İçeriği gör

vergici672

Genel Moderatör
 • İçerik

  1.376
 • Katılım

 • İçerik Ödülü

  14

vergici672 | Son Ödül • Nisan 21

vergici672 • En Beğenilen İçerik!

Topluluk Puanı

5.559 Mükemmel

4 Takipçi

vergici672 Hakkında

 • Rütbe
  Editör

KHK Bilgisi

 • KHK
  672
 • Kurum
  Maliye Bakanlığı
 • Kriterler
  Kriter Yok
  Kurum Kanaati
 • Komisyon Kararı
  İnceleme Devam Ediyor

İdari Yargı Bilgisi

 • İdari Süreç
  Dava Bulunmuyor

Adli Yargı Bilgisi

 • Adli Süreç
  İşlem Yok

Güncel Profil Ziyaretleri

3.960 profil görüntüleme
 1. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Diğeri başka bir kurumdaysa ve avukat eşin eş hariç bir kriteri yoksa iade ihtimali var. Bu forumdan iade edilen arkadaş da aynen bu şekildeydi.
 2. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Eş durumundan ihraç edilen kişi maliyede ise, çalıştığı birime bağlı olarak, olumlu dönüşler oluyor. Birkaç ay önce forumdan eş durumu nedeniyle maliyeden ihraç bir üyemiz iade edilmişti. Eğer iki eş de maliye de ise henüz dönüş duymadım. Eğer maliyeden ihraç edilen VDK B'de ya da Masak'ta ise yine olumlu dönüş duymadım. Onları pek bilmiyorum hocam. Bana pek de sıcak gelen okullar değiller. Yeditepe, Bilgi, Kadir Has bunlara göre biraz daha iyi olabilir. Kemal bey objektif bir adamdır. Peşine düşülebilir.
 3. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Evet hocam söyledikleriniz gayet doğru. Maalesef sevdiğimize gücümüz yetmiyorsa, gücümüzün yettiğini sevmek durumunda kalıyoruz YBÜ'nin hoca kalitesi konusunda dediklerinize katılmakla birlikte, hoca kalitesinin tek başına yeterli olmadığını belirtmek isterim. Zira okulun kültürü, ortamı, hoca kalitesi kadar önemli bir faktör. YBÜ'nün kampüsünün olduğu bölgeyi de düşününce, büyükşehir ile ilgisi de pek olmaz çocukların. Özeller konusunda size katılıyorum ama özellerin de hepsi bir değil. Bir Bilkent/Koç, en iyi devletler kadar iyi. Keza Bahçeşehir/medipol gibi alanında iyi örnekler de var. Yine de söylediklerinizin çoğuna katılıyorum Hocam Nişantaşı'nı pek tavsiye etmem. İstanbul'da çocuk okutmak zor; ama, madem ki büyüğü orada, o zaman en azından tek hane ile masraf azaltıp, çocukların yanında olup, okulları rahat bitirmelerini sağlarsınız. YBS bölümü kötü bir bölüm değildir. İçiniz rahat olsun.
 4. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Hocam şehir dışı ise aileye çok yük olabilir. Bunu da hesaba katmak lazım. Ayrıca devlet üniversitesi bile olsa YB bana biraz oturmamış gibi geliyor. Ayrıca o derece aralığında iktisatın pek bir faydası olmayacaktır kanımca. YBS'de en azından ucundan da olsa bir bilgisayar bağlantısı olur. Çocuğun da bilgisayar konusunda ilgisi varsa, çok güzel bir yöne kayabilir. @Alone Angel Ayrıca @scienceindex hocama okullar konusunda katılyorum mef ve özyeğin, Erhan Erkut hocanın vizyonunu yansıtan fena olmayan okullar. İngilizce eğitim dili olması da artısı olur.
 5. vergici672

  Gündem Dışı Sohbet

  Bizimki anca yatar. Bir yerde yatar, sonra kalkar başka yerde yatar. En çok menemen tarzı domatesli yemeklerin dibini seviyor sanırm.
 6. vergici672

  Gündem Dışı Sohbet

  Sağolun hocam. Tevekkeli değil iki gündür yanımdan ayrılmıyordu eşek sıpası. Gününü kutlamamı istiyormuş
 7. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Estağfirullah hocam. Ben de yanlış anlamış olabilirim sizi Özetle şunu demeye çalıştım: çalışma konusunda hırs iyidir, neticesi konusunda hırs da iyidir ancak orası belirsizdir; sizin zamanındaki düşünceleriniz de gayet doğru ve insani imiş
 8. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Hocam hırslı bir insandım sözü bence sizin durumda kötü anlamda kullanılamaz. -Ders çalıştım, iyi okullarda okudum, elimden geleni yaptım diyorsunuz. Bunların hiç biri kötü değil. İnsanlığın gelişimi de bu çabalarla olmuştur. Bence doğrusunu yapmışsınız. -Başarının anahtarını çalışma olarak görürdüm demişsiniz. Çalışınca başarının gelmesi garanti değildir ama çalışmadan başarı ancak şans ya da nepotizm ile gelir. Gelişmiş bir ülkede doğmuş olsaydınız, bu çalışmalarınızın karşılığını fazlası ile alırdınız. -İnsanın iyi bir evinin, arabasının olması kötü bir şey değildir. -İnsanlar bir şeyler ile imtihan oluyor doğru; ancak, bu imtihanların sebebi istekleriniz, hırslarınız değil. Life is full of ups and downs. Bazen tepede oluruz, bazen çukurda. İ Özetle: siz doğrusunu yapmışsınız. Lütfen eski halinize dönmek için toparlanın. Doğu dünyasının mistik miskinliğine prim vermeyin. Anladığım kadarıyla da inançlı bir insansınız. Allah'ın emirlerinin kulun gayreti üzerine olduğunu bilirsiniz. İslamda ruhban sınıfının olmamasını, protestanlık gibi dünyaya ait çabaya son derece önem verildiğini de bilirsiniz. Gayret göstermeye devam edin. İnancı konusunda kimsenin şüphe duymayacağı Mehmet Akif'in, kendi dönemini anlatan şiirlerine de bakarsanız, miskinliğin doğu toplumlarının başının belası olduğunu da görürsünüz.
 9. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Daha geçen ay 1 ziraat 1 vakıf aldı. Ziraatin maaş müşterisiydi, vakıfın maaş müşterisiydi.
 10. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Eğer vakıf/ziraat/halk eşlerinizin maaş bankası ise kredi veriyor. Çok örneğini gördüm. Aksi duruma şahit olmadığımdan bir şey diyemiyorum.
 11. vergici672

  Gündem Dışı Sohbet

  Hemen iletiyorum hocam
 12. vergici672

  Gündem Dışı Sohbet

  Kendisi bu ara twitterda aktif. Kendisi kelimesi kelimesine şöyle dedi: "Biraz kalabalığa karışalım sn. Emmi, herkese selam söyleyin"
 13. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Hayırlı olsun hocam. Adım adım çözülüyor inşallah.
 14. vergici672

  Kitap Önerileri

  Önerin hocam tabii ki. Ama önerirken bence, içerik, format, neden önerdiğiniz gibi bazı bilgiler olursa iyi olur. Çok klasik olacak ama ben başlayayım. 1984: George Orwell'in 1948'de yazdığı klasiği. Aslında Stalin dönemi faşizmi için yazmıştır; ancak, o kadar iyi bir kitap yazmış ki, bütün faşist rejimlerin başucu kitabı gibi olmuştur. Özellikle çift düşün, 101 nolu oda gibi terimler çok etkileyici.
 15. vergici672

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Bir fıkraya benzettim: Adamın biri “kurban” mevzuunu anlatıyormuş: "çocuğu olmayan hazreti davut, allah'a dua etmiş, 'ya rabbi bana bir kız çocuğu ver, onu sana kurban edeyim' demiş. dua tutmuş, davut, kızının adını ayşe koymuş, gel zaman git zaman, çocuğun kurban edileceği zaman gelmiş, hazreti davut kızı yatırmış, tam boğarak kurban edecekken, azrail, gökten bir keçiyle çıkagelmiş, 'kızı bırak, al bu keçiyi kurban et' demiş"! dinleyenlerden biri dayanamamış: "yahu bunun neresini düzelteyim; hz. davut değil hz. ibrahim; kız değil erkek; ayşe değil ismail; azrail değil cebrail; boğmayacaktı kesecekti, keçi değil, koç"!
×
×
 • Yeni Oluştur...