İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Cadillac85, 33 dakika önce yazdı:

Sevgili Kasırga,  ben 2 ay önce istanbul nüfustan Ankara nüfusa dilekçemi verdim. Cevap gelmediyse olumsuz olmuştur dediler. Bugün Ankara nüfus ile görüştüm yarın direk oraya gidicem. İncelemenizi yaparlar yargı reformu çerçevesinde dediler. Hakkımda bir soruşturma yok, komisyon kritersiz ret bakalım ne olacak. Hafta başında tecrübemi paylaşırım.

Merhaba @Cadillac85 , bugün tanıdığım adliyede çalışan bir memur bundan 5 ay önce eşinin pasaportunu iptal edildiğini havaalanindan geri dönerek öğrendiklerini pasaportuna el konulduğunu anlattı . Nasıl aciktiklarini sorduğumda da il  Nüfus onu Ankara ya giderse daha çabuk halledebilecegini adres olarak Ankara Adliyesinde yurtdışı şerh/tahtid  işlemleri bürosuna gittiğini dilekçe verdiğini 3 ay sonunda geri aldıklarını söyledi. Öyle bir büro olduguna eminmisin dedim orda soyleyince yönlendiriyorlar dedi. Şaşırdım tabiki . Şayet gidecekseniz öyle bir büronun varligini da sorar misiniz ? Tskrler

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tekrar iyi akşamlar,

"Yargılamaların uzun sürmesi, yargı kararlarının geç veya eksik icra edilmesi ya da icra edilmemesi" nedeniyle AYM ye başvurmak gerekirse eğer dikkat edilmesi gereken bir husus var. AYM nin 12.11.2019 tarihli kararını https://forum.khkhaber.com/topic/15005-ceza-davaları-konusunda-önemli-paylaşımlar/?tab=comments#comment-44729 adresinde 5 inci sırada paylaştım.

Kısaca AYM diyor ki; "yargılamaların uzun sürmesi, yargı kararlarının geç veya eksik icra edilmesi ya da icra edilmemesi şikâyetiyle önce bana gelme Adalet Bakanlığı İnsan Hakları Tazminat Komisyonu Başkanlığı (Tazminat Komisyonu) başvuruda bulun" yoksa ben "Kabul Edilemezlik" kararı vermek durumunda kalırım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu hafta karar olmaz.

679 adalet bak. Albatros 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonu başvuruların %75'ini sonuçlandırdı

KHK ile kamu görevinden ihraç edilenler arasında oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi için kurulan OHAL Kararlarını İnceleme Komisyonu, başvuruların yüzde 75'ini karara bağladı. OHAL Komisyonunun verdiği kararlarla FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra başlattığı mağduriyet algısı da tamamen çöktü. 126 bin 200 başvuruyu neticelendiren OHAL Komisyonu, geriye kalan 31 bin 500 dosyanın da incelemelerini tamamlayarak son noktayı koyacak.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz 2016'da yaptığı kanlı darbe girişiminin ardından OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılan 125 bin 678 kişinin itirazı ile ilgili süreç hızla devam ediyor. FETÖ'nün darbe girişiminin ardından KHK ile 2 bin 761 kurum kapatıldı, 3 bin 483 kişinin rütbesi geri alındı. KHK'larla terör örgütü ile mücadele kapsamında 131 bin 922 işlem yapıldı.

MAĞDURİYET PROPAGANDASI ÇÖKTÜ

FETÖ'nün oluşturduğu kumpaslar ve iftiralar sonucu mağdur olabilecek kişi ve kurumların haklarını arayabilmesi/iadesi için 22 Mayıs 2017'de göreve başlayan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu toplam başvuruların yüzde 75'ini karara bağlayarak büyük bir başarıya imza attı. OHAL Komisyonu, verdiği kararlar ile FETÖ'nün oluşturduğu mağduriyet algısına da büyük bir darbe vurarak terör örgütünün kirli operasyonunu da boşa çıkardı.

94 BİN 700 DOSYA KARARA BAĞLANDI

Toplamda 126 bin 200 başvurunun yapıldığı OHAL Komisyonunda 94 bin 700 dosya hakkında karar verildiği öğrenildi. Bunlardan başvuruları incelenen 8 bin 670 kişinin dosyası kabul edilerek hakları iade edildi. Başvuruları kabul edilenler görevlerine dönerken geriye kalan 31 bin 500 kişinin dosyası ise halen incelenmeye devam ediyor. OHAL Komisyonu 21 Kasım 2019 tarihi itibarıyla toplam başvuruların yüzde 75'ini karara bağlayarak büyük bir başarıya imza attı.

ÇOĞU FETÖ'DEN YARGILANIYOR

Komisyonun göreve başladığı 17 Temmuz 2017'den bu yana komisyona başvuranlardan 108 bin 582 kişi hakkında örgüt yönetici ve üyeliği ile anayasal düzene karşı işlenen suçlardan adli işlem yapıldı. 48 bin 172 kişi hakkında ise çeşitli adli kovuşturmalar devam ediyor. Komisyona başvuranların yüzde 86'sının ise adli işlemleri devam ederken bunlardan 38 bin 471 kişi yargılandıkları davalarda çeşitli cezalara mahküm oldular. Başvuruları incelendikten sonra dosyaları reddedilen 86 bin kişinin de bunlar arasında yer aldığı öğrenildi.

52 BİNİ ASKER POLİS

Kamu görevinden çıkarılan 125 bin 678 personel içinde polis, subay ve astsubay gibi güvenlik güçlerinde çalışanların 52 bin kişi olduğu belirlenmişti. Yine bunların içinde 10 bin 913'ünün FETÖ mahrem yapılanması içinde yer alanlar ile ankesör soruşturmalarına takılan kişiler oldukları tespit edildi.

https://www.memurlar.net/haber/869940/ohal-komisyonu-basvurularin-75-ini-sonuclandirdi.html

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Bugün mahkemem vardı. Çok şükür ilk duruşmada beraat ettim. Savcı beraat talep etti.

672KHK Sendika. 23 Kasım 2016'da ev araması , göz altı ve dijitaller alındı. 28 Kasım 2019 da mahkeme bitti ve dijitallerin iadesine karar verildi. Komisyondan karar çıkmadı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Haruni, 7 dakika önce yazdı:

Bugün mahkemem vardı. Çok şükür ilk duruşmada beraat ettim. Savcı beraat talep etti.

672KHK Sendika. 23 Kasım 2016'da ev araması , göz altı ve dijitaller alındı. 28 Kasım 2019 da mahkeme bitti ve dijitallerin iadesine karar verildi. Komisyondan karar çıkmadı.

Oo hayırlı olsun 1 aya iadesiniz

679 adalet bak. Albatros 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 12 dakika önce yazdı:

OHAL Komisyonu başvuruların %75'ini sonuçlandırdı

KHK ile kamu görevinden ihraç edilenler arasında oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi için kurulan OHAL Kararlarını İnceleme Komisyonu, başvuruların yüzde 75'ini karara bağladı. OHAL Komisyonunun verdiği kararlarla FETÖ'nün 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra başlattığı mağduriyet algısı da tamamen çöktü. 126 bin 200 başvuruyu neticelendiren OHAL Komisyonu, geriye kalan 31 bin 500 dosyanın da incelemelerini tamamlayarak son noktayı koyacak.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 15 Temmuz 2016'da yaptığı kanlı darbe girişiminin ardından OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılan 125 bin 678 kişinin itirazı ile ilgili süreç hızla devam ediyor. FETÖ'nün darbe girişiminin ardından KHK ile 2 bin 761 kurum kapatıldı, 3 bin 483 kişinin rütbesi geri alındı. KHK'larla terör örgütü ile mücadele kapsamında 131 bin 922 işlem yapıldı.

MAĞDURİYET PROPAGANDASI ÇÖKTÜ

FETÖ'nün oluşturduğu kumpaslar ve iftiralar sonucu mağdur olabilecek kişi ve kurumların haklarını arayabilmesi/iadesi için 22 Mayıs 2017'de göreve başlayan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu toplam başvuruların yüzde 75'ini karara bağlayarak büyük bir başarıya imza attı. OHAL Komisyonu, verdiği kararlar ile FETÖ'nün oluşturduğu mağduriyet algısına da büyük bir darbe vurarak terör örgütünün kirli operasyonunu da boşa çıkardı.

94 BİN 700 DOSYA KARARA BAĞLANDI

Toplamda 126 bin 200 başvurunun yapıldığı OHAL Komisyonunda 94 bin 700 dosya hakkında karar verildiği öğrenildi. Bunlardan başvuruları incelenen 8 bin 670 kişinin dosyası kabul edilerek hakları iade edildi. Başvuruları kabul edilenler görevlerine dönerken geriye kalan 31 bin 500 kişinin dosyası ise halen incelenmeye devam ediyor. OHAL Komisyonu 21 Kasım 2019 tarihi itibarıyla toplam başvuruların yüzde 75'ini karara bağlayarak büyük bir başarıya imza attı.

ÇOĞU FETÖ'DEN YARGILANIYOR

Komisyonun göreve başladığı 17 Temmuz 2017'den bu yana komisyona başvuranlardan 108 bin 582 kişi hakkında örgüt yönetici ve üyeliği ile anayasal düzene karşı işlenen suçlardan adli işlem yapıldı. 48 bin 172 kişi hakkında ise çeşitli adli kovuşturmalar devam ediyor. Komisyona başvuranların yüzde 86'sının ise adli işlemleri devam ederken bunlardan 38 bin 471 kişi yargılandıkları davalarda çeşitli cezalara mahküm oldular. Başvuruları incelendikten sonra dosyaları reddedilen 86 bin kişinin de bunlar arasında yer aldığı öğrenildi.

52 BİNİ ASKER POLİS

Kamu görevinden çıkarılan 125 bin 678 personel içinde polis, subay ve astsubay gibi güvenlik güçlerinde çalışanların 52 bin kişi olduğu belirlenmişti. Yine bunların içinde 10 bin 913'ünün FETÖ mahrem yapılanması içinde yer alanlar ile ankesör soruşturmalarına takılan kişiler oldukları tespit edildi.

https://www.memurlar.net/haber/869940/ohal-komisyonu-basvurularin-75-ini-sonuclandirdi.html

Vay anasina yaa...  yani simdi magdur falan yok mu!!!  dagilin arkadaslar herkes evine...

• 672 sendika kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

25.10.2019 tarihinde komisyon açıklaması: 

• Red: 83.900   Kabul: 8.100    Kalan dosya: 34.200

06.11.2019 tarihinde alınan bilgi:   (Okan Müderrisoğlu-Sabah gazetesi yazarı)

•  Red: 84.780   Kabul: 8.320     Kalan dosya: 33.100 

08.11.2019 tarihinde alınan bilgi:   Melik Yiğitel (Kanal 24 yazarı)

• Red: 84.800   Kabul: 8.400     Kalan dosya: 33.000

18.11.2019 tarihinde alınan bilgi: Fevzi Çakır (Habertürk)                     

• Red: 85.500   Kabul: 8.600     Kalan Dosya: 32.100

21.11.2019 tarihinde alınan bilgi:  (Akşam gazetesinin 28/11 tarihli haberi)              

• Red: 86.030      Kabul: 8670     Kalan dosya: 31.500

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 44 dakika önce yazdı:

Aynı durumlar benim iddianamede mevcut 40 sayfada 2 satır. 0 sn ile sürekli yoğun ve çeşitli faaliyetlerde bulunduğum değerlendirilmiş.! 

Dolunayda kurt adama ? falan mı dönüşüyorum acaba???

Kocaeli'ydi dimi komutanım senin de? Allah bilir aynı savcıdır ?

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tweetter da denk geldim İbrahim Kalın zaman yazarıymış.

679 KHK-red-SGK-tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...