İçeriği gör

Karagöz

Genel Moderatör
 • İçerik

  585
 • Katılım

 • İçerik Ödülü

  12

Karagöz | Son Ödül • Ağustos 8

Karagöz • En Beğenilen İçerik!

Topluluk Puanı

3.041 Mükemmel

3 Takipçi

Karagöz Hakkında

 • Rütbe
  Editör

KHK Bilgisi

 • KHK
  672
 • Kurum
  Bilim Sanayi ve T. Bakanlığı
 • Kriterler
  Ankesör
 • Komisyon Kararı
  Ret

İdari Yargı Bilgisi

 • İdari Süreç
  Ankara 24. İdari

Adli Yargı Bilgisi

 • Adli Süreç
  Sürüyor

Güncel Profil Ziyaretleri

27.475 profil görüntüleme
 1. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Açıkçası bu tip anketlere kesinlikle ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden, kışın böyle bir anketi khk forum olarak kendimizin yapmasını teklif etmiştim. Destekleyen olmuştu, nedendir hala anlamadım alınan da olmuştu. Ancak profesyonel bir şirket yaparsa bizim için daha iyi olabilir. Size paylaşımınız için teşekkür ederim. İsterseniz Twitter'da bir tag belirleyip Kemal bey'i etiketleyelim. Veya doğrudan da iletişime geçebiliriz. Devletlülerin halkta bir uyanış olmadıkça bize birşey yapacakları yok. Durumdan memnunlar. Bu sebeple, nerede durdugumuzu bilmek işimize gelecektir. Ona göre hareket etmek adına.
 2. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Dostlar, kendime forum rumuzum ile bir twitter adresi açtım: @karagoz672 Olası twitter etkinliklerinde kullanmak üzere. Takip edenler forumdaki rumuzlarını da belli olmuyorsa DM ile bildirirlerse güzel olur.
 3. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Şimdi hayal edelim ki, bu ihraç olaylarının dışında, kriterlerden bilmemnelerden habersiz, devlette çalışmayan, kendi halinde yaşayan, normal bir vatandaşsınız. Fetö'nün memlekete başarısız bir darbe yapmaya kalkıştığını, işlediği diğer suçları vs. medyadan dinlemişsiniz. Onun haricinde ne bir tanıdığınız ihraç, ne de tutuklu. Günün birinde twitter'da dolaşırken kendisinin "KHK'lı olduğunu, bu süreçte çok çile çektiğini, masum olduğunu, işine geri dönmek istediğini" söyleyen bir kişinin twit'ine denk geliyorsunuz. İlginizi de çekiyor. Yapacağınız ilk iş ne olur? Bildiniz. Google'da KHK nedir diye bir arama yapmak Google'a "KHK" yazdığınızda ilk tamamladığı aramalar "KHK nedir" ve "KHK ne demek". Bilen bilir, Google bu tamamlamaları arama sıklığına göre çıkartır. Yani çok sayıda kişi bu aramaları yapmış. Olay birçok kişi için tam da yukarıda bahsettiğim şekilde gelişiyor. Peki diyelim ki kişi "KHK ne demek" araması yapmış olsun. İlk çıkan genel KHK tanımlarından sonra, KHK mağdurları ile ilgili manipulatif bilgi veren şu site çıkıyor: https://www.instatakipci.com/blog/khk Şimdi kendinizi tekrar o vatandaşın yerine koyun. Fetöyü biliyorsunuz, bu sitenin iddiasına göre de "KHK'lı=Fetöcü". Hoop ne oldu? Az önce Twitter'da yazdıklarını okuduğunuz kişi, şimdi sizin gözünüzde bir şerefsize dönüştü. Koskoca devlet yalan söyleyecek değil ya İhraçtan önceki halinizi hatırlayın, siz de bu hatayı yapmaz mıydınız? İşte insanları manipule etmek bu kadar kolaydır. Peki bunları neden anlattım. Çünkü millette çoğunluğun mağdurların farkına varmasını bir şekilde sağlamak durumundayız. Devleti yönetenlerin sözlerimizi başka türlü dinleme olasılıkları yok. Bize bunları yapanlar kendisine her yolu mubah gören tıynetsizlerdir.
 4. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  EGM'ye karşı olan tutum, MEB'e karşı olandan çok daha katı. Kolaylıkla ve öncelikle basit sebeplerle, fişleme vs. ile ret verildi zaten EGM'den ihraç edilenlerin pek çoğuna. MEB'de önceleri ihraç kriteri olarak görülen sendika vs. sonradan ihraç kriteri olmaktan çıkarken, EGM'ye fişleme gibi kriterler sonradan eklendi. Kimseyi suçlamak için söylemiyorum, olan bu. Durumun böyle olmasının sebepleri tartışılır ama gerçek olan MEB'de komisyon kabul oranı çok daha fazla olacaktır. Bir anda çok kişinin iadesi belirli kesimlerde hoşnutsuzluk yaratacağı için zamana yayılıyor.
 5. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Sizi bilmem ama kendi adıma iade olsam, kaybettiğim bütün haklarımı tazminatları, yasal faizleri ile geri kazansam bile benim kalbim yine soğumaz. Bana iftira atan, yaşadıklarıma doğrudan veya dolaylı yoldan bilinçli olarak katkıda bulunan istisnasız herkesin yaptıklarının cezasını en az misli ile çekmesini diliyorum Allah'tan. Mümkün olduğunca bu dünyada, olmadı öbür dünyada. Ben Mevlana değilim. Ne olursan ol yine gel demem, diyemem. Bu süreçte yaşadıklarımı da bir ben bilirim, bir de Allah bilir.
 6. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Komisyon Bey de gladyatör dövüşü izleyen Roma imparatoru gibi. yapınca yaşıyorsun, yapınca ölüyorsun. Neyse herkese mutlu bayramlar. Komisyon, Cemal ve Nedim hariç.
 7. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Dostum, girişe güldüm ama çok geçmiş olsun. Denilecek söz yok... İnşallah yoluna girer herşey en yakın zamanda.
 8. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Yukarıda paylaştım. Kendisinin sözleri çok net. Sırf Fetöyü savunmak adına canlı yayına bağlanıyor ve orada millete kafa tutuyor. Şüpheye pek mahal bırakmayan bir fetö kriteri bu. Kendisinin "hakkınızı helal edin, ben helal ettim" sözlerinin arkasında, iktidar zırhının kalkmış olması sebebiyle, geçirmesi olası bir soruşturmadan duyduğu korku var. İyi parti'ye ve Khk mağdurlarına ben ettim, siz etmeyin diye yalvarıyor. Cemalcim sana kötü bir haberim var. Biz bize merhamet etmeyene artık merhamet etmiyoruz. Eskiden olsa ederdim belki, ama bunca olan bitenden sonra mümkün değil. Kendime bunu yapamam. Cemalcim, inşallah bizlere genelleme yoluyla ettiğin iftiralar için bir gün adil yargılanırsın. Senin o videodaki sözlerine güvenip, fetönün peşine takılan ve şu anda hapiste olan varsa, onlar için de ayrıca adil yargılanırsın inşallah bir gün. Sana karşı edebileceğim en merhametli dua budur.
 9. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Bu ülkede her kim Fetö mevzusunda abartılı saldırgan bir tutum sergiliyorsa, suçluyla suçsuzu ayırt etmiyorsa, mağdurları göz ardı ediyorsa %10000 onun bagajı doludur. Bu bir suçluluk ve gizlenme psikolojisidir ve aramızda alanı psikoloji olan varsa bu konudaki yorumlarını keyifle okurum. Buyrunuz, kendisinin herhangi bir sıradan vatandaşın ağzından çıksa bir daha gün yüzü göremeyeceği ve suç unsuru olan, saçma sapan sözleri:
 10. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Aynen. Talep etme hakkınız var. İsteyenin bir yüzü kara vermeyenin iki yüzü kara.
 11. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Öyle evet davalı olarak. İşlemi onlar yapmış görünüyorlar çünkü.
 12. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Günün güzel haberi. Cemal Enginyurt MHP'den şutlanmış. Bu kimdi diye merak eden varsa şöyle alayım. https://www.haberler.com/mhp-li-enginyurt-tan-bulent-arinc-in-khk-lilar-12576373-haberi/ İhraç sebebi bambaşka olsa da zamanında çok defa "khklı=fetöcü" iftirasında bulunmuştu. İktidardan mamasının kesilmesi iyi oldu. Darısı genelleme yoluyla olsun, şahsi hedef alarak olsun, herhangi bir insana iftira atan dünyanın herhangi bir yerindeki bütün ahlak yoksunlarının başına inşallah.
 13. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Hocam, ceza davalarında AYM'den henüz bir onama kararı görmedim. Gören bilen varsa lütfen paylaşsın. Buradan karar çıktıktan sonra iki yıl normal hatta biraz kötümser bir tahmin. İdari davalarda dosyaları danıştaya varmış olanlar var. Biri de hatta Melih hoca. Danıştay'ın ihracı onaması durumunda AYM'ye gidecek ihraç dosyaları. AİHM'den ilk insan hakkı ihlali kararlarının çıkmasına halen daha 4-5 sene var diyebiliriz. Maalesef bu işin uzun vadede 8-10 yıllık bir süreç olacağı tahmini çok yanlış değil. Hatta bu süreç bu şekilde sanki "üst bir akılca" tasarlanmış. 10 yılı tamamlayabilmek için araya komisyon gibi kurumlar sokulmuş. Bakınız şimdiki ihraçlar neden komisyona başvurtulmuyor? Ret alanlarla aynı noktadan devam ediyorlar. Çünkü sürecin toplamı 10 yıllık, onların tamamlamaları gereken bunun son 6'sı. Peki, diyen olacak, komisyondan iadeler yok mu? Böyle bir süre planlandıysa iadeler neden? Var dostum var. Olmasa öyle on yıl evde sakin sakin oturabilir miydin? Seni sakinleştirmek için ödedikleri diyetler bunlar hep. Bu sürecin sonunda ya Türkiye AİHM kararlarını tanıyacak, ya da tamamen içine kapanacak. Biraz karamsar gelebilir. Ancak olabildiğince nesnel bakmaya çalıştım. Yoksa ben istemez miyim, yarın beraat alan herkes kaybettiği bütün haklarını geri kazansın, bütün suçsuzlar beraat etsin.
 14. Karagöz

  KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

  Geçen gene 95 bin khklı iade oluyoruz...
×
×
 • Yeni Oluştur...