İçeriği gör
tüik4c

SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLİK STAJ RET

Önerilen Yorum

Merhabalar,

Khk ile ihraç idildikten sonra bir çok işte çalıştım ve iyi bir meslek sahibi olabilmek için Mali Müşavirlik kursuna gittim. 2 senemi işi öğrenmek, için üç kuruş maaşla idare etmek zorunda kaldım, tam staj başlatacağım  önümde khk engeli. Doktorlar mesleklerini icra ederken neden ben mesleğimi yapamıyorum neden mali müşavir olamıyorum, kurumların keyfi verdiği kararlarmıdır bunlar çıkan kararnamalarde sadece devlet memuriyeti ile ilgili kısıtlamalar varken mali müşavir olamayı engelleyen yasal bir dayanak yokken neden engelleniyoruz. Ben nezaman işime döneceğim diye düşünenmem sorumluluklarım var kendime bir düzen kurmak zorundayım. Ne yapabiliriz nasıl bir yol izleyebiliriz yada hiç uğraşmamalımı komisyondan çıkacak sonucu mu beklemeli insan gerçekten ne yapacağını bilemiyor bizim elimizi kolumuzu bağlayarak hükümet neyi amaçlıyor anlamış değilim. 

Güncelleme • • MTMENEKSE

672 KHK - KOMİSYONDA - NEDENİ BELLİ DEĞİL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun.

KHK engelini kim nasıl bir gerekçeyle çıkardı.

Verdiğiniz bilgilerden anladığım kadarıyla işlem gördüğünüz 672 no. lu KHK' nın 2 nci maddesi 2 nci fıkrası gereği "...bir daha kamu görevinde istihdam edilemezler..." ibaresi gerekçe gösterilmiş olabilir.

Yazanlar büyük ihtimalle bilmiyordur yada kaynak gösterememişlerdir ama https://www.anayasa.gov.tr/media/4806/turguttan.pdf sayfasındaki yazının 235 numaralı (sayfanın sağ altında yazıyor.) sayfasında Anayasa mahkemesini bir kararından bahsediyor. Cümlenin sonunda (9) var. Cümle şöyle "Yeminli, mali müşavirlerce yapılacak tasdik işlemi kamu hizmeti niteliğindedir." Dolayısıyla yapmak istediğiniz işi mevcut hukuk sisteminde yapmanız zor.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar hiç staj başlatan veya bu konuda bilgisi olan var mı KHK lılarla ilgili smmm alanında bir gelişme var mı?

679 khk inceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...