İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Sayın özgür karagedik hocam sizi sadece buradan yazdıklarınız dan tanıyabilme şansım oldu. Benim için görüşünüz hiç bir önemi yok sadece size saygı duyduğumu sizi Allah için sevdiğimi. Yorumlarınız dan sürekli notlar aldığımı bilmenizi isterim saygılar bütün kaderdaşlara... ???

701 nolu khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
akademili, 1 saat önce yazdı:

2 yıl bir ay ceza alan bile meslegine dönecek ama hakkında hiçbir işlem yapılmamış adlisi idarisi olmayan asker polis dönmeyecek... 

Ya arkadaş siz hangi kafadasınız ya mantıkla ilgilenen hicbir bilimle bunu açıklayamazsınız... Böyle bir duyum mu olur ya.

Su olay çok iyi bilinsinki herkes halktan bahsediyor ama bu hain darbeyi vatan sevdalısı polis ve askerler engellemeseydi kimse önünde duramazdı. O vatan millet sevdalilarida bizleriz. Ben darbe sonrasi 40 saat gorev yaptim. Iki ay il disi gorevinde bulundum. Evime darbeden sonraki 61. Gun girebildim. Bu forumda bile bizleri ayırıma tutmaya başlayanlar var. Bu kadarda olmaz ama bu kadarda olmaz.

Adı üstünde duyum. Duyum olduktan sonra her şekilde olur. Önemli olan doğru olup olmadığı. Doğruysa bu sana da yarar. Yeter ki doğru olsun. Arkası gelir. Masum olan herkes emsal olacağı için yararlanır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür KARAGEDİK, 48 dakika önce yazdı:

Üstadım o kişinin de, hatta AKP ve MHP yönetimi disinda kimsenin doğru bulduğu bir şey , bir yöntem değil ki bu!

Elbette çok saçma bir şey. Ama kriter zımbırtılarını bulan, irtibat/iltisak kavramlarını yumurtlayan zihniyetin nasıl saçma bir mantığı olduğunu biliyoruz.

Mesela, takipsizlik-beraat almış adamı iade et, eeee ben peki, karakol ifadesi bile vermedim, hakkımda hiç bir işlem yok (varsa da, vardiysa da bana söylenmedi) ben niye bekliyorum? Ben niye 28 bine dahil degilim?

E sıra sana gelmedi(!).

Ama benden sonra ihraç olan adamı soruşturdun, kovuşturdun, beraat dedin, takipsizlik dedin. Beni niye beklettin şerefsiz. 

Lafin özü AKP ve MHP, Yusuf Yusuf etmeden, aha gidiyok demeden KHK liya rahat yok. 

Ama ben KHK lılar yararına her gelişmeyi, surda açılan Gedik olarak görüyorum.

Hani %1 di lan? Daha şimdi den %7

O kadar adamda göreve başlasa

%30-35  oranına ulaşılır. saçma sapan bir iş yapılmış, önüne gelen  işten atılmış demek bu.

Hiç güvenililikleri, saygınlıklarin kalmayacak.

Bu kadar çok hata varsa, ki ( bu onların söyledikleri,) söylemedikleri ne kadardır diye , kamuoyu sorgulamaya başlar. Mahkemeler ne kadar doğru yargıladı diye sorar. Ki FETÖ Borsası lafları herkesin ağzında, hemde daha şimdiden

Mantik aramıyoruz, yaptıkları her saçmalık KHK lıların ise dönüşleri  için başka bir gerekce doğuruyor.

Ankara'ya Gidelim, Hükümete Seslenelim. 

Selamlar

677 KHK ile ihraç olmuş, 6 ay hiç bir işlem yapılmadan bekletilmiş daha sonra soruşturma açılmış ve iki yıl süren soruşturma sonucu takipsizlik alan ve takipsizlik kararından 20 gün sonra komisyondan ret alan bir EGM mensubu olarak yazıyorum. Hiç bir şeyin düzeni, sırası ve hukuka uygunluğu yok. Bunu hepimiz biliyoruz. Biraz mantıklı olalım, takipsizlik ve beraat alan görevine dönecek hiç bir işlem yapılmayan dönmeyecek böyle bir saçmalık bu kadar hukuksuzluğa rağmen olmaz, olamazda. Veya diğer kurumun çalışanları dönecek asker, polis adalet bakanlığı çalışanları dönmeyecek böyle bir şey olamaz. Bence hiç bir işlem görmeyenlerin de en az takipsizlik ve berat alanlar kadar hatta daha fazla şansı var. Bunu hepimiz göreceğiz. Keşke bir yerden başlasalar iadelere de o zaman bu yazdıklarım aklınıza gelsin. 27 yıl terör polisliği yaptım. Bu hukuksuzluk ve saçmalıkların elbet de sonu gelecek ve bunu keyfi olarak yapan idareciler de yargı önünde hesabını verecektir. Üst amir kanaatiyle ihraç mı olur ya.  Onbinlercemiz sadece bundan ihraç olmadıkmı. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
BusnrYilmaz, 1 saat önce yazdı:

suctur degildir orasina girmiyorum  fakat nedir bu asker ve polislere yapılan eziyet? diger kurumlardan türlu kriteri olan donuyor donecek  bizler hicbir kriter kraker her neyse olmamasina ragmen sirf kurumumuzdan dolayı donemeyecek miyiz? bankasi sendikasi sgk sı okulu sohbeti dershanesi olana gel bizlere siz askersiniz bisey olmasa da kalın mi denilecek? eee madem ortada suc var kim suclu o zaman kim bedel odeyecek hic alakası olmayanlar mı?  Fazla kokuştu bu adalet ..

Sadece size değil tüm khklılara zulüm yapılıyor. 672 den bile bekleyenler varken bu kadar alıngan olmanıza şaşıyorum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaş suçsuz yere ihrac edilen herkes görevine dönecek o böyle olacak bu böyle olacak diye kendi içinizde bile tartışıyorsunuz yapmayın.polis de dönecek suçsuz askerde.kategori yapmayalım yaptirmayalim 

670 EGM inç devam ediyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
08072018, Bir saat önce yazdı:

Bir bu iki karabulut

Duyumları beğenmiyorsunuz ama duyum kesildiğinde KARABULUT demeye başlıyorsunuz. Biraz insaf.

derebom, 8 dakika önce yazdı:

677 KHK ile ihraç olmuş, 6 ay hiç bir işlem yapılmadan bekletilmiş daha sonra soruşturma açılmış ve iki yıl süren soruşturma sonucu takipsizlik alan ve takipsizlik kararından 20 gün sonra komisyondan ret alan bir EGM mensubu olarak yazıyorum. Hiç bir şeyin düzeni, sırası ve hukuka uygunluğu yok. Bunu hepimiz biliyoruz. Biraz mantıklı olalım, takipsizlik ve beraat alan görevine dönecek hiç bir işlem yapılmayan dönmeyecek böyle bir saçmalık bu kadar hukuksuzluğa rağmen olmaz, olamazda. Veya diğer kurumun çalışanları dönecek asker, polis adalet bakanlığı çalışanları dönmeyecek böyle bir şey olamaz. Bence hiç bir işlem görmeyenlerin de en az takipsizlik ve berat alanlar kadar hatta daha fazla şansı var. Bunu hepimiz göreceğiz. Keşke bir yerden başlasalar iadelere de o zaman bu yazdıklarım aklınıza gelsin. 27 yıl terör polisliği yaptım. Bu hukuksuzluk ve saçmalıkların elbet de sonu gelecek ve bunu keyfi olarak yapan idareciler de yargı önünde hesabını verecektir. Üst amir kanaatiyle ihraç mı olur ya.  Onbinlercemiz sadece bundan ihraç olmadıkmı. 

Siz de döneceksiniz. Anlayın artık. Açılsın musluklar. Musluk kapansın diye mi çalışıyorsunuz? Adalet yok, hukuk yok. Azıcık adaletin ucunu görelim. Arkası gelir. Adalet hukuk geldiğinde herkes bundan faydalanır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakkinda adli ve idari islem bulunmayanlar kurum gorusu önemli olumlu derse doner olumsuzsa idareden doner

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Karabulut 

Paylaştığın duyumlar için teşekkür ederim. Tutarlı ve oldukça değerli bilgiler paylaşıyorsun. Dualarımızı alıyorsun.

Bu süreçte çoğunlukla, gariban ve kimsesiz, namert kurum amirlerine boyun eğmeyen, masum insanlar, mağdur edildi. Hala neyi beklediğimizi bilmiyoruz, herhangi bir bilgi kaynağımız yok, süreç ile ilgili tahminlerin ötesine geçemiyoruz.

Paylaştığın duyumlar sonucu bende bir GİZEM hissi oluştu. Sosyal medyada olağan bir durum olmakla birlikte, içinde bulunduğumuz durumu göz önünde bulundurunca, bu acabalara cevap vermen benim için paylaşımların kadar önem arz etmektedir.

Örneğin, kesinlik ifadeleri, teyit ettirdim vb. gibi sözler için kaynak belirtebilir misin?

Son bir kaç haftada gündeme getirilen KHK'lılara Af! hususunda dillendirilenler, Kral Zeus'un paylaşımları ile senin duyumlarının birlikte analizini yaparak, detaylı bir değerlendirmeyi paylaşman faydalı olacaktır.

Foruma ve bize katkılarından dolayı tekrar teşekkür eder ve bu hususları dikkate almanı temenni ederim. 

675 KHK - Eylül 2018 Kurum Görüşü olumlu - Aralık 2019 İfade - Kasım 2020 KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ali akca, 4 saat önce yazdı:

Polis ve asker takipsizlik alsa bile iade edilmeyecek adaletsizlikle izah edilemeyecek kadar absürt adam gazete banka kimse var mı yok mu yardırmış beraat etmiş iade olacak benim ne idüğü nerden uydurulduğu belirsiz bir sd kartta adım çıktı bunun dışında zerre kriterim (tanık vs.)yok bana sen gelme diyecekler.bunu anasınıfı öğrencisine söyle o bile saçma bulur.

Onlar dönerse sen de dönersin. Bunu kimse göze alamaz. Altından da kalkamaz. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Mustafa yeneroğlunun konuşmasını dinledim açık bir şekilde banka sendikadan terör örgütü ile kişilerin yargılanması yanlış AYM ya da AİHM den döner dedi ayrıca 100 bin kişilik terör örgütü olmaz demiş , Allah nasip ederse ceza alanlarda dönecek benim görüşüm bu, polis asker çok farketmez bunları bir şekilde kamuda pasif görev kere verebilirler bence çok zor değil zaten bir kısmının emeklilik yaşı gelmiş kişiler polisleri yapar bekçi olur biter aynı maaşla askeride pasif kurumlara verirler bu işi bitirirler , Ekim'de olacak diye bir şey yok ama yakında bir af geliyor büyük ihtimal fetö davalarının seyri değişecek 1 yıl içinde insalah bu iş biter özellikle beraat takipsizlik alanlar şimdiden ev araba arazi baksınlar

677 belediye banka Cihan medya idare mahkemesi ret istinaftayiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @The Oracle hocam işveren geçmiş çalışma bilgilerinize ulaşamıyor merak etmeyin siz soylemedikce onlar tespit edemez. Ben de bazı yerlerde söyledim bazı yerlerde söylemedim. Söylediğim yerlerde sıkıntı yapmadi. Özel sektörde işveren işine bakar. Zaten artik herkesin çevresinde illaki tanıdığı bir KHK li tanıdığı ya da yakını var.  
    • @The Oracle hocam öncelikle merhabalar; Benim ilk  SGK 4/A kaydım devlete oldukça çok miktarda borcu olan bir özel kurum tarafından yapıldı. İlk sigorta kaydım 1 temmuz 2019 da yapılmış dün baktım. Toplamda 3 kurumda SGK kaydım var.Durumu 1 i önceden biliyordu. Diğer 2 sine zamanla ben söyledim. Açıkçası yapılan işten memnun olunca işverenler/ IK / Muhasebe departmanı bu konuyu çok önemsemiyor. Hatta birisine gittim özellikle sordum öyle bir KHK ile kodlama çıkmıyor demişti. Ben SGK konusunda zorlukla karşılaşmadım. KHK lı olduğunuzu söylemenize gerek yok. Sigorta bildirimi yaparken çıkacağını zannetmiyorum çünkü sizde 4/A hanesi boş. ( Daha önceden özel sektörde çalışmadıysanız boş olmalı ) 4/C ye de onlar erişemeyeceğine göre içiniz rahat olsun.
    • Değerli arkadaşlar öncelikle hepinize iyi günler. Daha önceden bilgi edinmek istediğim bu konu hakkında farklı meslek gruplarını ilgilendiren sorular sorulduğunu ve forumda birçok cevap verildiğini biliyorum ama acaba son durum nedir diye tekrar sormak istedim. İhraç edildiğim Ocak 2017' den itibaren çalışıyorum ama SGK kaydım yok ve maalesef işyeride kayıt yapmaya yanaşmıyor. Bunun böye devam edemeyeceğine geçte olsa karar verdim ve sigorta kaydı olacak şekilde iş aramaya başladım. Bazı işyerlerine görüşme için gittiğimde KHK' lı olduğumu söylemedim. Söylesem muhtemelen baştan reddecekler. Herhangi bir işyerine KHK' lı olduğumu söylemeden girsem acaba sigorta bildirimi veya kaydı yaparken bu bilgiler gözüküyor mu? Net bir bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim. İş yerine girersem tabiri caizse sonradan papaz olma ihtimalimiz var. :(( Maalesef toplum hala bu konuda bilgisiz ve duyarsız.
    • geçmiş olsun bende aynı durumdayım halledebildiniz mi bende dilekçe aramaktayım fazla zamanım kalmadı eğer başvurduysanız bana da izah edermisiniz hangi adımları gerçekleştirdiniz  
    • :) Merhaba kimse de yorum yapmamış bence umutlanmalıyız geçen her gün bizim lehimize işliyor; siyasi gelişmeler de bizim için olumlu bana göre; davalarımız siyasi sonuçta hukuki olsaydı bunları konuşmuyorduk
  • Yeni Oluştur...