İçeriği gör
Erol26

OHAL KOMİSYONU BAŞVURUYU KABUL ETTİ İDARE İŞE BAŞLATMADI

Önerilen Yorum

OHAL Komisyonu başvuruyu kabul etti idare Siz kendi isteğiniz ile emekli olduğunuz için işe başlamaktan imtina etmiş olarak yorumlayarak işe iade etmedi. İş yerinden KHK ile İhraç edildim. OHAL Komisyonuna itiraz ettim. Maaşım kesildi işe girme çalışma imkanı olmadığından ailemin geçimini sağlayabilmek için zorunlu olarak emekli oldum. 2 yıl sonra OHAL itirazı kabul etti ve işe iade kararı verdi ancak idare siz kendi isteğinizle emekli olmuşunuz diyerek işe başlatmadı. Bunun  üzerine mahkeme açtım dava sona yaklaştı. Benim durumunda olup dava kazanan var mı? Yani kısaca İhraç olduktan sonra SGK emekli olan  daha sonra OHAL komisyonu kabul etmesine rağmen idare tarafından emekli oldunuz diye işe başlatılmayan bu nedenle mahkemeye giden ve işe mahkemeden iade kararı alan emsal örnek dava var mı? Teşekkür ederim

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

692 KHK Dernek üyeliğinden ihraç edildim. Cumhuriyet savcılığı Takipsizlik kararına istinaden Ankara Valiliği OHAL Komisyonunun, 31.01.2019 tarih ve 2019/5658 sayılı kararı ile itiraz dilekçemi dikkate alarak işe iade talebimi kabul etti ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi güya kendi isteğim ile emekli olduğum gerekçesi ile OHAL Komisyonu kararını uygulamadı beni iş başı yaptırmadı bende Bölge idare mahkemesine dava açtım 16. idare mah. dava sürüyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk meim

Kesinlikle başlatması gerekir. Bir kurumda emekli olduktan sonra iade verilen birinin başlatıldığını biliyorum. Ayrıca emekli olurken SSK da zaten size “İşe döndüğünüz takdirde SSK ‘  dan aldığınız tüm parayı iade edeceksiniz “ diye imza attırıyorlar mahkemeye onu da delil olarak sunun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk bayramaliabali

Ben de benzer konumdayım. Dava sonuçlarını bana da atarmısınız?

bayramaliabali@gmail.com

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba, Erol Bey , Bayram Ali Bey , babamda aynı durumda , ihraç olduktan sonra emekliliğini istedi, beraat artı OHAL komisyonundan iade aldı, fakat kurumu olan belediye dilekçe vermemize rağmen emekli olduğu gerekçesiyle işe geri almadı

EMSAL karar bulmamız gerekiyor sanırım

İletişimde olursak güzel olur diye düşünmekteyim

Güncelleme • • ouner

Emekli olduktan sonra OHAL KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ouner @bayramaliabali merhaba öncelikle geçmiş olsun dava sonuçlanınca khk forumdan paylaşacağım. kayakent@gmail.com eposta adresime yazınız iletişim bilgilerinide yazarsanız görüşelim

692 KHK Dernek üyeliğinden ihraç edildim. Cumhuriyet savcılığı Takipsizlik kararına istinaden Ankara Valiliği OHAL Komisyonunun, 31.01.2019 tarih ve 2019/5658 sayılı kararı ile itiraz dilekçemi dikkate alarak işe iade talebimi kabul etti ancak Ankara Büyükşehir Belediyesi güya kendi isteğim ile emekli olduğum gerekçesi ile OHAL Komisyonu kararını uygulamadı beni iş başı yaptırmadı bende Bölge idare mahkemesine dava açtım 16. idare mah. dava sürüyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Erol26 yazdım Mailinize Erol Bey

Emekli olduktan sonra OHAL KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kamu görevinden çıkarıldıktan sonra emekli olan ve sonrasında iade edilen ancak göreve başlatılmayanlar için Devlet Personel Başkanlığı görüşü.

Göreve başlayabilir şeklindedir.

https://www.memurlar.net/haber/726758/dpb-den-iade-olan-ancak-emekli-olmus-personelle-ilgili-onemli-gorus.html

Sayfadaki resimleri yüklemeyi başaramadım. Arşivlemenizi tavsiye ederim.

dpb1.jpg

dpb2.jpg

dpb3.jpg

dpb4.jpg

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...