İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Kartal34

Evde Kalma ,tanık ifadesi,tsk öğrenciyken Eve Gitme

Önerilen Yorum

Merhabalar,2011 2012 lise yıllarında üniversite sınavına hazırlık için ara ara  arkadaşlarla ders çalışmaya giderdik,liseden sonra askeri öğrenciyken hafta sonu evde sohbet ,ıbadet amaçlı giderdim 2013 'ün ortalarına doğru bir sebepten dolayı gitmedim ve birdaha hiçbir şekilde irtibatım olmadı.hakkımda tanık ifadesi vardı.be sebepten dolayı gözaltı sürecim ve ihraç sürecim oldu.şuan  kurum kararı ile meslekten ihraç edildim,karara itiraz ettim idari dava devam ediyor ayrıca agır ceza davam devam ediyor,benim gibi bu şekilde olup  beraat ile  sonuçlanan arkadaşlar varmı,benim durumum nasıl olur tecrübeli arkadaşlar cevap verebilir mi.

Sohbet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Beraat alirsin kurum olumlu gorys verirse donersin olumsuz verirse biraz surer

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın Kartal34,

Öncelikle hakkınızdaki tanık ifadesi ne şeklide, ikincisi profilinizde EP den faydalandığınızı görüyorum. Bu da size yapılan suçlamayı kısmende olsa kabul ettiğiniz ve bilgi vererek yapılan suçlamadan ceza almak istemediğiniz yada cezanın azalmasını istediğiniz manasına geliyor. EP den faydalandıysanız ne bilgi verdiniz. İsim verdiyseniz bu isimlerinde ifadelerine başvurulacak hakkınızda yeni gelişmeler olması ve tanık ifadesi durumunda şu anki suçlamadan EP den dolayı ceza almayabilirsiniz yada az bir ceza alabilirsiniz. 

Hakkınızdaki suçlamayla (muhtemelen terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütüne üye olma) ilgili EP durumu, TCK nın 221 inci maddesinde düzenleniyor. "Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeden yakalanan örgüt üyesinin, pişmanlık duyarak örgütün dağılmasını veya mensuplarının yakalanmasını sağlamaya elverişli bilgi vermesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz."

Önemli olan 2013-2016 arasını izah edebilmeniz. Bu arayla ilgili tanık ifadesini geri alsa bile sizin bu dönemle ilgili ikrarınız nedeniyle (kabaca kendi ifadelerinizdeki kabulunüz) iyi açıklamanız gerekir.

Normal şartlarda ceza alacağınız düşünmüyorum. Ancak sonuç olarak EP den faydalanırsanız bu sizin geri dönüşünüzü engeller. Muhtemelen kamu görevinden çıkarılmanızda da kurum bu kısmı kullanmıştır. İdare mahkemesinde de bu hususu kullanacaktır. EP kişilerin genel olarak ceza evine girme korkusuyla için kabul ettikleri bir durum ancak ciddi sonuçları olan bir uygulamadır.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, 09.11.2019 - 09:28 yazdı:

Sayın Kartal34,

Öncelikle hakkınızdaki tanık ifadesi ne şeklide, ikincisi profilinizde EP den faydalandığınızı görüyorum. Bu da size yapılan suçlamayı kısmende olsa kabul ettiğiniz ve bilgi vererek yapılan suçlamadan ceza almak istemediğiniz yada cezanın azalmasını istediğiniz manasına geliyor. EP den faydalandıysanız ne bilgi verdiniz. İsim verdiyseniz bu isimlerinde ifadelerine başvurulacak hakkınızda yeni gelişmeler olması ve tanık ifadesi durumunda şu anki suçlamadan EP den dolayı ceza almayabilirsiniz yada az bir ceza alabilirsiniz. 

Hakkınızdaki suçlamayla (muhtemelen terör örgütüne üye olma veya silahlı terör örgütüne üye olma) ilgili EP durumu, TCK nın 221 inci maddesinde düzenleniyor. "Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeden yakalanan örgüt üyesinin, pişmanlık duyarak örgütün dağılmasını veya mensuplarının yakalanmasını sağlamaya elverişli bilgi vermesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz."

Önemli olan 2013-2016 arasını izah edebilmeniz. Bu arayla ilgili tanık ifadesini geri alsa bile sizin bu dönemle ilgili ikrarınız nedeniyle (kabaca kendi ifadelerinizdeki kabulunüz) iyi açıklamanız gerekir.

Normal şartlarda ceza alacağınız düşünmüyorum. Ancak sonuç olarak EP den faydalanırsanız bu sizin geri dönüşünüzü engeller. Muhtemelen kamu görevinden çıkarılmanızda da kurum bu kısmı kullanmıştır. İdare mahkemesinde de bu hususu kullanacaktır. EP kişilerin genel olarak ceza evine girme korkusuyla için kabul ettikleri bir durum ancak ciddi sonuçları olan bir uygulamadır.

2005-2006(13 yaşında) Anafen dershanesine ve evlerine gitmiştim. Bu tarihten sonra bunlarla hicbir irbatim olmadi 2017 de Kho ya girdim ve bu dershaneye gittiğimi sözlü mülakat ve Kho da yapilan soruşturmada söyledim fakat rütbeyi taktıktan 2 yıl sonra bakan onayi ile kamu görevinden  çıkarıldım. Hakkımda idari bir soruşturma ve ya ceza davası yok hakkimdaki istihbarat raporlarında şahıs hakkında herhangi olumsuz.bir bilgi bulunmamaktadır diyor.   idare mahkemesine başvurdum şubat ayında duruşma var. Sonucu sizce ne olur bilgisi olan hukukçu  varsa yardımcı olabilir mi ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sarp, 10 saat önce yazdı:

2005-2006(13 yaşında) Anafen dershanesine ve evlerine gitmiştim. Bu tarihten sonra bunlarla hicbir irbatim olmadi 2017 de Kho ya girdim ve bu dershaneye gittiğimi sözlü mülakat ve Kho da yapilan soruşturmada söyledim fakat rütbeyi taktıktan 2 yıl sonra bakan onayi ile kamu görevinden  çıkarıldım. Hakkımda idari bir soruşturma ve ya ceza davası yok hakkimdaki istihbarat raporlarında şahıs hakkında herhangi olumsuz.bir bilgi bulunmamaktadır diyor.   idare mahkemesine başvurdum şubat ayında duruşma var. Sonucu sizce ne olur bilgisi olan hukukçu  varsa yardımcı olabilir mi ?

Kamu görevinden çıkarma öncesinde alınan savunmanızda size isnad edilen bir gerekçe yokmuydu? Belirttiklerinizden anladığım kadarıyla davayı kazanırsınız. Ancak OHAL sonrası durum "değerlendirilen" kıstasına dayandırılıyor. Bunun içini dolduracak bir husus varsa durum değişir. 

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Aklima Msb nin gerekçe gösterdiği şey 2005 2006 yılında dershaneye ve eve gitmem. Başka birşey yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sarp, 4 saat önce yazdı:

@Aklima Msb nin gerekçe gösterdiği şey 2005 2006 yılında dershaneye ve eve gitmem. Başka birşey yok.

Mevcut durumda ilk derece mahkemesinde sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ancak kesinlikle ve kesinlikle en kötü ihtimalle danıştay aşamasında dönersiniz. Kaldıki danıştayın önceden vereceği emsal bir karar önceki mahkemelerin kararlarınıda etkileyecektir.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@Aklima Teşekkürler. Hayırlısı diyelim.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...