İkinci savunma istenme nedeni nedir? paylaşmanız mümkün mü? İkinci savunma nın süresi ara kararın kuruma teslim edilmesinden bir gün sonra başlar ve 30 gündür. Kaldı ki bahsettiğiniz ara karar pantemi sürecindeyse buda sürenin bitiş zamanını etkiler. Ara karar sonrası süreç kararın kuruma gitmesi, kurumun alması ve 30 gün süre (genel olarak sonuna kadar bekliyorlar) kurumun cevabı postaya vermesi, kalemin uyapa aktarması şeklindedir. Ara kararın kuruma teslim edildiğini uyaptan görüyorsanız teslim tarihinden sonraki günü 1 olarak kabul edip 30 ekleyiniz. üstüne de en fazla 5 gün posta ekleyiniz. Bazen kalemler uyapa yükleme yapmayabiliyor. (pek çok masumane nedeni olabilir) net bilgiyi mahkeme kaleminden alabilirsiniz. KYOK konusuna gelince; KYOK ceza davasına neden bir suç işlemediğiniz manasına gelir. İdare mahkemesi KYOK la ilgilenmez. KYOK aldığınız soruşturmada irtibat iltisak olarak kullanabileceği argüman var mı ona bakar. Ancak KYOK kararında net bir şekilde fetö/pdy ile ilgili olarak hiç bir şey bulunamadığı yazıyorsa durum başka. Birde olayın olayın OHAL sonrası kısmı var. Hakkınızdaki işlem "değerlendirilen" kıstasıyla yapılmış. Yani kurum takdir hakkını kullanmış. Aleyhinizdeki bilgi, belge, tanık vb mahkeme tarafından "kurum, fetö/pdy ile irtibat yada iltisakı olduğu sonucuna .... deliller, ifadelerle ulaşmış dolayısıyla idarenin işleminde yanlışlık yok" şeklinde yorumlanabilirse sıkıntı olur. Forumda bu konuda geniş paylaşımlar oldu "takdir hakkı", "değerlendirilen" şeklinde arama yaparak ulaşabilirsiniz. Bunun yanında İdari davalar kbaşlığı altında önemli bilgi, mütalaa kısmını okumanızı tavsiye ederim. https://forum.khkhaber.com/topic/15003-i̇dari-davalar-konusunda-önemli-paylaşımlar/page/8/?tab=comments#comment-73963
 15. Sayın hu25, E-posta üzerinden gönderdiğiniz dilekçeye bakıyorum. Bazı değişiklikler yapılması gerekebilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...