İçeriği gör

Temur Temur

Üye
 • İçerik

  16
 • Katılım

 • Son Ziyaret

Topluluk Puanı

5 Normal

KHK Bilgisi

 • KHK
  693
 • Kurum
  Milli Savunma Bakanlığı
 • Kriterler
  Ankesör
 • Komisyon Kararı
  Ret

İdari Yargı Bilgisi

 • İdari Süreç
  Ankara 22. İdari

Adli Yargı Bilgisi

 • Adli Süreç
  İstinafta

Güncel Profil Ziyaretleri

551 profil görüntüleme
 1. @Aklima teşekkür ediyorum.
 2. 693 khk ihraç, ohal komisyonu ihraç sebebini 24 ay sonra adli mahkememin gerekçeli kararını gerekçe gösterdi idare mahkemesine iptal davası açtım ve msb den 35 sayfalık cevap yazısı geldi içeriği örgütü anlatmış , devlete sadakatini göstermemiştir falan ama ne yapmışımda göstermemişim yok hep sanki kalıp şablonmuş gibi şimdi msbnin cevabına cevap yazmam gerekiyor bu ay sonuna kadar örnek dilekçe olan var mıdır?
 3. 693 khk ihraç, ohal komisyonu ihraç sebebini 24 ay sonra adli mahkememin gerekçeli kararını gerekçe gösterdi idare mahkemesine iptal davası açtım ve msb den 35 sayfalık cevap yazısı geldi içeriği örgütü anlatmış , devlete sadakatini göstermemiştir falan ama ne yapmışımda göstermemişim yok hep sanki kalıp şablonmuş gibi şimdi msbnin cevabına cevap yazmam gerekiyor bu ay sonuna kadar. 693 khk ihraç, ohal komisyonu ihraç sebebini 24 ay sonra adli mahkememin gerekçeli kararını gerekçe gösterdi idare mahkemesine iptal davası açtım ve msb den 35 sayfalık cevap yazısı geldi içeriği örgütü anlatmış , devlete sadakatini göstermemiştir falan ama ne yapmışımda göstermemişim yok hep sanki kalıp şablonmuş gibi şimdi msbnin cevabına cevap yazmam gerekiyor bu ay sonuna kadar.
 4. Arkadaşlar idare mahkemesine açdığım davada msb nin cevabı geldi, var mıdır cevaba cevap dileçe örneği olan rica etsem .
 5. Temur Temur

  OHAL ve KHK Mağdurları 1

  @SONDEDE yanlış anladıysam düzeltin, ahime Ferdi olarak başvuru yapmasakda aym e yaptığımız tek başvuruyu yine aym, sanki ahime de başvuru yapmışız gibi değerlendirip orta yolu bulucu bir tazminat mı öneriyor mu yoksa aynı davayı ahime de açmak gerekir mi ?
 6. Sayın @Aklima dağlara taşlara heryerlere yazıyorum,belki gören olur da şu madurun işi görülür diye
 7. Herkese kolay gelsin. Adli tatilde Ankara idare mah.ne iptal dilekçesi verecem fakat başlığa adli tatilin olması sebebiyle eklemem gerekli bir şeyler varmi? Birde birkaç tane Ankara idari mahkeme var hangisini neye göre yazıyoruz? 
 8. Herkese kolay gelsin. Adli tatilde Ankara idare mah.ne iptal dilekçesi verecem fakat başlığa adli tatilin olması sebebiyle eklemem gerekli bir şeyler varmi? Birde birkaç tane Ankara idari mahkeme var hangisini neye göre yazıyoruz? 
 9. Herkese kolay gelsin. Adli tatilde Ankara idare mah.ne iptal dilekçesi verecem fakat başlığa adli tatilin olması sebebiyle eklemem gerekli bir şeyler varmi? Birde birkaç tane Ankara idari mahkeme var hangisini neye göre yazıyoruz?
 10. Ben 6 3 ceza aldım ve iki yıl cezaevi sürecinden sonra dışarıdayım. Aynı zamanda ohale yapmiş olduğum başvurunun sonucu red kararı geldi ve gerekçe olarak mahkememin bana ceza verme gerekçesini göstermiş. Mahkeme gerekçemde ise ifade, kontörlü. .. vs var. Anladığım kadarıyla komisyon mahkemeleri takip ediyor onların sonuçlarına göre değerlendiriyor, budurumda dosyam istinaftayken adli yargılamayı bekletip Ankara idari mahkemesine iptal davası açma nekadar doğru olur? Mahkemem beraat vermediği için beni mesleğe dödürecek değiller herhalde ağır ceza mahkemesinin gerekçesini gösterip reddecekler Yada Ankara idare mahkemesinin beklemesi için bekletme talebi yapamıyormuyuz sonuçta beraat almadan Ankara idare mahkemesin de Danıştay da red verecekler öyle değil mi ?
 11. Merhaba kalaygelsin. Ohal red kararına iptal dilekçesi hazırlıyorum. Öncelikle ; Benim hakkımda soruşturma var iken daha kavuşturmaya dahi başlanmamışken tutukluluğumun 5. Ayı ihraç edildim. Mahkemem, ihraç olduktan 2 sene sonra sonuçlandı ve dosyam istinafda şuan . aynı zamanda ohal red kararı verdi ve gerekçeyi de mahkeme kararımı yazmışlar. Şimdi bu komisyon müneccim mi ki beni mahkeme kararından 2 sene önce atıyor yada iki sene önce Daha hakkımda kesinleşmiş hiçbir somut durum yok iken neden attılar? 1. Gerekçe gösterdiği mahkeme kararım , Yargıtay onaylamadığı halde kesin karar sayılıp gerekçe gösterebilirler mi ? 2. Madem mahkeme kararımı gerekçe göstereceklerdi neden kararı beklemeden iki sene önceden attılar? Kafamda deli sorular Bu bahsettiğim konularla ilgili dilekçemde bahsetmek niyetindeyim fakat hangi kanun maddesine dayanarak yapılan usulsüzlüğü nasıl ve etkili açıklayacağımı bilmiyorum. Vakit bulurda cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden tşkler. Birde karar bana posta yoluyla 09.07.2019 tarihinde tebliğ edildi şuan iptal dilekçemi hazırlamaya çalışıyorum adli tatilden önceye yetiştirmeyeceğim. Yeni adli dönem başladığında mı dilekçemi vermem gerekir yoksa ank idari mahkemesinin nöbetçi mahkemesi var mı ? 60 günlük süreyi kaçırmak istemiyorum. Ne yapmam nasıl önlem almam gerekir . Tşkler
 12. Temur Temur

  OHAL ve KHK Mağdurları 1

  Merhaba kalaygelsin. Ohal red kararına iptal dilekçesi hazırlıyorum. Öncelikle ; Benim hakkımda soruşturma var iken daha kavuşturmaya dahi başlanmamışken tutukluluğumun 5. Ayı ihraç edildim. Mahkemem, ihraç olduktan 2 sene sonra sonuçlandı ve dosyam istinafda şuan . aynı zamanda ohal red kararı verdi ve gerekçeyi de mahkeme kararımı yazmışlar. Şimdi bu komisyon müneccim mi ki beni mahkeme kararından 2 sene önce atıyor yada iki sene önce Daha hakkımda kesinleşmiş hiçbir somut durum yok iken neden attılar? 1. Gerekçe gösterdiği mahkeme kararım , Yargıtay onaylamadığı halde kesin karar sayılıp gerekçe gösterebilirler mi ? 2. Madem mahkeme kararımı gerekçe göstereceklerdi neden kararı beklemeden iki sene önceden attılar? Kafamda deli sorular Bu bahsettiğim konularla ilgili dilekçemde bahsetmek niyetindeyim fakat hangi kanun maddesine dayanarak yapılan usulsüzlüğü nasıl ve etkili açıklayacağımı bilmiyorum. Vakit bulurda cevaplarsanız sevinirim. Şimdiden tşkler. Birde karar bana posta yoluyla 09.07.2019 tarihinde tebliğ edildi şuan iptal dilekçemi hazırlamaya çalışıyorum adli tatilden önceye yetiştirmeyeceğim. Yeni adli dönem başladığında mı dilekçemi vermem gerekir yoksa ank idari mahkemesinin nöbetçi mahkemesi var mı ? 60 günlük süreyi kaçırmak istemiyorum. Ne yapmam nasıl önlem almam gerekir . Tşkler
 13. @MSA Tşkler. Bir muhatap dahi bulabilmek büyük nimet şu devirde.
 14. Merhabalar arkadaşlar bir sorum olacak. Ohal komisyonun vermiş olduğu red kararının iptali için yazmam gereken dilekçem için örnek dilekçeler var mıdır ? Nette olanları inceledim.
 15. Temur Temur

  OHAL ve KHK Mağdurları 1

  Merhaba aranıza yeni katıldım! Evet bende bir mağdurum ve ohal komisyonuna yapmış olduğum itiraz dilekçeme red kararı geldi. Bu verilen red kararının iptali için örnek dilekçesi olan varmıdır? Nettekileri hepsini inceledin. Tşkler şimdiden.
×
×
 • Yeni Oluştur...