İçeriği gör
Mahdem

Ceza Davaları Genel Forumu

Önerilen Yorum

İyi günler. Mersin Ağır Ceza Mahkemesinde duruşmam olacak. İddianame elime ulaştı. 2011 yılında memurken 4 ay evlerinde kaldığım yazıyor. Beni gördüğünü iddia eden 5 tanık var. Banka hesabı açtığım ama para yatırılmadığı yazmakta. Başka hiçbir kriter yok. Sizce ceza alır mıyım? Yargıtay kriterlerine bakılırsa beraat almam gerekir. Şimdiden teşekkürler.

675 KHK-Ret-Tanık-Ankara 22.İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar Merhaba: 

2012 -2017 yılları arasında üniverste eğitimi gördüm.2012 yılında malum yapının evlerinde öğrenci olarak kaldım. O yılları belki hatırlarsınız her şey normaldi.

2 sene öğrencilik döneminden sonra 3. sınıfın ilk dönemi ev abiliği yaptım.  Daha sonra 3.sınıfın 2.döneminde de BTM dedikleri göreve 3 aylığına zorla getirildim. ve 3. sınıf bitince haziran ayında artık dayanamadım ve bu fetö evlerinden ayrıldım. Biliyorum beni içinizden suçlayanlar olacaktır ancak şunu da bilmenizi rica ediyorum  darbe girişimine kadar kimse bu yapının bu kadar hain olduğunu bilemezdi. Evet haindi ama bu kadarını inan aklımın ucundan geçirseydim  en başından  okulu bırakır dönerdim evime.

2015 haziran itibari ile ilişkimi tamamen kestim. ve bunu kanıtlama imkanım da elimde mevcut.

2019 a kadar herhangi birşey olmadi ben askerliği yedek subay yaptm güvenlik soruşturmasınadn geçtim . Hiç bir sıkıntıya rastlanmadı.

Ancak 2019 da arandım Emniyette avukat huzurunda polis memuruna ifade verdim. Bildiğim herşeyide anlattım. Aslında verdiğim isimlerin  zaten %95 i benim adımı vermişler. Biraz buna dikkat ettim açıkcası ve kimsenin suçsuz yere günahına girmedim. Yani kısacası EP'den ( Etkin Pişmanlık) yararlandım. İfadem alındıktan sonra evime gönderildim. 2020 ye kadar 3 kez TANIK olarak ifademe başvuruldu. 

2020 Yılı Şubat Ayında hakkımda verdiğim ifade ve hakkımda ki EP'den yararlanan kisilerin ifadelerinden oluşan İddaname Savcı tarafından hazırlanmış ve bu iddanamenin sonunda :

-- Şüphelinin tespit edilen GSM numaralarının HTS kayıtlarının alınarak incelendiği, 2015-2016 yıllarında FETÖ/PDY kapsamında hakkında adli işlem yapılan kişiler ile irtibatının bulunduğu, görüşmelerin şüphelinin örgüt içerisindeki aktifliğini, hiyerarşiye tabi olduğunu, örgütsel bağını ve yoğun irtibatını ortaya koyduğu,

-- Şüpheli hakkında KOM Şube Müdürlüğü veri sistemlerinden yapılan sorgulamada şüphelinin Bylock kaydı bulunmadığı, Bankasya'da artan hesabı bulunmadığı, örgüt kurumlarında SGK kaydı bulunmadığı, örgütün dernek ve vakıflarında üyeliği bulunmadığı, Şüphelinin mali kayıtlarının incelenmesinde, bankasya hesabı bulunmadığı, örgüte para aktardığına dair şüpheli para trafiğine rastlanmadığı,

HUKUKİ DEĞERLENDİRME:

Şüphelinin lise döneminde örgüte ait dershanelere gittiği, 2012-2017 yılları arasında 3 sene boyunca, üniversite eğitimi sırasında X ilinde örgüte ait evlerde kalarak ev abiliği ve BTM olarak vazife yürüttüğü, 17/25 Aralık 2013 tarihinde örgüt mensuplarınca gerçekleştirilen hukuksuz operasyonlardan sonra cemaat olarak bilinen bu yapının devletin kurumlarına casusluk amacıyla sızdığının ortaya çıkması üzerine örgütten kopuşların başladığı ancak şüphelinin örgüt içerisinde kalmaya devam ederek ev abiliği ve BTM vazifeleri alarak örgüt hiyerarşisi dahilinde hareket ettiği, HTS kayıtları ile hakkındaki beyanların da bu hususu doğruladığı, şüphelinin örgütle organik bağ kurarak örgüt hiyerarşisinde bulunduğu, bu şekilde üzerine atılı Fetö/Pdy Silahlı Terör Örgütüne Üye olma suçunu işlediğinin anlaşıldığı, Şüphelinin davet üzerine kendiliğinden emniyete müracaat ederek örgüt içerisinde bulunduğu dönemlere ilişkin olarak samimi beyanlarda bulunarak teşhis işlemlerinde bulunduğu, bu nedenle TCK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildiği,

NETİCE ve TALEP:

Şüphelinin mahkemenizce yargılamasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasına, 3713 Sayılı Yasanın 3 maddesi delaletiyle 5/1 maddesi gereğince arttırım yapılmasına, şüphelinin işlemiş olduğu kasıtlı suç nedeniyle 5237 Sayılı TCK'nun 53 maddesi gereğince belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına, şüpheli hakkında TCK'nun 58/9 maddesi hükmü gereği tekerrür hükümlerinin uygulanmasına, Karar verilmesi Kamu Adına iddia ve talep olunur.

Arkadaşlar  ben bu fetö evlerinde sadece eğitimimi tamamlamak üzere kaldım  ve psikolojik baskı sebebiyle göreve zorlandım. 3. sınıfın sonunda (2015 haziran) ayrıldım.zaten inanın 2011 de dersane haricinde( ki ozaman herhangi problem yoktu ) hic bir kurumuna gitmedim para yatirmadım. bylock vb. hiç bir program kullanmadım.

Kendimi bu doğrulukta anlatmak istiyorum. sizce bir yararı olur mu şuan mali müşavir olmak üzereydim ki bu belgemde yanıcak zira  bu dava kuvvetle muhtemek ceza ile bitecek yıllarca uğraştiğim 3 yil staj 2 yıl Yüksek Lisans hepsi çöp olacak. En büyük ümidim HAGB ile bu beladan kurtulmak benim gibi 2 3 kişi bu şekilde HAGB Almış sizce ümit var mı benim için. Kapalı alan fobimde cabasi aylardır bunun stresiyle boğuşuyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Fetö Evlerinde kaldım davam 1 ay sonra yapılacak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
theone, 9 saat önce yazdı:

Arkadaşlar Merhaba: 

2012 -2017 yılları arasında üniverste eğitimi gördüm.2012 yılında malum yapının evlerinde öğrenci olarak kaldım. O yılları belki hatırlarsınız her şey normaldi.

2 sene öğrencilik döneminden sonra 3. sınıfın ilk dönemi ev abiliği yaptım.  Daha sonra 3.sınıfın 2.döneminde de BTM dedikleri göreve 3 aylığına zorla getirildim. ve 3. sınıf bitince haziran ayında artık dayanamadım ve bu fetö evlerinden ayrıldım. Biliyorum beni içinizden suçlayanlar olacaktır ancak şunu da bilmenizi rica ediyorum  darbe girişimine kadar kimse bu yapının bu kadar hain olduğunu bilemezdi. Evet haindi ama bu kadarını inan aklımın ucundan geçirseydim  en başından  okulu bırakır dönerdim evime.

2015 haziran itibari ile ilişkimi tamamen kestim. ve bunu kanıtlama imkanım da elimde mevcut.

2019 a kadar herhangi birşey olmadi ben askerliği yedek subay yaptm güvenlik soruşturmasınadn geçtim . Hiç bir sıkıntıya rastlanmadı.

Ancak 2019 da arandım Emniyette avukat huzurunda polis memuruna ifade verdim. Bildiğim herşeyide anlattım. Aslında verdiğim isimlerin  zaten %95 i benim adımı vermişler. Biraz buna dikkat ettim açıkcası ve kimsenin suçsuz yere günahına girmedim. Yani kısacası EP'den ( Etkin Pişmanlık) yararlandım. İfadem alındıktan sonra evime gönderildim. 2020 ye kadar 3 kez TANIK olarak ifademe başvuruldu. 

2020 Yılı Şubat Ayında hakkımda verdiğim ifade ve hakkımda ki EP'den yararlanan kisilerin ifadelerinden oluşan İddaname Savcı tarafından hazırlanmış ve bu iddanamenin sonunda :

-- Şüphelinin tespit edilen GSM numaralarının HTS kayıtlarının alınarak incelendiği, 2015-2016 yıllarında FETÖ/PDY kapsamında hakkında adli işlem yapılan kişiler ile irtibatının bulunduğu, görüşmelerin şüphelinin örgüt içerisindeki aktifliğini, hiyerarşiye tabi olduğunu, örgütsel bağını ve yoğun irtibatını ortaya koyduğu,

-- Şüpheli hakkında KOM Şube Müdürlüğü veri sistemlerinden yapılan sorgulamada şüphelinin Bylock kaydı bulunmadığı, Bankasya'da artan hesabı bulunmadığı, örgüt kurumlarında SGK kaydı bulunmadığı, örgütün dernek ve vakıflarında üyeliği bulunmadığı, Şüphelinin mali kayıtlarının incelenmesinde, bankasya hesabı bulunmadığı, örgüte para aktardığına dair şüpheli para trafiğine rastlanmadığı,

HUKUKİ DEĞERLENDİRME:

Şüphelinin lise döneminde örgüte ait dershanelere gittiği, 2012-2017 yılları arasında 3 sene boyunca, üniversite eğitimi sırasında X ilinde örgüte ait evlerde kalarak ev abiliği ve BTM olarak vazife yürüttüğü, 17/25 Aralık 2013 tarihinde örgüt mensuplarınca gerçekleştirilen hukuksuz operasyonlardan sonra cemaat olarak bilinen bu yapının devletin kurumlarına casusluk amacıyla sızdığının ortaya çıkması üzerine örgütten kopuşların başladığı ancak şüphelinin örgüt içerisinde kalmaya devam ederek ev abiliği ve BTM vazifeleri alarak örgüt hiyerarşisi dahilinde hareket ettiği, HTS kayıtları ile hakkındaki beyanların da bu hususu doğruladığı, şüphelinin örgütle organik bağ kurarak örgüt hiyerarşisinde bulunduğu, bu şekilde üzerine atılı Fetö/Pdy Silahlı Terör Örgütüne Üye olma suçunu işlediğinin anlaşıldığı, Şüphelinin davet üzerine kendiliğinden emniyete müracaat ederek örgüt içerisinde bulunduğu dönemlere ilişkin olarak samimi beyanlarda bulunarak teşhis işlemlerinde bulunduğu, bu nedenle TCK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildiği,

NETİCE ve TALEP:

Şüphelinin mahkemenizce yargılamasının yapılarak eylemine uyan yukarıda yazılı sevk maddeleri uyarınca cezalandırılmasına, 3713 Sayılı Yasanın 3 maddesi delaletiyle 5/1 maddesi gereğince arttırım yapılmasına, şüphelinin işlemiş olduğu kasıtlı suç nedeniyle 5237 Sayılı TCK'nun 53 maddesi gereğince belli hakları kullanmaktan yoksun bırakılmasına, şüpheli hakkında TCK'nun 58/9 maddesi hükmü gereği tekerrür hükümlerinin uygulanmasına, Karar verilmesi Kamu Adına iddia ve talep olunur.

Arkadaşlar  ben bu fetö evlerinde sadece eğitimimi tamamlamak üzere kaldım  ve psikolojik baskı sebebiyle göreve zorlandım. 3. sınıfın sonunda (2015 haziran) ayrıldım.zaten inanın 2011 de dersane haricinde( ki ozaman herhangi problem yoktu ) hic bir kurumuna gitmedim para yatirmadım. bylock vb. hiç bir program kullanmadım.

Kendimi bu doğrulukta anlatmak istiyorum. sizce bir yararı olur mu şuan mali müşavir olmak üzereydim ki bu belgemde yanıcak zira  bu dava kuvvetle muhtemek ceza ile bitecek yıllarca uğraştiğim 3 yil staj 2 yıl Yüksek Lisans hepsi çöp olacak. En büyük ümidim HAGB ile bu beladan kurtulmak benim gibi 2 3 kişi bu şekilde HAGB Almış sizce ümit var mı benim için. Kapalı alan fobimde cabasi aylardır bunun stresiyle boğuşuyorum. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Kamu görevinden 668 nolu KHK ile çıkarılmanız sonrasında askerliğinizi yedek subay olarak yapmanız ilginç. 668 le işlem yapılanlar TSK mensubu personel. Bu kapsamda size yedek subaylık yaptırmaları söz konusu olamaz. Burada bir yanlışlık var.

İddianameye gelince EP den faydalanmanız hukuki manada, bir suç işlediğinizi kabul etmeniz ve bunun telafisi için pişmanlık duyarak suçla ilgili yapıyı yok etmeye yönelik bildiklerinizi anlatmanız manasına gelmektedir. Bu sıkıntılı bir durum.

Anlattıklarınıza göre ilk derece mahkemesinden ceza alma durumunuz olmayabilir. Savcının talebine bakılırsa "...TCK 221/4.1.cümle Maddesinde düzenlenen etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanması gerektiğinin değerlendirildiği," şeklinde yaklaşmış. Söz konusu maddenin birinci fıkrası da zaten "cezaya hükmolunmaması yönünde" Yani HAGB alma ihtimaliniz var. En önemlisi savcı bunu tavsiye ediyor zaten.

Mali müşavirlik konusuna gelince. HAGB yada beraat almanızın mali müşavirlik başvurusuna bir faydası olmaz.

Profilinizde 668 nolu KHK ile işlem gördüğünüz görülüyor. 668 nolu KHK da hakkında işlem yapılanların hepsi TSK mensubu kişiler. https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/07/20160727M2..htm adresinden yeniden kontol ettim.

668 nolu KHK nın 2nci maddesi 2 nci fıkrasındaki " bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemez, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler;" ibaresi nedeniyle mali müşavirlik yapmanız zaten söz konusu değil. Çünkü mali müşavirlik kamu hizmeti olarak kabul edilmektedir. İnternette bu konuda mahkeme kararıda bulabilirsiniz. https://www.memurlar.net/haber/878571/KHK-lilara-bu-kez-de-mali-musavirlik-engeli.html bir haber örneği.

Paylaşmak istemediğiniz hususlar olabilir, anlarım. Ancak paylaştıklarınız doğrultusunsa daha fazla yorum doğru olmayacaktır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar.701 KHK ile 2018 yılında EGM'den ihraç edildim.Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 21.Ceza Dairesi tarafından 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanun'un 280/1-aaddesinin ilk cümlesi uyarınca İstinaf başvurularının esastan reddine yönünde karar verilmiştir. (Bir önceki mahkeme 6 yıl 3 ay ceza vermişti.)/sd cart/tanık beyanı nedeni ile ) . Örnek temyiz dilekçesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.İyi akşamlar.

701/KHK/ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ESAT, 21.02.2021 - 23:39 yazdı:

Merhabalar.701 KHK ile 2018 yılında EGM'den ihraç edildim.Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 21.Ceza Dairesi tarafından 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanun'un 280/1-aaddesinin ilk cümlesi uyarınca İstinaf başvurularının esastan reddine yönünde karar verilmiştir. (Bir önceki mahkeme 6 yıl 3 ay ceza vermişti.)/sd cart/tanık beyanı nedeni ile ) . Örnek temyiz dilekçesi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.İyi akşamlar.

https://forum.khkhaber.com/forum/31-yargıtay/ bağlantısında temyiz dilekçeleri var. Ayrıca 

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwi4htC59f_uAhXR-KQKHZriCecQFjARegQIERAD&url=https%3A%2F%2Fkms.kaysis.gov.tr%2FHome%2FEkGoster%2F75547&usg=AOvVaw37vQq1oFB-qSyou8fWRxIb linkinde pek çok konuda dilekçe örneği var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar aranızda yeniyim kusura bakmayın. eşinin üzerine kayıtlı hattan bylock kullanan bunun ıspatı sonrası eşi beraat eden bir emsal karar var mı? bu durum nasıl tespit ediliyor? acil

SGK tanık bylock ceza

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar arkadaslar,bir konu hakkinda sizlerin fikirlerine ihtiyac duymaktayim.

Esim 2017 yilinda bu fetonun evlerinde kaldigi icin gozaltina alinmisti ve diger gozaltina alinanlarla beraber ifade vermisti.Ayrica 2017 yilindan 2020 yilina kadar da tanik olarak mahkemeleri olmustu.2 sene de ev ablaligi yapmisligi var.2015 yilinda da malum yapinin evlerinden yani darbeden once universite egitimini tamamladigi icin de ayrilmisti.

Son olarak Kasim 2021 de sanik olarak kamu davasi acilmis.Savci iddaaname hazirlamis ve iddianame de tanik beyani(Ev ablaligi yapiyordu,ev alisverisini yapiyordu vs.),sanik ifadesi ve tum dosya kapsami seklinde beyanda bulunarak mahkemeye sevk etmis.

Sadece ev ablaligi var

Banka yok

HTS yok

Bylock yok

Sendika yok 

Orgut havuzunda baglanti kurdugu kimse yok

Bilgisayar ve cep telefonu incelemesinde rastlanan herhangi birsey yok.

27/01/2022 tarihinde mahkemesi var.Sizce nasil bir sonuc cikar.Bunu ogrenmek istiyorum sizden?

Bbh

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Erzin, 15 saat önce yazdı:

Merhabalar arkadaslar,bir konu hakkinda sizlerin fikirlerine ihtiyac duymaktayim.

Esim 2017 yilinda bu fetonun evlerinde kaldigi icin gozaltina alinmisti ve diger gozaltina alinanlarla beraber ifade vermisti.Ayrica 2017 yilindan 2020 yilina kadar da tanik olarak mahkemeleri olmustu.2 sene de ev ablaligi yapmisligi var.2015 yilinda da malum yapinin evlerinden yani darbeden once universite egitimini tamamladigi icin de ayrilmisti.

Son olarak Kasim 2021 de sanik olarak kamu davasi acilmis.Savci iddaaname hazirlamis ve iddianame de tanik beyani(Ev ablaligi yapiyordu,ev alisverisini yapiyordu vs.),sanik ifadesi ve tum dosya kapsami seklinde beyanda bulunarak mahkemeye sevk etmis.

Sadece ev ablaligi var

Banka yok

HTS yok

Bylock yok

Sendika yok 

27/01/2022 tarihinde mahkemesi var.Sizce nasil bir sonuc cikar.Bunu ogrenmek istiyorum sizden?

Sayın Erzin,

İlk duruşmada karar çıkmayacaktır.

Anlattıklarınıza binaen, 2015 sonrası hiç birşey yoksa sonuçta sıkıntı çıkmayacaktır. En önemli nokta bu. Tabi eşinizin ifadesi ve tanık ifadeleri önemli. Size göre samimi beyanlar karşı taraf için ikrar olarak kabul edilebilir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim kardeşim 

Aklima, 4 saat önce yazdı:

Sayın Erzin,

İlk duruşmada karar çıkmayacaktır.

Anlattıklarınıza binaen, 2015 sonrası hiç birşey yoksa sonuçta sıkıntı çıkmayacaktır. En önemli nokta bu. Tabi eşinizin ifadesi ve tanık ifadeleri önemli. Size göre samimi beyanlar karşı taraf için ikrar olarak kabul edilebilir.

Cok sagolasın. Eşim zaten kendi ifadesinde de ne olup ne bittiğini anlatmıştı. 

Bbh

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Erzin, 10.01.2022 - 23:51 yazdı:

Sadece ev ablaligi var

Banka yok

HTS yok

Bylock yok

Sendika yok 

Son durumunuz ne oldu ilk ifade ne zaman alınmisti.yani.ifade ve mahkeme.arasindaki süre ne kadar, benim 2012 evde kalma ve üzerime kayıtlı hattan bölge imamı aranmış sonumuz hayır olsun insallah

Selamün aleyküm 2 ay evde kalma.ve üzerime hat var başkası kullaniyor durum ne olur savcı ifademi aldı adlı sorusturma başladı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...