İçeriği gör
MSA

dilekçe İade Olanlara Ait Hak Talep Dilekçesi - 1 - Öğretmen

Önerilen Yorum

………….. ORTAOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE

Gönderilmek Üzere

……….. İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE

Okulunuzda Matematik Öğretmeni olarak görev yapmaktayım.

Konya/Emirgazi/Emrulgazi Ortaokulunda öğretmen olarak görev yapmakta iken Emirgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün …… tarih ve ……….. sayılı yazısı ile (İlgili Yazı Ek-5 de sunulmuştur) hakkımda Görevden Uzaklaştırma Tedbiri alınmış olup, inceleme ve soruşturma devam ederken 01.09.2016 tarih ve 29818 (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 672 sayılı KHK ile Kamu Görevinden Başka Hiçbir İşleme Gerek Kalmaksızın Çıkarıldığımı öğrendim.

7075 sayılı kanun ile kurulan OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu ………. tarih ve ….. sayılı kararı gereği kamu görevine iade edildim.

7075 sayılı OLAĞANÜSTÜ HAL İŞLEMLERİ İNCELEME KOMİSYONU KURULMASI HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN DEĞİŞTİRİLEREK KABUL EDİLMESİNE DAİR KANUN

‘Kararların Uygulanması’ başlıklı;

MADDE 10- (1) (Değişik: 25/7/2018-7145/22 md.)  

"….İlgililerin kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin kanun hükmünde kararname hükümleri, bu fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkmış sayılır. Bu kapsamda göreve başlayanlara, kamu görevinden çıkarılma tarihlerini takip eden aybaşından göreve başladıkları tarihe kadar geçen süreye tekabül eden mali ve sosyal hakları ödenir…"

hükmü yer almakta olup, hüküm uyarınca göreve başlamama müteakip aşağıda hazırlamış olduğum tabloda yer alan tüm mali ve sosyal haklarımın müdürlüğünüzce hesaplanarak tarafıma yasal faizi ile ödenmesi ve özlük haklarımın iadesi gerekmektedir.

İade Olanlara Ait Haklar Talep Dilekçesi.doc

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

selam. ben eşim için bu dilekçeyi uyarlayacağım. bu dilekçeyi kullanan arkadaşımız var mı acaba? cevap ve süreçle alakalı bilgi alabilirmiyim ?

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

ewet eşim yarın derslere başlıyor inşaalah ?  ilçe MEM e gittik. işlemler hala bitmemiş. Kime sorsak herkes üstüne düşeni yapmış. e verin bi öğretmen belgesi de bi iett paso alalım ? yok. E peki verin mebbis şifresi e okul şifresi o da yok. demek ki neymiş işlemler bitmemiş ? neyse moralimiz bozulsa da yapacak bişi yok. Birde maaşımızı yapacak memura uğradık. Dedik nasıl olacak bizim hesap. 1. ayın 15 inde alacaksınız maaş ve sonra rutin. yani 45 günlük bi maaş yok. ayın 15 inde normal maaş.   2.ihraç olduğunuz günden maaş almaya başladığınız gün arasıda 1 eylül 2016   672 khk meb  1 kasım 2019  herhalde 38 ay  oluyo bunu da tek tek bordro yapacakmış.  3. bu durum bizim aleyhimize ancak memurun yapacağı bu. 4. nedir aleyhimize olan durum. 38 ay önce alamadığımız maaş atıyorum 2700 TL şimdiki 4300 TL . Bunun haksızlık olduğunu herkes anlayacaktır. Anlamayanın bu ayki maaşını 38 ay sonra verelim o da gayet iyi anlar. 5. herhangi bir ek ders ya da faiz yok.   6. ben de ihraç olduğum için sürücü koltuğuna hanım otursun şimdilik dedi memur. çocukları onun üstüne yapacak mış ? çocuk yardımı olayı. bide eş yardımı verecek miş. ama bu önümüzdeki alınacak maaş ve sonrası için. geçmişteki 38 aylık hesap için yapamıyomuş eş ve çocuk yardımını. ama sıkı sıkı tembihledi. geri dönünce muhakkak haber et eş yardımını yoksa faizle alırız dedi . (GERÇEKTEN İYİ NİYETLE BUNU DEDİ. ) E siz alacağınıza sadece eş yardımı için aman hatırlat unutursan faizle ödetiriz diyebiliyosun da. Bizim maaşı neden kuşa çevirip bize veriyosun. 7. bu süreci yaşayan. yol göstermek isteyen. dikkat edilecek hususları belirten arkadaşlardan ALLAH CC razı olsun.

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

mrb. kendım uyarlayacagım fakat meb harıcı kurumlar ıcın dılekceyı uyarlayan varsa gonderebılır mı ltfn?

Bı-ir de manevı tazmınat davası acan varsa dılekce ornegı lazım.

689 Adalet Bkn. Ret-idare mhk. Yolunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Deniz Mavisi, 3 saat önce yazdı:

mrb. kendım uyarlayacagım fakat meb harıcı kurumlar ıcın dılekceyı uyarlayan varsa gonderebılır mı ltfn?

Bı-ir de manevı tazmınat davası acan varsa dılekce ornegı lazım.

esim için soruyorum. iade oldu birkac gun omce başlayıs yapti.

689 Adalet Bkn. Ret-idare mhk. Yolunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 06.11.2019 - 03:02 yazdı:

ewet eşim yarın derslere başlıyor inşaalah ?  ilçe MEM e gittik. işlemler hala bitmemiş. Kime sorsak herkes üstüne düşeni yapmış. e verin bi öğretmen belgesi de bi iett paso alalım ? yok. E peki verin mebbis şifresi e okul şifresi o da yok. demek ki neymiş işlemler bitmemiş ? neyse moralimiz bozulsa da yapacak bişi yok. Birde maaşımızı yapacak memura uğradık. Dedik nasıl olacak bizim hesap. 1. ayın 15 inde alacaksınız maaş ve sonra rutin. yani 45 günlük bi maaş yok. ayın 15 inde normal maaş.   2.ihraç olduğunuz günden maaş almaya başladığınız gün arasıda 1 eylül 2016   672 khk meb  1 kasım 2019  herhalde 38 ay  oluyo bunu da tek tek bordro yapacakmış.  3. bu durum bizim aleyhimize ancak memurun yapacağı bu. 4. nedir aleyhimize olan durum. 38 ay önce alamadığımız maaş atıyorum 2700 TL şimdiki 4300 TL . Bunun haksızlık olduğunu herkes anlayacaktır. Anlamayanın bu ayki maaşını 38 ay sonra verelim o da gayet iyi anlar. 5. herhangi bir ek ders ya da faiz yok.   6. ben de ihraç olduğum için sürücü koltuğuna hanım otursun şimdilik dedi memur. çocukları onun üstüne yapacak mış ? çocuk yardımı olayı. bide eş yardımı verecek miş. ama bu önümüzdeki alınacak maaş ve sonrası için. geçmişteki 38 aylık hesap için yapamıyomuş eş ve çocuk yardımını. ama sıkı sıkı tembihledi. geri dönünce muhakkak haber et eş yardımını yoksa faizle alırız dedi . (GERÇEKTEN İYİ NİYETLE BUNU DEDİ. ) E siz alacağınıza sadece eş yardımı için aman hatırlat unutursan faizle ödetiriz diyebiliyosun da. Bizim maaşı neden kuşa çevirip bize veriyosun. 7. bu süreci yaşayan. yol göstermek isteyen. dikkat edilecek hususları belirten arkadaşlardan ALLAH CC razı olsun.

Eş yardıminı almayın derim ben. Benim eşim 15 kasımda ilk maasını aldı. Bu ay eş yardımını iptal edecegiz. Biz de goreve dönünce ödedikleri eş yardımını faiziyle geri istiyorlarmis. Birisi yazmiştı faizle birlikte 9000 lira geri istediler diye. 

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 10 saat önce yazdı:

Eş yardıminı almayın derim ben. Benim eşim 15 kasımda ilk maasını aldı. Bu ay eş yardımını iptal edecegiz. Biz de goreve dönünce ödedikleri eş yardımını faiziyle geri istiyorlarmis. Birisi yazmiştı faizle birlikte 9000 lira geri istediler diye. 

ewet haklısınız da. nasıl yapacaz. yol yöntem nedir. mem deki memur der ki beyanname vereceksiniz. ben lafla iş yapmam. tamam da ben işsizim çalışmıyorum. bu durumda da o yasal olarak yapmak zorunda. yalan beyan versek bu sefer nasıl olacak. burada akıllıca cozum bulmak gerekli. hem sadece o da değil. memur bana diyo ki. size yapılan ödemeyi faizle geri alacam. ya bunu alabiliyon amme. bize 30 küsür ay önceki ödemen gereken maaşı kuşa çevirerek ödüyosun... dediğim gibi yol yöntem bilen varsa yazsın...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, 12 saat önce yazdı:

ewet haklısınız da. nasıl yapacaz. yol yöntem nedir. mem deki memur der ki beyanname vereceksiniz. ben lafla iş yapmam. tamam da ben işsizim çalışmıyorum. bu durumda da o yasal olarak yapmak zorunda. yalan beyan versek bu sefer nasıl olacak. burada akıllıca cozum bulmak gerekli. hem sadece o da değil. memur bana diyo ki. size yapılan ödemeyi faizle geri alacam. ya bunu alabiliyon amme. bize 30 küsür ay önceki ödemen gereken maaşı kuşa çevirerek ödüyosun... dediğim gibi yol yöntem bilen varsa yazsın...

Biz dün ilce mem'e gittik. Artık eskisi gibi bildirim formu doldurup vermek yok. 

E devlet uzerinden bilgileri güncelliyorsunuz. Mutemete gönder butonuna basınca mutemete gidiyor. Mutemet onaylıyor. Bu kadar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 49 dakika önce yazdı:

Biz dün ilce mem'e gittik. Artık eskisi gibi bildirim formu doldurup vermek yok. 

E devlet uzerinden bilgileri güncelliyorsunuz. Mutemete gönder butonuna basınca mutemete gidiyor. Mutemet onaylıyor. Bu kadar

hocam ne kadar güzel bir haber. ancak ben  bu konu ile ilgili memurla ne kadar cok konustum.demedi bana öyle bir şey. ya da bir yol gostermedi. okula beyanname vereceksiniz dedi. (bu arada beyanname nedir inanın bilmiyorum. sorun şu bunun için gercekten de calışmak gerekli ise ben çalışmıyorum )e devlette ben bilgi guncelleyince sgk lı değilim ki ne guncelleyeyim. yani ben bu aile yardımını hem istiyorum. hem istemiyorum. İstiyorum çünkü sgk kaydı yok.ve paraya ihtiyacım var. istemiyorum çünkü memur açık seçik bu parayı senden faiziyle alacaz  deyince bi çözüm bulmak gerekli. 

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
neoleear, Bir saat önce yazdı:

hocam ne kadar güzel bir haber. ancak ben  bu konu ile ilgili memurla ne kadar cok konustum.demedi bana öyle bir şey. ya da bir yol gostermedi. okula beyanname vereceksiniz dedi. (bu arada beyanname nedir inanın bilmiyorum. sorun şu bunun için gercekten de calışmak gerekli ise ben çalışmıyorum )e devlette ben bilgi guncelleyince sgk lı değilim ki ne guncelleyeyim. yani ben bu aile yardımını hem istiyorum. hem istemiyorum. İstiyorum çünkü sgk kaydı yok.ve paraya ihtiyacım var. istemiyorum çünkü memur açık seçik bu parayı senden faiziyle alacaz  deyince bi çözüm bulmak gerekli. 

Hocam tercih sizin ben bu parayı şimdi alayım sonra faiziyle öderim diyorsanız alın tabiki. 

İsterseniz özelden yazın yardımcı olayım beyanname konusunda.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...