İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Msahin

MEB 1. Savunmasına karşı nasıl cevap verebiliriz?

Önerilen Yorum

MEB 1. Savunmasına karşı nasıl cevap verebiliriz

672 ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ya da cevap vermeli miyiz?

672 Meb Ret Sendika Banka Dernek

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Msahin,

Hakkınızdaki gerekçeler nedir? Dava dilekçesinde komisyon kararındaki gerekçelerle ilgili ne yazdınız? MEB ne cevap verdi? Bunları bilmeden bir şey diyemeyiz. Ancak kısaca; dava dilekçenizde belirttiğiniz hususlara ters yada çürütücü gibi görünen bir şey varsa cevap veriniz.

Yoksa davanın bir an önce karara bağlanması için (çünkü meb savunması size tebliğe gönderilecek ve size tebliğ itibariyle 30 gün süreniz var. Mahkemede bu süreyi bekler.) cevap vermeyeceğinizi dava dilekçenizde belirttiğiniz hususlarla ilgili idarenin bir savunma yapmadığının evrak detayından anlaşıldığını dosyanız hakkında karar verilmesini arz ettiğinizi belirten bir dilekçe yazıp yollarsanız süreyi kısaltırsınız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 7 saat önce yazdı:

Sayın Msahin,

Hakkınızdaki gerekçeler nedir? Dava dilekçesinde komisyon kararındaki gerekçelerle ilgili ne yazdınız? MEB ne cevap verdi? Bunları bilmeden bir şey diyemeyiz. Ancak kısaca; dava dilekçenizde belirttiğiniz hususlara ters yada çürütücü gibi görünen bir şey varsa cevap veriniz.

Yoksa davanın bir an önce karara bağlanması için (çünkü meb savunması size tebliğe gönderilecek ve size tebliğ itibariyle 30 gün süreniz var. Mahkemede bu süreyi bekler.) cevap vermeyeceğinizi dava dilekçenizde belirttiğiniz hususlarla ilgili idarenin bir savunma yapmadığının evrak detayından anlaşıldığını dosyanız hakkında karar verilmesini arz ettiğinizi belirten bir dilekçe yazıp yollarsanız süreyi kısaltırsınız.

merhaba 672 meb red.komisyon gerekçesinde sendika ve bir sms e yer vermiş.Ben idareye açtığım davada belirttiğim bu iki konu üzerinde durdum.ancak meb savunmasında sendika uyelik tarihlerini ve banka hesabına yer vermiş.sms ile ilgili bölum boş.banka komisyonda hiç geçmemişti.zaten 2012 yılında konut kredisi cekip taksitlerinin yatırıldığı bir hesaptı.sadece 2014-2015 aralığını alıp bak hesabın var demek istemiş.bunlarla ilgili elimde belgem var.sorum şu ben komisyonun mu yoksa mebin mi gerekçelerine cevap vereceğim.meb kurum görüşü sunmamış.

672 MEB (SENDİKA) RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon kararındaki gerekçelerle ilgili olarak ilk dilekçenizde zaten açıklama yapmışsınızdır. MEB savunmasında aleyhinizde belirtilen hususu da dikkate alınız. sadece 2012 yılında kullanılmış olmasına ve inceleme neticesinde rutin işlem olarak görüldüğünden gerekçe olarak komisyon kararında belirtilmemesine rağmen davalı idarenin .... tarih ve sayılı savunmasında aleyhimde delilmiş gibi göstermesi nedeniyle bank asya hesabımla ilgili açıklamam aşağıdaki gibidir. şeklinde başlayan ve tokat gibi bir cevap yazınız. (ilkhesap açılışından itibaren bütün dökümüde koyabilirsiniz.)

"Kurum görüşü sunmamış" kısmını anlayamadım. Bu gün için bir görüşten bahsediyorsanız zaten öyle bir şeyi yazılı olarak sunmazlar. Ancak KHK listesine adınızın girmesine dair; aleyhinizdeki belirttikleri gerekçeler istinaden irtibatlı -iltisaklı olduğunuzu değerlendirdikleri için KHK listesine eklenmenizi istedikleri gibi bir ifade mutlaka vardır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Komisyon kararındaki gerekçelerle ilgili olarak ilk dilekçenizde zaten açıklama yapmışsınızdır. MEB savunmasında aleyhinizde belirtilen hususu da dikkate alınız. sadece 2012 yılında kullanılmış olmasına ve inceleme neticesinde rutin işlem olarak görüldüğünden gerekçe olarak komisyon kararında belirtilmemesine rağmen davalı idarenin .... tarih ve sayılı savunmasında aleyhimde delilmiş gibi göstermesi nedeniyle bank asya hesabımla ilgili açıklamam aşağıdaki gibidir. şeklinde başlayan ve tokat gibi bir cevap yazınız. (ilkhesap açılışından itibaren bütün dökümüde koyabilirsiniz.)

"Kurum görüşü sunmamış" kısmını anlayamadım. Bu gün için bir görüşten bahsediyorsanız zaten öyle bir şeyi yazılı olarak sunmazlar. Ancak KHK listesine adınızın girmesine dair; aleyhinizdeki belirttikleri gerekçeler istinaden irtibatlı -iltisaklı olduğunuzu değerlendirdikleri için KHK listesine eklenmenizi istedikleri gibi bir ifade mutlaka vardır.

Anladım.banka ile ilgili taksıtlerin dokumunu koymam yeterli midir yoksa bilirkişi raporu    mu   istemeliym.Bir de kurum ile ilgili özellikle  meb te kurum görüş bildiriyor galiba birçok kararda görmüştüm.bende sendika bilgisi ,mebbis personel bilgisi,banka dökumü var.sms başlığı var ama karşışı boş.acaba sms ı komisyon yanlışkla yazmış olabilir mi.meb de o bölüm boş .

672 MEB (SENDİKA) RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Neriman Yetkin, 6 saat önce yazdı:

Anladım.banka ile ilgili taksıtlerin dokumunu koymam yeterli midir yoksa bilirkişi raporu    mu   istemeliym.Bir de kurum ile ilgili özellikle  meb te kurum görüş bildiriyor galiba birçok kararda görmüştüm.bende sendika bilgisi ,mebbis personel bilgisi,banka dökumü var.sms başlığı var ama karşışı boş.acaba sms ı komisyon yanlışkla yazmış olabilir mi.meb de o bölüm boş .

İlk sorunuz, En baştan itibaren banka dökümünü koyun ve dilekçede özellikle ilk hesap açılış tarihini vurgulayın (neden 17/25 aralık 2013 çok öncesi olduğu için) Sonrasında 17/25 aralık 2013 sonrasında hareket varsa bunları açıklayın yoksa direk olarak "hesabım ... tarihinde açılmasına ve 17/258 aralık 2013 sonrası hareket olmamasına rağmen davalı idare sadece işine gelen kısmını almış ve banka hesabım sadece 2014 sonrasında varmış yada para hareketi olmuş gibi göstermeye çalışmakta ve mahkemeyi yanıltmaktadır." gibi bir ifade kullanabilirsiniz.

Kurum görüşü dediğiniz komisyon kararında geçer. Yoksa sıkıntı yok. değinmeniz gereken bir husus değil.

SMS konusuna gelince. MEB bildirmemiş komisyon yanlışlıkla yazmış olabilir mi? Siz SMS gönderip göndermediğinizi bilmiyorsanız dava dilekçenizde SMS isnadına yönelik ne yazdınız? "Bilmiyorum, hatırlamıyorum" mu yazdınız? Bu konuda yorum yapabilmem için bunu bilmem lazım.

İdare mahkemelerinde bilirkişi uygulaması pek olmaz. Genelde kendileri incelerler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben davayı delil tespiti istemli açmıştım.sendika uyelik suresi ile ilgili sıkıntı var.söyleki 2012-2013 arası 9 aylık kendi isteğimle uye oldum.sonra sendika fesh oldu baska sendikaya uye oldum.Ancak 2014-2016 arasında beni sendikamdan istifa ettirip tekrar malum sendikaya tekrar uye yapmışlar.tesadufen öğrendim ve istifa ettim.agustos 2016 da bu durum ile ilgili suç duyurusunda bulundum.takipsizlik verildi.guya imzalar benimmiş.bu mumkun değil ama itiraz hakkım bitti.bu sebeple tespit istedim.insallah kabul edilir de haklılığımı dile getirebilirim.sms konusunda uzerime kayıtlı iki hattın oldugunu birinin kullanıcısının baskası oldugunu belirterek hangisinden atıldığını tespitini istedim.sizce ne kadar dikkate alırlar.benim hiç güvenim yokhele.sendika olayından sonra 

672 MEB (SENDİKA) RED

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bize de MEB'in savunması geldi. Şimdi Bunlar savunmaya karşı cevabı yazıp kargo, posta veya adliye den hangisiyle yollayacağız?

Adalet peşinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eşime de MEB'in savunması geldi. Şimdi bu savunmaya karşı cevabı yazıp kargo, posta veya adliyeden hangisiyle yollayacağız?

Adalet peşinde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
    • T.C. ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE Gönderilmek üzere ANKARA                                                XX. İDARE MAHKEMESİNE     ESAS NO                    : 2023/xxx KARAR NO               : 2024/xxx   İSTİNAFA CEVAP VEREN DAVACI                     : Sizin Kendi Bilgileriniz   DAVALI                     : TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI                                         Devlet Mah. Yahya Galip Cad. 06100 Bakanlıklar / ANKARA   KONU                           : Usul ve hukuka uygun Ankara xx.İdare Mahkemesinin Esas No: 2023/xxx, Karar No: 2024/xxx sayılı karara karşı Davalı tarafından yapılan istinaf başvurusunun reddine karar verilmesi talepli istinafa cevap dilekçesi     AÇIKLAMALAR        :   1. FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğum gerekçesiyle kamu görevimden çıkarılma işlemine karşı açtığım iptal davası Ankara xx. İdare Mahkemesince görülmüş ve mahkemece alınan ara kararlar ile 12 farklı kurumdan bilgi ve belgeler talep edilmiştir. Bahse konu kurumlardan mahkemeye gönderilen belgelerde, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğumu gösteren somut, kesin, hukuken denetlenebilen herhangi bir bilgi olmadığından, davalı idarece hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminde hukuka uyarlılık bulunmamış ve dava konusu işlem oybirliği ile iptal edilmiştir.   2. Davalı idare ise söz konusu karara karşı, aleyhime tek bir somut bulgu ortaya koymaksızın istinaf talebinde bulunmuştur. Söz konusu istinaf talebi usule ve hukuka açıkça aykırı olduğundan reddine karar verilmelidir. Şöyle ki;   Dava dilekçem ekinde sunduğum deliller, mahkemece yapılan geniş çaplı araştırmalar, şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve mensubiyeti veya irtibat yahut iltisak noktasında dahi en ufak bir bağlantısının olmadığını ortaya koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxx soruşturma 2020/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK) ve yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxxx sayılı soruşturma 2022/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK), davalı idarenin soyut savunması ile şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat, iltisak veya bağlantılı olduğuna dair hiçbir somut delil, veri, bilgi, yahut emarenin dahi bulunmadığı tartışmasız bir biçimde sübuta ermiştir.   Her ne kadar davalı idare sadece şahsımın irtibatlı yahut iltisaklı olduğu "değerlendirmesinin" yeterli olduğunu savunmakta ise de idarenin kanunda "terör örgütleri ile irtibat yahut iltisaklı oldukları değerlendirilen" ibaresinde geçen "değerlendirmenin" tatbikinin keyfi veya takdiri olamayacağı, bu türden bir değerlendirmenin veya kanaatin kuşku götürmez bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılmasının zorunlu olduğu tartışmasızdır.   Davalı idare tarafından şahsım hakkındaki "kanaatin" somut, kesin, hukuken denetlenebilir herhangi bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılamadığı davalı idare tarafından verilen cevapla ortaya çıkmıştır. Hal böyle iken dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu ve idare mahkemesince verilen iptal kararının da yerinde olduğu konusunda hiçbir duraksama bulunmamaktadır.     SONUÇ VE TALEP            : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve re’sen tespit edilecek nedenlerle;   Davalı idare tarafından hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminin iptaline dair İdare Mahkemesi kararında usule ve hukuka aykırılık bulunmadığından, davalı idarece hiçbir haklı gerekçeye dayanılmaksızın yapılan istinaf başvurusunun esastan reddine, karar verilmesini talep ederim.                                                                                                                       Ad  SOYAD                                                                                                            TCKN       LİNK ==> https://file.io/ldKx08FKHqhd    
  • Yeni Oluştur...