İçeriği gör

Önerilen Yorum

Arkadaşlar bu dava sürecine başladığımız şehirden başka bir şehire taşınırsam, gittiğim ilçeden dava sürecini takip edebilir miyim? idari, bölge idare, istinaf, danıştay vs. Yoksa davalara (idari davalar/ohal sonrası ihraç) başladığım şehir neresiyse o şehre gidip dilekçe vs. vermem mi gerekir? Bilgisi olan var mı?

1 Mart 2019 MSB ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@yusuf omer İstediğiniz ilden takibe devam edebilirsiniz.Dilekçe vermek için davanın bulunduğu ile gitmeniz gerekmiyor.

@Mehmet Ali Dinçer Yazmış

Herhangi bir idare Mh.nde dava açmak veya açılan davalarda dosyaya evrak sunmak için dava açılan yere gitmeye gerek yoktur.  2577 s.lı Kanun md 4 uyarınca; 

Dilekçelerin verileceği yerler: 
Madde 4 – Dilekçeler ve savunmalar ile davalara ilişkin her türlü evrak, Danıştay veya ait 
olduğu mahkeme başkanlıklarına veya bunlara gönderilmek üzere idare veya vergi mahkemesi 
başkanlıklarına, idare veya vergi mahkemesi bulunmayan yerlerde büyükşehir belediyesi sınırları 
içerisinde kalıp kalmadığına bakılmaksızın asliye hukuk hakimliklerine veya yabancı memleket-
lerde Türk konsolosluklarına verilebilir.

Buna göre dilekçe hazırlayıp bulunulan il idare Mh kanalıyla herhangi bir idare Mh.nde dava açılabilir.  

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 5 dakika önce tarihinde yazdı:

@yusuf omer İstediğiniz ilden takibe devam edebilirsiniz.Dilekçe vermek için davanın bulunduğu ile gitmeniz gerekmiyor.

@Mehmet Ali Dinçer Yazmış

Herhangi bir idare Mh.nde dava açmak veya açılan davalarda dosyaya evrak sunmak için dava açılan yere gitmeye gerek yoktur.  2577 s.lı Kanun md 4 uyarınca; 

Dilekçelerin verileceği yerler: 
Madde 4 – Dilekçeler ve savunmalar ile davalara ilişkin her türlü evrak, Danıştay veya ait 
olduğu mahkeme başkanlıklarına veya bunlara gönderilmek üzere idare veya vergi mahkemesi 
başkanlıklarına, idare veya vergi mahkemesi bulunmayan yerlerde büyükşehir belediyesi sınırları 
içerisinde kalıp kalmadığına bakılmaksızın asliye hukuk hakimliklerine veya yabancı memleket-
lerde Türk konsolosluklarına verilebilir.

Buna göre dilekçe hazırlayıp istanbul idare Mh kanalıyla herhangi bir idare Mh.nde dava açılabilir.  

çok teşekkür ederim. Kafam çok dağınık. Zihnimi bir türlü toparlayamıyorum. Yapılanları kabullenemiyorum ama hayat devam ediyor bi şekilde.

1 Mart 2019 MSB ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@yusuf omer Eğer uzun süreli bir taşınma olacaksa ve davanız devam ediyorsa bence şunları mutlaka yapın.

• Yeni Adresinizi ilçe nüfus md.lüğünden değiştirip E-Devlet / Uyap tan yeni adresinizin kaydedildiğini teyit edin.
  • E-Tebligat sistemine üye olun (Ücretsiz) ve Uyapta aktifleştirin.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 2 dakika önce tarihinde yazdı:

@yusuf omer Eğer uzun süreli bir taşınma olacaksa ve davanız devam ediyorsa bence şunları mutlaka yapın.

• Yeni Adresinizi ilçe nüfus md.lüğünden değiştirip E-Devlet / Uyap tan yeni adresinizin kaydedildiğini teyit edin.

benim adres değişmeyecek çalışmak için ben başka bir şehirin başka bir ilçesine gitmeyi düşünüyorum. Ailem nüfusa kayıtlı yerde kalmaya devam edecek. 

1 Mart 2019 MSB ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tebligatı alacak birileri var ise sıkıntı yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 5 dakika önce yazdı:

E-Tebligat sistemine nasıl üye olunuyor?

1 Mart 2019 MSB ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@yusuf omer Şu bölümde konuyu anlattım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kalemi iki sefer telefonla aradım,verdiğim dilekçe ile ilgi olarak (savunmaya cevap olarak görünüyordu) davanın tekemmül sekmesi olmadığını o yüzden cevaba cevap göründüğünü, dilekçenin alt tarafında bellidir ona bakarak değerlendirilir dediler.

Sonuç: Bakmamışlar, doğrudan davalıya cevaba cevap olarak tebligat çıkarmışlar.

Bu sekme yoksa ne yapacağız tekemmül istemekte sıkıntı olacak . Hiç karşılık vermeyip bir ayın geçmesini mi bekleyeceğiz.

Güncelleme • • 672furkan

672 KHK mahkeme aşamasında 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu konuda gerek twitterda gerek burada çok yorum yaptım. Kişi tekemmül dilekçesi -vb adına ne derseniz deyin- verse de süresi içinde sav.a cvp dilekçesi vermesine engel bir durum yok. Bu nedenle mah.nin süre sona erinceye kdr beklemesi zorunludur. Bu süre bitmeden karar verme riskine giremez. Ayrıca dosya bu şekilde tekemmül etmemiş olacağından hakime havale de edilmez. Ben genel olarak bu durumlarda sav.a cevap vermeyip süre bitince ek beyan dilekçesi verilmesi tavsiyesinde bulunuyorum. Tabi ki ekleyecek/söyleyecek bir şey varsa. Yoksa dilekçe vermeye bile gerek yok. 

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...