İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

İade Olanlar Ve Tazminatlar Forumu

Önerilen Yorum

Konuk
Sambong, 14 saat önce yazdı:

Bende aynı şekilde mart ayında avukat aracılığıyla açtım hocam toplam masraf 300 civarıdı

Şubat ayında tüm kalemler için tek dilekçeyle dava açmıştım, Nisan'da istenilen her kalem için ayrı ayrı dava açılması gerekiyor denilerek ret edildi, bu sefer her kalem için ayrı dava açtım sadece ek ders için açmadım çünkü şu ana kadar ek ders davasını kazananı görmedim idareci yada sınıf öğretmeni değilseniz ek ders davasını kazanmanız şimdilik zor gibi, her kaybedilen davada karşı tarafın masrafıını da biz ödeyeceğimiz için şimdilik ek ders için açmadım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Saffet dilekçe verdim, red geldi, avukata verdim, dava açtı 

672 kabul sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Biolog65, 57 dakika önce yazdı:

@Saffet dilekçe verdim, red geldi, avukata verdim, dava açtı 

Dilekceyi okula mi , ilçeye mi nereye vermek gerekiyor?

Geri ödeme yaptigim maaşin makbuzunu istemislerdi.sadece o parayi ve maaşlari verdiler.

Hangi kalemler icin dilekce yazmam lazım?

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sınıföğretmeni okula hocam, okula verin. Cevap muhtemelen red gelecektir, ondan sonra dava açarsınız 

672 kabul sendika 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

1-Göreve döndükten sonra yatırılmış olunan 4a  sigorta parasını alabiliyor muyuz.

2-Yatırmış olduğumuz GSS primlerini alabilirmiyiz.

3-Sigortalı çalışmış olduğumuz ayları toplu para alırken bizden kesiyorlarmı.Ya da haberleri olduktan sonra falan mı kesiyorlar.

Bu konularda bilgisi olan arkadaşlar bilgilerini burda paylaşabilirlermi

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hiç mi bilgisi olan yok.hiç mi tecrübesi olan yok.

Burası nasıl bi forum........

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Saffet Hocam bulunduğun yerdeki SGK ya git durumu anlat ona göre dilekçe yazdırırlar alabiliyorsun.

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese Merhaba,

Bir sorum olacaktı, bilgisi veya duyumu olan arkadaşlar varsa, cevaplayabilirseniz çok memnun olurum.

Çok yakın bir zamanda iade oldum. Geriye dönük haklarımı talep etmiştim ama kurum maaşlarımı ödemesine rağmen geliştirme ödeneğini ödemedi. Bu konuyu idare mahkemesine götürmek istiyorum.Daha önce bu konuda dava açan veya açıldığını bilen var mı? Ayrıca yasal faiz içinde dava açmayı düşünüyorum. Yasal fazi için dava açan oldu mu?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@phoneix Hocam ben ek ders ve yasal faiz için dava açtım. Avukat aracılığıyla. Yürütmeyi Durdurmalı açtım 500₺ masrafı oldu avukat ücreti hariç. 

672 KHK-MEB-Beraat-222/e -İnceleme Devam Ediyor-Kurum Aranma Olumlu-Sendika 17 Ay(2015 Ağustos İstifa)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Yiğit10 Avukat peki yasal faiz konusunda ne söyledi? Kazanma şansını nasıl bakıyor?  Avukat tutmak gerekli mi acaba?

Geliştirme Ödeneği ödenmeyen veya bu konuda dava açan herhanngi birisi var mı acaba?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...