İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 3

Önerilen Yorum

Maalesef ama borsa gerçekten var,  Adalet umarım o  çeteye de uğrar yakın zamanda ... Avukati sosyal medyadan yırtınıyor.

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Mazlum07 yok estağfurullah ben üzülmedim onun içinde yazmadım ben sadece hani hiçbirşey geçirmeden bekliyoruzu anlatmaya çalıştım belkide dediğiniz gibi savcı yeryoktur dedi kapattı onuda bilmiyorum ama araştırmalarım sonucunda hiç birşey bulamıyorum, sadece bekliyoruz, ayrıca yazınızda kimseyi üzecek bir taraf yok, lütfen rahat olun☺️

@Mehmet Korkmaz yok Mehmet hocam üzülmedim, latife olsun diye sordum, Allaha şükür etrafımızda arkamızda duran birsürü insan var ilk günden buyana, ha tabi durmayıp sırt çevirenlere oldu olmadı değil, dedimya latife olsun diye sordum olurmu hiç öyle şey, özür dilenecek birşey yok çok güzel yazmışsınız?☺️

672 KHK sendika-inceleme devam ediyor - soruşturma-dava yok - eşim için buradayım-sağlık bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İnternet cafe işletiyorum amcamla ortak olarak, memuriyet kazancının 2 katı bazen de daha fazlasını kazanıyorum, komisyonda dosyam inceleniyor, ama kabul kararı alırsam döner miyim dönmez miyim acayip kararsızım. Çünkü memuriyette ne uzalıyorsun ne kısalıyorsun. İnşallah bir an önce ihtiyacı olanlara öncelikle karar verir komisyon. 

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
mağdureşiyim, 5 saat önce yazdı:

Üzüldüm gerçekten.Söyleyecek bişey bulamıyorum.:(((

Ben de...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk RosedewittbukateR
Saphyr, 44 dakika önce yazdı:

İnternet cafe işletiyorum amcamla ortak olarak, memuriyet kazancının 2 katı bazen de daha fazlasını kazanıyorum, komisyonda dosyam inceleniyor, ama kabul kararı alırsam döner miyim dönmez miyim acayip kararsızım. Çünkü memuriyette ne uzalıyorsun ne kısalıyorsun. İnşallah bir an önce ihtiyacı olanlara öncelikle karar verir komisyon. 

Sanki bi ara da gözlükçü mü açmıştınız Sn @Saphyr; öyle hatırladım bi an. Valla girişimcilik cesaret ister...

İşinizi daha da büyütün de bikaç khklı eleman alın inşallah...

Allah bereket versin...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 19 dakika önce yazdı:

Sanki bi ara da gözlükçü mü açmıştınız Sn @Saphyr; öyle hatırladım bi an. Valla girişimcilik cesaret ister...

İşinizi daha da büyütün de bikaç khklı eleman alın inşallah...

Allah bereket versin...

?

Gözlükçü açmadım çalıştım, hafızanız harika ? 1,5 yıla yakın çalıştım aylık 1200 tl'ye, sonradan internet cafe işine girdim. 

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 18 dakika önce yazdı:

Gözlükçü açmadım çalıştım, hafızanız harika ? 1,5 yıla yakın çalıştım aylık 1200 tl'ye, sonradan internet cafe işine girdim. 

Arkadaşlar bilgisi olan cevaplayabilirmi. 677 ihraç egm. 2019 4.ay takipsizlik var. 1/4 emekli oldum. Yeşil pasaport alabiliyormuyuz. Bununla ilgili müracaat edipte bilgisi olan varmı. Vermeleri lazım neticede egm ihracı olsak bile yeşil pasaport  almayı haketmişiz. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
eylül sabahı, 16 saat önce yazdı:

hts kayitlarinin kac yil oncesine kadar alinabildigi hakkinda net bir bilgisi olan var midir? tesekkur ederim simdiden

2010 yılından başlamışlar benım kayıtlara 2010 ve 2013  de ki 6 konusmdan dava açıldı.

Adalet Bakanlığı 701 ihraç 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mazlum07, 16 saat önce yazdı:

Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum.

Komisyon kararı verilmemiş biri olarak şuana kadar ki yaşadığım süreci yorum çerçevesinde anlatmak istiyorum. Nedeni ise çevremizde iade olanlardan bile sağlıklı ve doğru bilgi edinemiyoruz.

Biraz uzun bir yazı olacak umarım yayınlanır ve okumaktan sıkılmazsınız. ?

672 ile ihraç olmuş bir akademisyenim. İhraç olduğumda yaşadığım yer ve görev yaptığım yer ilçeydi. İhraç olunca ailemin yanına ikametgahımı taşıdım. 2016 kasım ayında yeni ikametgahımda ki binaya beni sormaya 2 sivil polis gelmiş. Konuştuğu kişiye burada mı yaşıyor, ne yapar ne eder gibilerinden klasik sorular sormuş. Sanırım sosyal çevre araştırması kendilerine göre  bilemiyorum artık. Daha sonra ise 2017 ocak ayında üniversitede çalışan, ihraç vs tüm çalışanları ifadeye çağırdıklarını söylediler ve ben de gittim. Bu ifade çok kısaydı. Tam olarak benimle ilgili değil üniversitede diğer hocalar hakkında felan sorular sordular ama sorular okul işleri ile ilgili genel sorulardı. Bana kendimle ilgili bank asyayı, evlilik kataloğundan eş adayı sundular mı, çalıştığım yerleri vs genel sorular sordu. Çok kısa sürede bitti. Bu arada ben ikametgahımı ailemin yanından 2018 de görev yaptığım ilçenin bağlı bulunduğu İLE iş nedeniyle taşındım.

yaşadığım yani ailemle ikamet ettiğim ilde 2017 haziran ayında soruşturma dosyası açılmış. Sonra il dosyayı yetkisizlikle görev yaptığım ilçeye göndermiş. İlçe de yeni bir dosya açmış. İlçe 2019 temmuz ayında, dosyayı bağlı bulunduğu İle yani merkeze gönderiyor. benim yaşadığım mahalleye polis karakolunda çalışan bayan bana ulaşmadığını söyledi. Ailemden birine ulaşıyor. Ama ne zaman 2019 ekim ayında ancak. Sonra aradım ve tebligatınız var almaya gelin dedi. Gittim ve adres bilgilerim güncel doğru olmasına rağmen ulaşamadıklarını söyledi. Ben ise adres doğru neden eve gelmediniz, komşu vs siz rahatsız olmayın diye dedi. Bana sorarsanız mantıklı değildi. Çünkü istediklerinde ailemi arıyorlar da, hatta telde ifade daveti olduğunu bana bile söylemediler. Binaya gelip bilgi notu bırakabilir veya komşularıma karakola gelmemi söyleyebilirdi. Memur şunu söyledi, elimde bir sürü tebligat var hala ulaştıramadım dedi. Düşünün artık adresim varken bana gönderse muhtarlıktan bile alabilirdim. İfade vermeye avukatla  ildeki adliyeye gittim verdim. Ve bir hafta sonra takipsizlik geldi.  Kısacası benim dosya resmen bürokraside gezmiş.

Banka konusuna geleyim: 2012-2014 kredi kartı kullanımı var. Aylık düzenli kart borcu yani ekstre ödemesi var. Birde basına düşen o tarihlere yansıyan para girişi ve çıkışı yok.

Öncelikle ihraç olanlar adli işlemim yok diye düşünenlere söylüyorum. Sizin bilmediğiniz gizli soruşturmanız olabilir. Dolaysıyla yine size haber vermeden ve ifadeniz dahi alınmadan takipsizlik verilmiş olabilir ya da hala soruşturmanız devam ediyor olabilir.

Üniversiteden iade olanlar şuana kadar 5 kişi duydum. 1 kişi beraat, 1 kişi takipsizlik aldı iade oldu. Diğer 3 kişiden, 2 si ise duyduğum kadarıyla adli süreç yaşadılar onlar da ya takipsizlik yada beraat aldılar ve iade oldular. En son iade olan hocayı ise bilmiyorum.

Ben komisyonun beraat ve takipsizlik geldikten sonra karar verdiğini düşünüyorum. Ama bu kararı ise kabul veya red olarak belirleyen şeyin ise kurum kanaati ve mit raporu olduğunu düşünüyorum.

Şöyle söyleyeyim ifadeniz alındıktan sonra zaten savcılık banka, dernek, dershane, okul, hts kaydı vs basında geçen kriterleri araştırıyor. Ve ona göre takipsizlik kağıdınızda paragraf şeklinde ayrı ayrı açıklama yapıyor. Dolaysıyla komisyon tekrar araştırma neden yapsın ve iş yükü yapsın kendine. Onlar beraat ve takipsizlik gelince kurum amiri, çalışanları veya kurum hakkında ki bilgisi olacak kişilere sizi soruyor. Buralardan olumlu gelmesi bence önemli.

Diğer konu mit raporu. Onu şöyle düşünüyorum. devletin vatandaşı hakkında tuttuğu genel bilgiler. Bu bilgilerde eğitim,aile, gibi birçok konudan oluşuyordur diye tahmin ediyorum. Eğer buralarda bu yapı ile  zamanında az- çok ilişki olmuş ise, örneğin evinde kalma, dershane çalışma, basında çıkan kriterler vs bir şekilde türlü sebeblerle yolları keşismiş mi diye ona bakıyor olabilir. Sinekten yağ çıkarmak.

Kısacası ben komisyonun kurum görüşü ve mit raporuna bağlı kalarak karar verdiğini düşünüyorum. En başta iltisak ve irtibat kavramını kurarak ihraç ettiler. Komisyon ise idari bir yapısı var. Dolayısıyla ceza almamış olmak, takipsizlik almış olmak, soruşturması olmamak, beraat etmiş olmak bizi bağlamaz dediler. idari yaklaşarak Suç unsurunu değil, ilişkiyi arıyor. O yüzden kriter olsa bile, Referans olan kişi o kişinin onlarla ilişkiniz olmadığını söyleyince kriter sorun olmaktan çıkıyor olabilir.

Diyeceksiniz peki o kadar kriterli insan açığa bile alınmadı. Nedeni ise İsim bildirilmeden kriter araştırması yapılmadığını düşünüyorum. Ya da kriterli insanlar çoktan kendilerini kurtarmak için sizi kurumunuzda  fişleyen bilgi toplayan kişilere, bilgi veren kişi konumuna geçmiştir. Dolaysıyla kurumda onu koruyor olabilir.

Aklınıza şu takılıyor olabilir. Uzun süredir beraat , takipsizlik alan neyi bekliyor. Komisyon kurumdan ve mitten bilgi bekliyor ise bunda süre kısıtı yok ise dosya bir türlü tamamlanamıyor olabilir.

Herkes için söylemiyorum. Hemen iade olanların bir kısmı dosyasını öne aldıracak referans bulmuş olabilirler. Ya da komisyonun beklediği raporlar gelmiş olabilir. Kader, kısmet gibi birşey sanki.

Ama uzun süredir bekletilenlerin ise kurumun bilmiyoruz, tanımıyoruz gibi ortada cevap verdiklerini düşünüyorum.

Sonuçta bu süreç top çevirme amaçlı. Komisyon dosyaları bitirmeden. Takipsizlik ve iade olanlar için genel adım atılcağını düşünmüyorum. Dosyalar biter arkasından aym veya danıştaydan emsal dava ile iadeler olur diye düşünüyorum. Ceza alıp bozulanlar, tekrar yargılanıp beraat alanlar da aynı şekilde onlarda dönerler diye düşünüyorum. Unutmayın “suçlu olmasalar bile diye başlayan cümle….. birçok şeyi açıklıyor.  Takipsizlik ve beraat alanların iadesi aym ve danıştay vasıtasıyla olunca siyaset çözmüş olmuyor ki. Eğer siyaset komisyon dosyaları bitirmeden geniş kapsamlı bir düzenleme yaparsa o zaman siyaseten çözüldü denilebilir.

Bu süreçte bizleri etkileyen şey kurum amirleriydi diye düşünüyorum. Eğer kurum amiri kendisi temiz olunca yükselmek ve yalakalık durumu yok ise, uzun süre açıkta bekletip süreci uzatarak memur  kanununa uyarak hareket edebilirdi. Örnek bizim üniversitede ben açık ve doğrudan ihraç. Başka kişiler açık, idari soruşturma ihraç. Kurumdan kuruma, kişiden kişiye ,ilden ile adli ve idari uygulamalar değişiklik gösterdi. Dikkat edin görmüş-geçirmiş bürokrat kanuna uyar ve kendisi zor duruma bırakacak hukuk dışı uygulamanın altına girmez. Arkası sağlam olan, araştırılmak istenmeyen, dikkatleri üzerinden dağıtmak isteyip kendisini kanıtlamak isteyen veya beklentisi olanlar ise kendilerini göstermek için bunu fırsat olarak görmüş olabilirler. Şöyle düşünün bildiğim kadarıyla her üniversitede barış akademisyeni imzasını atanların hepsi atılmadı. Onların arasında bile seçmece yaptılar. Bazıların da yönetim arkalarında durdu veya başka şeyler bilemem.

Sizlere tavsiyem şu; forumda polisler varsa onlarda yorum yapabilir. Yaşadığınız ilçede sizin mahalleye ikametgâh ettiğiniz yere bakan polis karakoluna adıma tebligat var mı diye sormaya gidebilirsiniz.

Ben ara ara soruşturma dosyamı soruyordum fakat 2019 mayıstan itibaren bırakmıştım. Eğer devam etseydim. İfademi 3 ay geç vermemiş olabilirdim. Bişey değişir miydi bilmiyorum eğer biraz daha ulaşmasalardı komisyon kapanmasına az bir süre ifade verirdim herhalde ancak bu gidişle. Benim dosya gezgin: :) 

Takipsizliğin her durumda komisyon için aynı anlama gelmediğini kendileri söylediler, ayrıca şuana kadar iade olan veya olmayanlardan anlıyoruz. Kimisi aylardır bekliyor kabul veya red geliyor. Kimisi beklemiyor belgeyi gönderiyor akabinde kabul veya red geliyor. Burda komisyonun ayırdığı kabul-red – ortada 3 havuzu olduğunu destekliyor gibi.

Baştan 3 havuz tasnif edildiğini varsayarak, 3 havuzu oluştururken de neyi dikkate aldılar en başta derseniz. İlk 3 havuzun kaba tasnif olduğunu düşünüyorum. Bizler başvurumuzu yaptıktan sonra her kurumdan bizim adımıza yazılı olarak bizleri ihraç eden kurul tarafından rapor gitmiş olup ona göre 3 havuzdan birine dosyamız girmiştir. Zamanla adli süreçler başlayarak kurum görüşü, mit raporu ve takipsizlik, breaat vs durumuna göre dosyanın girdiği havuz değişip nihai karar veriliyor olabilir.

Örnek

dosya en başta kabul havuzunda ise, takipsizlik gelir gelmez iade. Ne zaman belgeyi aldığı önemli değil.

dosya en başta red havuzunda  ise, takipsizlik beraat gelir gelmez veya gelmese de dava aşamasında ve soruşturma aşamasında dahi olsa  red.(istedkileri bir zamanda sisteme giriyor olabilirler)

Ortada olanlar ise; Beraat ve takipsizliği destekleyen kurum görüşü ve mit raporu olumlu ise kabul, değil ise red. Ama mit ve kurum görüşü arasında çelişki varsa veya daha gelmemişse bekletiyor olabilirler.

Birde kurumu olumlu veya olumsuz  yerine bilmiyoruz, tanımıyoruz şeklinde görüş bildirenleri de bekletiyor olabilirler. O yüzden zaman zaman kurumu arayıp farklı kişilerden bilgi almaya çalışıyor olabilirler.

Bu arada  tamamlanmış ama bekletilen dosyanın akibeti için bir yorumum yok. Çünkü asıl düğüm orda diye düşünüyorum. Bekletilenleri idare mahkemesinin hızlı karar verebileceği red dosyası diye bekletiyor olabilirler. Özellikle barış akademisyenlerinin kararları bekletiliyor olabilir. En son kabul veya red diye planlanmış olabilir. Zaman gösterecek. Birde basına yansıyan hiçbir kriteri olmayan ama kurum görüşü olumsuz olanlar da bekletiliyor olabilir.

Bu yazdıklarımın hepsi kişisel şuana kadar çevremde  edindiğim izlenime yazılanlara göre yorum ve tahmin karışık bişeyler yazdım. Belkide çoğumuzun tahminlerini dile getirdim. Çok uzun oldu farkındayım. Yanlış anlaşılacak ve sizleri istemeden de olsa kıracak bir yorumum olduysa herkesten de özür dilerim. Allah bizlere yardım etsin. Herkese saygılar…

Sayın Mazlum07;

Size bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.Ben de 672 liyim, Ocak 2018 de KYOK aldım ve 2018 Ağustosta da kurum tarafından soruşturma yapılmış.Böyle bir soruşturmanın olduğunu da Ohal sonrası kuruma verdiğim dilekçenin cevabında öğrendim.Cevapta kısaca şöyle diyor:Almış olduğunuz KYOK ve ağustos ayında il mem Maarif müfettişlerince yapılan soruşturma sonucunda vermiş oldukları"göreve dönmesinin uygun olacağı"ile ilgili karar Meb Teftiş Kurulu başk.lığına gönderilmiştir diyor.Hemen il mem e geldim oradaki görevli;hocam ilk defa böyle bir karar verildi inş.yakında bakanlıktan haber gelir ve görevine başlarsın denildi.Daha sonra bakanlığa sordum onlar da ohal komisyonu ndan haber bekliyoruz dediler, hala incelemede ve beklemedeyiz.Size sorum şu bu il mem in vermiş olduğu göreve dönmesi uygundur kararı kurum görüşü müdür? Yoksa tekrar kurumdan görüş alınır mı? Yorumlarsanız sevinirim.

672 KHK - MEB - Sendika - KYOK - Komisyon İnceliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MagduruzB 

@MagduruzB oncelikle sizin anlattiklariniza gore yorum yapacam.siz ohal sonrasi anladigim kadariyla goreve donus dilekcesi verdiniz. Mebin isleyisi hakkinda bilgim yok. Ama soyle bir sey var. Sonucta sizin hakkinizda yapilan sorusturma dediginiz buyuk ihtimalle kurum amiri ve calisanlarina, sizleri taniyanlara sizi sormuslardir. Adli sureci de tamamlamissiniz komisyona olumlu rapor etmis olabililer. Komisyona bu anlamda gidecek kurum raporu gitmis olabilir tekrar aramalarina gerek kalmamasi gerekir diye dusunuyorum.

O zaman karariniz niye verilmedi derseniz. Mit kayitlarinda vatandas olarak ne yazildi hakkinizda acaba. Soyle dusunun siz cocugun okulunda dolayi diye bu sureci yasadiginizi varsayalim. Okul kriteri olusmus oluyor, varsayalim dershanesine gittiniz diyelim.Ornekleri basindaki kriterlere gore cogaltabiliriz. Bakin kriterler onlarin aradiklari iltisat icin gecerli oluyor olabilir. Sonucta hukuki degil idari olarak bakiyorlar duruma.suc veya suclu aramiyorlar. Kendi belirledikleri sablona uyup uymadigina bakiyorlar diye dusunuyorum.

Ornek A şahsi onlarin kurumunda egitim almis veya isyerinde calismis veya yurdunda kalmis veya bankasini kulllanmis diye medya kriterlinden bir veya birkaci var diyelim mit raporunda tum vatandaslarin cv gibi hakkinda bilgilern tutuldugunu varsayarsak iste bu kriterler de bilgi olarak yer aliyordur. Boyle bir surecte aga takilan sinek misali kurban durumuna dusuluyor bence.

Demek istedigim mit raporunda bizlere dair bilgilerde sundan dolayi derdhanesine gitmis,ucuz oldugu icin evinde kalmis,ordaki en iyi hocalar oldugu icin cocugu gondermis vs. Seklinde degildir. Direkt basinda ki kriterler var veya yok. Yani kriteri olan kisilerin neden o okula dershaneye bankaya vs.niye gittigini arastirmiyordur,kisa oz bilgiler vardir. Sonuca bakiyor. Cinayet ortaminda kisinin elinde bicak var. Kriterlerin olusma nedeni ile ilgilendiklerni zannetmiyorum.

Demek istedigim su basindaki kriterlerin disinda hayatimizla ilgili genel baska konularla ilgili bilgiler  de vardir. Bunlarla alakasi olmayan konularda olabilir...aslinda bilgi amacli tutulan rapor olabilir. Ama boyle zamanlarda kamuda calisiyorsunuz malzeme vermis durumuna dusmus oluyoruz. Nedeni ise ayni kriter duz vatandasta sorun yok. Ama memursan yaptirim uyguluyor.

Mit raporunuz gelmemis olabilir veya geldiyse celiskili ise bekletilenler grubunda olabilir. Onceki uzun yazida belirttigim gibi bekletilenler icin tam bir yorum yapamadigimi soyledim. Onlar icin bir planlari vardir ama ne bilemiyorum.

Kusruma bakmayin lutfen yeterli bir aciklama olmamis olabilir. Bu yorumlarimi da ekranda ki avukatin surekli bu surecte idari kismi cok savundugu icin devletin de onun mantiginda oldugunu varsayarsak ona gore bu sureci yonetiyor olabilirler.

Yani ben senin iltisakli oldugun kanaatine vardim ise red veya olmadigin kanaatine vardim ise kabul durumuna goturuyor. Kanaat ise kurumun kanaati birde devletin vatandasi icin tuttugu gizli bilgiler neticesinde verdigi kanaat.

Ben senin suclu olmadigina kanaat getirdim iade veya olduguna kanaat getirdim red seklinde bir arastirma surecinde olmadigimizi dusunuyorum.

Iltisak veya iltisakli degil karari kanaatle (kurum ve mit raporu) ile karar veriyorlar diye dusunuyorum.adli olarak aklanmak onlar icin oncelikli kriter degil bence. 

Allah yardim etsin bu sureci yasayan bizlere...

Herkese saygilar...

672 KHK YÖK 24 ocak iade kriter banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...