İçeriği gör

Önerilen Yorum

Komisyonun ret kararı sonrası dava açanlara ait paylaşımların yapıldığı bölümdür. Davanız hakkında gelişmeleri yazınız. Kararınız çıktı ise ekleyiniz.

İlk Defa Dava Açacak Olanlar Önce Şu Bölümü inceleyiniz.

https://forum.khkhaber.com/forum/62-ankara-idare-mahkemesi-ohal-khk/

Bu bölümde dava aşamasında olanların birbirileri ile yardımlaşması ve son gelişmeleri paylaşmasını amaçlıyoruz.

Hayırlı olsun

•  KHK Forum Otomatik Sistem Hesabıdır • Özel Mesaj Göndermeyinizİletişim İçin Buraya Tıklayın

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk paristeromantik

Merhaba, avukatim yok eşim tutuklu, ceza davası dosyam istinafta, 19. İdare mahkemesine gönderdiğim duruşma talepli dilekceme (e devletten azönce gördüm) duruşma günü verilmiş, Ankara'da mı olacak duruşmam yoksa ikametimin olduğu yerde mi acaba, katılmam gerekiyor mu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ankara'da olacak duruşma.

• Eğer duruşmada söyleyeceği ekstra bir şey yoksa duruşmadan vazgeçme talepli dilekçe yazın.
  • Bulunduğunuz yerdeki idare mahkemesi veya idare mahkemesi yoksa nöbetçi asliye hukuk mahkemesi aracılığıyla gönderin.
  • Karar daha hızlı verilir
  • Vazgeçme dilekçesini verdikten sonra da Ankara 19. İdare mah  arayın  ve duruşmadan vazgeçtiğinizi ve dilekçe gönderdiğinizi söyleyin
  • Bazen hakimler görmeyebiliyor
  • Duruşmalı olursa malum avukatlık ücreti fazla çıkıyor
  • Takdir sizin.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bugün ohal komisyonu red kararına itiraz dilekçesi verdim.  Komisyon gerekçeleri sendika, okul ve gazete başka bir şey yok. Benim merak ettiğim bu saçma kriterlerden başka mahkeme sürecinde başka bir şeyler çıkma ihtimali varmı. Hakimler sadece komisyonun karalarına göre mi değerlendiriyorlar.

Güncelleme • • 672furkan

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu bir idari mahkeme. Komisyon başvurunuzu hangi gerekçeler ile reddetiyse mahkeme o gerekçeleri inceleyecektir. Gerekçelerde tutarszlık var ise iptal kararı çıkar ve işinize dönersiniz. 

Mahkeme safhasında adli dava açılıp ceza alırsanız bu ret sebebi olacaktır.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hakkımda şu ana kadar bir soruşturma açılmadı, Herhangi bir mahkemede olmadı. Sendika haziran 2016 istifa dikkate almamışlar 26.02.2014 MGK dan önceki üyelikleri de hesaba katmışlar, itiraz ettim. Gazete ödemesi yaklaşık 26.02.2014 MGK dan 20 gün önce. Okul bir dönem eve yakın ve ücreti uygundu belirttim. Sizce yine Red gelir mi mahkemeden, şahsen yakın zamanda çok ümitli değilim. Teşekkürler.

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672furkan, 34 dakika önce tarihinde yazdı:

Sizce yine Red gelir mi mahkemeden, şahsen yakın zamanda çok ümitli değilim.

Bu soruyu cevaplamak zor. Çıkacak örnek kararları görerek fikir yürütebileceğiz. Şuan için erken bir dönemdeyiz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kurumumdan ihraç oldum. Ne yapmalıyım?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL sonrası kurum ihraçları devam etmektedir. Bu ihraçlarda kararın size tebliğini izleyen 60 gün içinde "son çalıştığınız yerin İdare Mahkemesine" iptal davası açmanız gerekmektedir. Ohal Komisyonu'na başvuru yapılmayacaktır!

Ohal sonrası tesis edilen ihraç işlemlerinde varsa özel kanun, yoksa idari yargı uygulamasına ilişkin genel hükümler uygulanır. Bu anlamda ihraç işleminin içeriğinde Anayasanın 40/2 maddesi uyarınca, kişinin hangi süre içerisinde dava açabileceği, kişinin başvurabileceği idari ve yargısal makamların belirtilmesi zorunludur.

60 gün hak düşürücü süredir. Bu süre içerisinde mahkemeye iptal davası açılmaması halinde kişi dava açma hakkını, dolayısıyla işe dönüş şansını kaybeder...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk Fatihmf1

Son çalıştığım il istanbul. Ankaradaki idare mahkemesine gidip başvuru yapabilirmiyim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...