İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Konuk RosedewittbukateR
esetra, 3 saat önce yazdı:

Kaderdaşlarım ben İADE oldum, bugünkü 2.depremimi yaşıyorum şu an. 

13 ay meb istifa edilmiş sendika, kyok ağustosta alındı, 15 gün önce olumlu kurum görüşü. 

Hayırlı olsun Sn @esetra...?

Tüm İstanbula geçmiş olsun, tekrarından korusun... ??

Socrates, 2 saat önce yazdı:

Ret aldım duyurulur...

Geçmiş olsun Sn @Socrates... ?

diedstate, 2 saat önce yazdı:

Merhaba,

An itibariyle ret kararımı görmüş bulunuyorum. Sıfır kriter. Kurum kanaati olumsuz.

Allah'tan niyazim pasaport olayının bir an evvel çözülmesi.

Kalın sağlıcakla.

Size de geçmişolsun Sn @diedstate... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
observer, 2 saat önce yazdı:

İyi akşamlar. Dün akşam itibariyle komisyon incelemesi devam etmekle beraber az önce UYAP sisteminden edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak ve istişare etmek istiyorum. Arkadaşlar; bildiğiniz üzere ihraçlardan sonra görev yaptığımız illerdeki idare mahkemelerine itiraz davaları açmıştık ve bu davalar incelenmeksizin reddedilmişti. Bu aşamadan sonra biz de Bölge idare mahkemelerine başvurmuştuk ki OHAL komisyonu kurulmuştu. Halen bende edevlet üzerinden kontrol ettiğimde BİM'de açık olarak görünmektedir. OHAL sonrası takipsizlik kararına istinaden adli yardım ve duruşma talepli açmış olduğum dava  kabul edilmişti. Bununla birlikte kurumumdan savunma istenmiş ve kurumun davamın reddine yönelik talebi kabul edilmediği gibi karar vermeye yer olmadığına ilişkin de  bir karar verilmemişti. UYAP üzerinden   her kontrol ettiğimde ve dosyam hakkında bilgi almak için gittiğimde dosyamın açık halde bekletildiği bilgisini aldım. Bugün kontrol ettiğimde ise yeni bir ara karar alındığını ve bu karar gereği ; (aynen alıntılıyorum)

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığından;

...... Bölge İdare Mahkemesi 1. İdari Dava Dairesinin ..... tarih ve ........ sayılı kararı üzerine gönderilen ve davacı ...........nın (TC Kimlik No: ...........) kamu görevinden çıkarılmasını konu olan dosyanın karara bağlanıp bağlanmadığının sorularak, bağlanmış ise kararın bir örneğinin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,Ara kararı gereği için bu kararın tebliğinden itibaren Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na 10 gün süre verilmesine, belirtilen süre içerisinde ara kararı gereğinin yerine getirilmesinin zorunlu olduğunun Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na bildirilmesine, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20. maddesi uyarınca19/09/2019 tarihinde karar verildi.

Bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ohal sonrası dönüş için dava açmış mıydınız Sn @observer?..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
RosedewittbukateR, 18 dakika önce yazdı:

Ohal sonrası dönüş için dava açmış mıydınız Sn @observer?..

Yazmışsınız zaten, alttaki yazıya konsantre olmuşum, üstekini sonradan okudum...

Çok ilginç bi gelişme...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
observer, 2 saat önce yazdı:

İyi akşamlar. Dün akşam itibariyle komisyon incelemesi devam etmekle beraber az önce UYAP sisteminden edindiğim bilgiyi sizlerle paylaşmak ve istişare etmek istiyorum. Arkadaşlar; bildiğiniz üzere ihraçlardan sonra görev yaptığımız illerdeki idare mahkemelerine itiraz davaları açmıştık ve bu davalar incelenmeksizin reddedilmişti. Bu aşamadan sonra biz de Bölge idare mahkemelerine başvurmuştuk ki OHAL komisyonu kurulmuştu. Halen bende edevlet üzerinden kontrol ettiğimde BİM'de açık olarak görünmektedir. OHAL sonrası takipsizlik kararına istinaden adli yardım ve duruşma talepli açmış olduğum dava  kabul edilmişti. Bununla birlikte kurumumdan savunma istenmiş ve kurumun davamın reddine yönelik talebi kabul edilmediği gibi karar vermeye yer olmadığına ilişkin de  bir karar verilmemişti. UYAP üzerinden   her kontrol ettiğimde ve dosyam hakkında bilgi almak için gittiğimde dosyamın açık halde bekletildiği bilgisini aldım. Bugün kontrol ettiğimde ise yeni bir ara karar alındığını ve bu karar gereği ; (aynen alıntılıyorum)

Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığından;

...... Bölge İdare Mahkemesi 1. İdari Dava Dairesinin ..... tarih ve ........ sayılı kararı üzerine gönderilen ve davacı ...........nın (TC Kimlik No: ...........) kamu görevinden çıkarılmasını konu olan dosyanın karara bağlanıp bağlanmadığının sorularak, bağlanmış ise kararın bir örneğinin Mahkememize gönderilmesinin istenilmesine,Ara kararı gereği için bu kararın tebliğinden itibaren Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na 10 gün süre verilmesine, belirtilen süre içerisinde ara kararı gereğinin yerine getirilmesinin zorunlu olduğunun Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanlığı'na bildirilmesine, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20. maddesi uyarınca19/09/2019 tarihinde karar verildi.

Bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Sizin sıranız gelmiş. Hayırlı olsun. Bu gün yarın ohalkomisyonundan kararın çıkar. Umarım kabul olur.

Red alanlara ve iade olanlara geçmiş olsun. Red alanlar artık mahkeme yoluna gideceklerinden oyalama safhasını atlatmış oldular. Bekleyenler ise adaletsizliğe devam edeilecekler ve oyalamaya  devam edilecekler. Biri sormuş  adaletsizliğe karar verenler yattıklarında rahat uyuyabiliyorlar mı? Gerçekten insan iseler uyuyamıyorlardır. Ah almak kolay, onunla yaşamak yürek ister. Bu yüzden uyuyorlarsa insanlıkları ölmüş demektir. O zamanda ne şeref , ne vicdan kalmış demektir . NOKTA

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

İade-Facebook-(İl Bartın olabilir)

.........
KESK-Eğitim Sen.
Değerli yakınlarım, dostlarım ve arkadaşlarım 3 yıl önce tam da bu ay Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik görevimden ihraç edilmiştim........... ..........

Sonunda 20 Eylül 2019 da Ohal işlemleri İncelemeleri komisyonu tarafından itirazım haklı bulundu. Ve göreve İADE edildim

.......

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 11 dakika önce yazdı:

İade-Facebook-(İl Bartın olabilir)

.........
KESK-Eğitim Sen.
Değerli yakınlarım, dostlarım ve arkadaşlarım 3 yıl önce tam da bu ay Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik görevimden ihraç edilmiştim........... ..........

Sonunda 20 Eylül 2019 da Ohal işlemleri İncelemeleri komisyonu tarafından itirazım haklı bulundu. Ve göreve İADE edildim

.......

Ben de ihraç olduğum dönemde Eğitim-Sen’liydim. Muhalif sendika diye sorun çıkarırlar düşünmüştüm. Neyse ki bu haber gece gece güzel geldi. Teşekkürler ?‍♂️

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
diedstate, Bir saat önce yazdı:

Hayatımın hiçbir döneminde vatan, millet, devlet kavramları bu kadar boş gelmemişti.

Hayallerimiz vardı. Yapacak işlerimiz vardı. Giden sadece üç + üç yıl değil, akademik hayatta en az 10-15 senem.

Küstüm arkadaş. Devlete de küstüm bize bunlar yapılırken aman bize ne diyen millete de. 

3 senedir khk aşağı khk yukarı beynimiz atıllaştı resmen. Mesleklerden uzaklaştık. Makale filan yazıyorum diyenler var imreniyorum onlara. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

aciga alinma 18 temmuz 2016

Ihrac 06 ocak 2017 (679)

Komisyon basvuru 35 binlerde 

Referansim Yuce Yaradan 

Takipsizlik kasim 2018 cd cart kodunu bilmiyorum savcilikta cikmadi karsima kriter bilmiyorum bildigim kadari ankara sigorta falan filan bu arada bu ankara sigorta savciliktada cikmadi karsima  aksam saatlerinde KABUL kararini gordum sukurler olsun emniyet rutbeliydim rabbim. Bu mutlulugu butun masumlara yasatsin red alan arkadaslar varken yazmak zor oldu uzucu oldu ama kalanlara umut olmasi icin yaziyorum iyi geceler dilerim tek masum tek magdur kalmasin insallah Rabbim devletimizi baki kilsin 

679 khk egm 2018 kasim takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
pirlo, 12 dakika önce yazdı:

aciga alinma 18 temmuz 2016

Ihrac 06 ocak 2017 (679)

Komisyon basvuru 35 binlerde 

Referansim Yuce Yaradan 

Takipsizlik kasim 2018 cd cart kodunu bilmiyorum savcilikta cikmadi karsima kriter bilmiyorum bildigim kadari ankara sigorta falan filan bu arada bu ankara sigorta savciliktada cikmadi karsima  aksam saatlerinde KABUL kararini gordum sukurler olsun emniyet rutbeliydim rabbim. Bu mutlulugu butun masumlara yasatsin red alan arkadaslar varken yazmak zor oldu uzucu oldu ama kalanlara umut olmasi icin yaziyorum iyi geceler dilerim tek masum tek magdur kalmasin insallah Rabbim devletimizi baki kilsin 

Helall komserim hayırlı olsun☺️ Çok sevındım 

672 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...