İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL ve KHK Mağdurları 2

Önerilen Yorum

Orhan Arslan, 15 dakika önce yazdı:

686 KHK EGM. istabul çağlayan adliyesinde ki dosyam kapanmış takipsizlik belgem postalanmis . çağlayan da dosyasi olan katibi arayarak sorgulatabilir çoğu dosya karara bağlanmış.

Savcı M.A isimli savcımı?

Eşi ihraç polis,672 KHK-İnceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Orhan Arslan, 16 dakika önce yazdı:

686 KHK EGM. istabul çağlayan adliyesinde ki dosyam kapanmış takipsizlik belgem postalanmis . çağlayan da dosyasi olan katibi arayarak sorgulatabilir çoğu dosya karara bağlanmış.

Sizin hangi savciydi.. Birde dosya nosu nuzun ilk 3 harfini yazabilirmisiniz....

679 Egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Orhan Arslan, 19 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun. Darısı başımıza. Telefonla nasıl sorduruyoruz? Operatörde bilgi paylaşımı yapılmamaktadır diyor. Farklı bir numarayı mı aramalıyız? 

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
HEMŞO, 2 saat önce yazdı:

Teşekkür ederim. inşallah bulurum.

Yazmak şart değil, ancak savcının iddialarına karşılık yazılırsa daha iyi olur. 

Çok teşekkür ederim.Gece gece paniklemistim bayağı ama rahatladim şimdi. Savcı bey itirazinı verilen karari usul ve kanuna aykırı bulduğu için yapmış.Böyle bir tek cümle vardı başka herhangi bir şey yazmiyordu.Bunu da  Uyap'ta görmüştüm avukatim detayli bilgi vermemisti.İyiki burası var birçok şeyi burdan öğreniyorum.

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pasa17, Bir saat önce yazdı:

672'li ingilizceci hocam konu dışı ama size ingilizce bir kitap ile ilgili soru sorabilir miyim?

Tabi hocam buyurun. Ozele de yazabilirsiniz.

672 MEB. 2 aylik sendika+HTS. Ilk durusmada beraat(7/5/2019). 20 Kasim 2019 iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672'li ingilizceci, 11 dakika önce yazdı:

Tabi hocam buyurun. Ozele de yazabilirsiniz.

Hocam yazdım.

Eşi ihraç polis,672 KHK-İnceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 21 dakika önce yazdı:

Hayırlı olsun. Darısı başımıza. Telefonla nasıl sorduruyoruz? Operatörde bilgi paylaşımı yapılmamaktadır diyor. Farklı bir numarayı mı aramalıyız? 

Bnm savcı s.akan dahile numarisni bildgm için ulasablyorm ama artk dahile numarsi vermiyolar ben eskiden bildgm için ulaşmam kolay oldu .orda görevli polis arkadaşım da var ona teyit ettrdm .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın arkadaşlar. Iade bekleyen tüm mağdurların tez zamanda iade olmalarını diliyorum. Iade olduğumu daha önce burada yazmıştım. Iade sonrası süreç de pek sağlıklı değil, sorunlar farkli boyutlari ile devam ediyor.  

Iade olduktan sonra edindiğim bir duyuma göre takipsizlik alan, beraat eden ya da adlı süreç gecirmeyenlerin de iadesi ile ilgili calisma yapılıyormuş. Beklenti, bu grupların iade olacağı şekilde. 

Zaten bu duyum sosyal medyada da yer alıyordu, ama ben ilk kez bu konuda bilgi sahibi olduğunu düşündüğüm birinin ağzından duydum. O nedenle yazmak istedim. Ama ben bbu sekilde bir iadeden emin degilim. Benim tahminim komisyon işini bitirmeden bu kapsamda bir iade olmayacağı yönünde.

672. MEB. INCELEME DEVAM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

KHKlı khklıyı trol kripto gibi iddialarda bulunacak kadar ileriye gidebiliyorsa ya ithamda bulunanlar aynen ya kendileri trol veya kripto olduğu için düşündüklerini yapıyor yada gerçekten gelmemiz istenen noktaya getirildik, getiriliyoruz, demektir. İktidarında yapmak istediği bu. Birleşmesinler, ayrı ayrı tellerden çalsınlarki birbirlerini yesinler. Bireyselleşsinler.  Yani bireysel mücadeleye devam. Bu yüzden forumdan çıkıyorum. Çünkü haketmediğim ithamlarda bulunuldu. Akrabalarımın siyasilerin  bulundukları gibi hiçbir şey yoksa kriptodur der gibi bir itham çok ağır bir itham. Hiçbir şey yoksa dönersiniz diyenlerden ne farkımız var? Dünyaya gelirken de yalnızdık giderken de yalnız olacağız.. Mücadele ederken de yalnız mücadeleye devam. Gelen vuruyor, giden vuruyor, Galiba şamar oğlanı olmamız isteniyor. Hoşçakalın. İnşallah birlik beraberliğiniz artar. Kenetlenme artar. Ama görüntü tersini gösteriyor. Hayırlısı olur inşallah. Sen yoksan bir eksiğiz. Ben yokum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon ekim sonu itibariyle 90 bin karar 8 bin i geçmeyen iade açıklamasıyla istatistiksel tutarlılıkla yoluna devam eder.

Ardında ohal komisyon kararlarına bakan 6 idare mahkemesi ve 80 bin üzerinde dosya ile yargı süreci 20-21 yıllarını da içine alır. 

Ben komisyonun görev süresinin uzatılmama ihtimalini güçlü buluyorum. Yada uzatılması durumunda iade oranında ciddi bir artış olacağı kanaatindeyim ki komisyonun pozitif bir katkısı oluyor algısı oluşturmak için. Belki haftalık incelenen dosya sayısını 900 bandına çekerek 12-1 iade oranı 8-1 e gelebilir. 

Radikal bir karardan ziyade komisyon marifetiyle iadelerin artması komisyonun görev süresinin bitmesiyle idare mahk hakkaniyetli kararlar vererek süreci hukuk zeminine taşıyabilir. Yolun yarısı bitti kum saatini ters çevirdiler. 

Güzer bir hafta çok iadeler dilerim

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...