İçeriği gör
MSA

dilekçe Ankara i̇lgili i̇dari Mahkemesi Cevaba Cevap Dilekçesi - 1 - Boş şablon

Önerilen Yorum

ANKARA *****. İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

"Gönderilmek Üzere"

***** İDARE MAHKEMESİ BAŞKANLIĞINA

ESAS                                                 : *****

DAVACI                                           : *****

ADRES                                              : *****

DAVALI                                            : ***** BAKANLIĞI/ANKARA

SAVUNMA DİLEKÇESİNİN

TEBLİĞ TARİHİ                            : *****

KONU                                               : Ben ***** Bakanlığı bünyesinde, *****  ünvanıyla görev yaptığım sırada,  *****sayılı olağanüstü hal KHK'sı ile kamu görevinden çıkarılmama ilişkin  açtığım davada davalı idare tarafından verilen savunma dilekçesine cevabımdır.

AÇIKLAMALAR

SONUÇ VE İSTEM                         :

Yukarıda arz ve izah olunan nedenlerle;

Hakkımdaki OHAL Komisyonunun XX.XX.2018 tarihli ve 2018/XXX sayılı kararının iptaline, yargılama giderlerinin davalı idareye yükletilmesine karar verilmesini saygılarımla arz ederim. 

DAVACI

Eki:

idare cevap dilekçesi şablonu.doc

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sonuç ve istemde 2 madde 19-20-21-22-24 idare mahkemelerinin yetkilerinin dışında değil mi. Bu yüzden ara karar ile red verilip sürecin uzamasına neden olabilir mi yoksa cevaba cevapta bir sıkıntı olmaz mı

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@672furkan Düzeltildi. Uyarı için teşekkürler.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

merhabalar.

ekteki dosyayı indiremedim link çalışmıyor galiba..

672 khkret-sendika-25 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ek olarak verilen word dosyası indirilemiyor, link hata veriyor.

Kontrol edip dosyayı tekrar yükler misiniz?

Lâ tahzen, innAllahe meânâ.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
latahzen, 16.11.2019 - 23:11 yazdı:

Ek olarak verilen word dosyası indirilemiyor, link hata veriyor.

Kontrol edip dosyayı tekrar yükler misiniz?

Sayın latahzen,

dosyanın inmesinde bir sıkıntı yok. VPN kullanıyor olabilirmisiniz? Bu durumda VPN sunucusunu değiştiriniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar kurum savunmasi geldi bana. Bana ait hiçbir durumla ilgili birşey yok savunmalarinda. Sadece banka hesap hareketlerini ek olarak koymuslar. Savunmalarının tamamı fetonun tarihsel süreci ,15 temmuz ve işlemlerin Anayasa ve AİHS uygunluğu ile ilgili. Cevaba cevap dilekcem nasıl olmalı? Yonlendirebileceginiz uygun bir örnek var mıdır?

686 KVYO BANKA RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MartinEden, 9 saat önce yazdı:

Merhaba Cevap dilekçemi aşağıdaki şekilde oluşturdum. İnceleyip dönüt verebilir misiniz?

https://dosya.co/44rderawfqij/cevabacevapgonderi.docx.html

İlk dilekçenizde hak ihlalleri konusuna değindiyseniz ve özellikle komisyon kararındaki gerekçelere yeterli açıklama getirdiğinizi düşünüyorsanız;

"Cevap dilekçesinde ... sayfadan ... sayfaya kadar örgüt kuruluşu, ... sayfadan ... sayfaya kadar örgütle ilgili mahkeme kararları, .sayfada ise ...satırda şahsımla ilgili beyanda bulunmuşlardır. Söz konusu cevap incelendiğinde şahsımla ilgili somut tek bir ifadeye dahi yer verilemediği görülecektir. Bu durum zaten mümkün değildir. Çünkü hayatımın hiç bir aşamasında legal yada illegal hiç bir örgütle şahsımı yanyana değil getirmek anabilecek bir husus söz konusu değildir.

Hakkımda işlem yapılan KHK nın ilgili kısmında "....irtibatı iltisakı olan" ifadesindeki "olan"  kelimesiyle hakkımda işlem yapılan .... tarihinde idarenin elinde somut delil, bilgi vb olduğu anlaşılmasına rağmen aradan geçen zamana rağmen bu gün dahi aleyhimde tek bir delil, bilgi, bulgu olmadığı cevap yazısındanda anlaşılmakta ve idarenin hakkımdaki ... KHK ile tamamen keyfi bir işlem yaptığı ve ne yazıkki OHAL Komisyonununda bu keyfiliği onayladığı gerçeği ortaya çıkmıştır." şeklinde yazabilirsiniz.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 10.02.2020 - 10:23 yazdı:

İlk dilekçenizde hak ihlalleri konusuna değindiyseniz ve özellikle komisyon kararındaki gerekçelere yeterli açıklama getirdiğinizi düşünüyorsanız;

"Cevap dilekçesinde ... sayfadan ... sayfaya kadar örgüt kuruluşu, ... sayfadan ... sayfaya kadar örgütle ilgili mahkeme kararları, .sayfada ise ...satırda şahsımla ilgili beyanda bulunmuşlardır. Söz konusu cevap incelendiğinde şahsımla ilgili somut tek bir ifadeye dahi yer verilemediği görülecektir. Bu durum zaten mümkün değildir. Çünkü hayatımın hiç bir aşamasında legal yada illegal hiç bir örgütle şahsımı yanyana değil getirmek anabilecek bir husus söz konusu değildir.

Hakkımda işlem yapılan KHK nın ilgili kısmında "....irtibatı iltisakı olan" ifadesindeki "olan"  kelimesiyle hakkımda işlem yapılan .... tarihinde idarenin elinde somut delil, bilgi vb olduğu anlaşılmasına rağmen aradan geçen zamana rağmen bu gün dahi aleyhimde tek bir delil, bilgi, bulgu olmadığı cevap yazısındanda anlaşılmakta ve idarenin hakkımdaki ... KHK ile tamamen keyfi bir işlem yaptığı ve ne yazıkki OHAL Komisyonununda bu keyfiliği onayladığı gerçeği ortaya çıkmıştır." şeklinde yazabilirsiniz.

Teşekkür ederim , belirttiğiniz şekilde düzenledim

686 KVYO BANKA RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...