İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Komisyon Ret Kararı Alanlar Forumu

Önerilen Yorum

Sayın @Aklima ilgili belgelerimi size gönderdim. Bakabilirseniz ki umarım, sevineceğim.Şimdiden çok teşekkürler 

(679 KHK - Mahkeme BERAAT-Komisyon RET-Adalet Bak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
rüzgarzaman, 16.12.2020 - 19:11 yazdı:

Sayın @Aklima ilgili belgelerimi size gönderdim. Bakabilirseniz ki umarım, sevineceğim.Şimdiden çok teşekkürler 

Sayın rüzgarzaman,

Beraat kararınızın hüküm kısmındaki "...sempati ve iltisak..."" kısmı iyi olmamış. Karar düzeltme yönünde başvuru yapmış olmanızı dilerdim. İltisak kelimesinin karşılığını neyle doldurduklarını sormalıydınız.

Hukuki kısma gelince ne yazık ki kimsenin dilekçesinde dile getirmediği bir husus var. şöyle ki,

Malum ilk kararname 667 ve bakanlara ve bazı kurum yöneticilerine kamudan çıkarma yetkisi veriyor. 668 nolu KHK yla bu yetkilerin bazılarında düzenleme yapılıyor. Ancak pek çok kişi KHK yla kamudan çıkarılıyor. Yani bakanlar kendilerine verilen yetkiyi kullanmıyorlar.

Neden; idari bir işlem olacak ve idare mahkemelerine başvuru yapılabilecekti ve AİHM ne kadar olan yol hızlı olacaktı. Mahkemelere erişimi engellemek için yetkileri yerine KHK larla işlem yaptırdılar. İdarenin iyi niyetli olmadığının en büyük ispatı budur. Savunmalarda hep ne diyorlar "ülkenin içinde bulunduğu tehdidi bir an önce bertaraf etmek kurumları temizlemek için hızlıca reaksiyon gösterilmiştir" gibi cümleler kullanıyorlar. Hatta bu ifade benzeri yazılar bazı mahkeme kararlarında da geçiyor.

Şimdi sorarım size bakan onayıyla kamudan çıkarmak mı hızlı yoksa bakanlıkta toplanan listelere bakan onayı yönünde bir üst yazı yazmak yerine başbakanlığa teklif yazısı yazmak, başbakanlıkta toplanan listelerin birleştirilip cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak bakanlar kuruluna arzı ve iza sonrası resmi gazetede yayınlanmasımı daha hızlı. Hız derken günden bahsetmiyorum.

Yani amaç hız değil, tehdidin bertaraf edilmesi değil. Kendinize güveniyorsanız elinizde delil varsa hatta 667 ile verilen inanılmaz bir takdir hakkı varken ("... irtibatı-iltisakı olduğu değerlendirilen..") neden bunu kullanmayıp yasamayı devreye sokarsınız.

Foruma yeni katıldığım zamanlarda dile getirdiğim bu hususla alakalı, bu hususu sorgulayıp idarenin en baştan itibaren samimi olmadığını dile getiren kimse yok.

İlginç bir durumda son zamanlarda gördüğüm dilekçelerde, kişiler haklarındaki bazı isnadların zamanında yasal olan faaliyetler olduğunu, devlet denetiminde olduğunu, devlet yöneticilerinin imkanları dahilinde olan istihbarat servislerine rağmen zamanında cemaat denen yapının gerçek amacını göremediğini (her ne kadar TSK, milli güvenlik kurullarında dile getirsede) ancak aynı dönemlere dair kendi eylem yada fiillerinizden dolayı hakkınızda ceza, yaptırım, dışlama, soyutlama, kısıtlama yapıldığını bununsa kimsenin dikkatini çekmediğini belirtmemesi.

En baştan itibaren yazdığım bir hususta "savunma yapmayın, karşıdakine sorun "sen hangi delille,gerekçeyle bana bunu soruyorsun, bu ithamda bulunabiliyorsun. Delilin nedir, çıkar bakayım" hissini yaşatacak hatta gerekirse duruma göre alenen ithamların kaynağını ispatlamalarını isteyiniz" bu yaklaşımı da göremiyorum.

Bu konulara mutlaka değininiz.

Şahsi durumunuzla alakalı olarak e-postanıza yorumumu ileteceğim.

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

16 ay tutuklu yargılandığım ceza davasından beraat etmiştim. nihayet komisyon kararı da elime ulaştı. bylock bankasya vs hiç bir kriter delil gösterememişler. tek kriter iltisaklı olduğum yönündeki kurum görüşü. adalet reformu dediklerinde biraz olsun umutlanmıştım. çünkü hakkımda hiçbir delil yok. sadece kurum görüşüyle red kararı verilir mi yaaa. BU KADARI DA İNSAFSIZLIK. 

kurum görüşü

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 18.12.2020 - 16:29 yazdı:

Sayın rüzgarzaman,

Beraat kararınızın hüküm kısmındaki "...sempati ve iltisak..."" kısmı iyi olmamış. Karar düzeltme yönünde başvuru yapmış olmanızı dilerdim. İltisak kelimesinin karşılığını neyle doldurduklarını sormalıydınız.

Hukuki kısma gelince ne yazık ki kimsenin dilekçesinde dile getirmediği bir husus var. şöyle ki,

Malum ilk kararname 667 ve bakanlara ve bazı kurum yöneticilerine kamudan çıkarma yetkisi veriyor. 668 nolu KHK yla bu yetkilerin bazılarında düzenleme yapılıyor. Ancak pek çok kişi KHK yla kamudan çıkarılıyor. Yani bakanlar kendilerine verilen yetkiyi kullanmıyorlar.

Neden; idari bir işlem olacak ve idare mahkemelerine başvuru yapılabilecekti ve AİHM ne kadar olan yol hızlı olacaktı. Mahkemelere erişimi engellemek için yetkileri yerine KHK larla işlem yaptırdılar. İdarenin iyi niyetli olmadığının en büyük ispatı budur. Savunmalarda hep ne diyorlar "ülkenin içinde bulunduğu tehdidi bir an önce bertaraf etmek kurumları temizlemek için hızlıca reaksiyon gösterilmiştir" gibi cümleler kullanıyorlar. Hatta bu ifade benzeri yazılar bazı mahkeme kararlarında da geçiyor.

Şimdi sorarım size bakan onayıyla kamudan çıkarmak mı hızlı yoksa bakanlıkta toplanan listelere bakan onayı yönünde bir üst yazı yazmak yerine başbakanlığa teklif yazısı yazmak, başbakanlıkta toplanan listelerin birleştirilip cumhurbaşkanı başkanlığında toplanacak bakanlar kuruluna arzı ve iza sonrası resmi gazetede yayınlanmasımı daha hızlı. Hız derken günden bahsetmiyorum.

Yani amaç hız değil, tehdidin bertaraf edilmesi değil. Kendinize güveniyorsanız elinizde delil varsa hatta 667 ile verilen inanılmaz bir takdir hakkı varken ("... irtibatı-iltisakı olduğu değerlendirilen..") neden bunu kullanmayıp yasamayı devreye sokarsınız.

Foruma yeni katıldığım zamanlarda dile getirdiğim bu hususla alakalı, bu hususu sorgulayıp idarenin en baştan itibaren samimi olmadığını dile getiren kimse yok.

İlginç bir durumda son zamanlarda gördüğüm dilekçelerde, kişiler haklarındaki bazı isnadların zamanında yasal olan faaliyetler olduğunu, devlet denetiminde olduğunu, devlet yöneticilerinin imkanları dahilinde olan istihbarat servislerine rağmen zamanında cemaat denen yapının gerçek amacını göremediğini (her ne kadar TSK, milli güvenlik kurullarında dile getirsede) ancak aynı dönemlere dair kendi eylem yada fiillerinizden dolayı hakkınızda ceza, yaptırım, dışlama, soyutlama, kısıtlama yapıldığını bununsa kimsenin dikkatini çekmediğini belirtmemesi.

En baştan itibaren yazdığım bir hususta "savunma yapmayın, karşıdakine sorun "sen hangi delille,gerekçeyle bana bunu soruyorsun, bu ithamda bulunabiliyorsun. Delilin nedir, çıkar bakayım" hissini yaşatacak hatta gerekirse duruma göre alenen ithamların kaynağını ispatlamalarını isteyiniz" bu yaklaşımı da göremiyorum.

Bu konulara mutlaka değininiz.

Şahsi durumunuzla alakalı olarak e-postanıza yorumumu ileteceğim.

Teşekkür ederim, uzun ve açıklayıcı bir yanıt vermişsiniz.
Çok iyi anladım. Ama profesyonel şekilde dilekçemde nasıl belirtirim bunu.
Elinizde örnek varsa  DM den atabilir misiniz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Aklima 
"Beraat kararınızın hüküm kısmındaki "...sempati ve iltisak..."" kısmı iyi olmamış. Karar düzeltme yönünde başvuru yapmış olmanızı dilerdim. İltisak kelimesinin karşılığını neyle doldurduklarını sormalıydınız."

Avukatım böyle bi husustan bahsetmedi bile, ben de bilmiyordum. Dün neden dediğimde "başvurup sonuç alabilen var mıymış" dedi.
Avukat hakkımı aramakla mükellef iken, bunun için ödeme yaptığım halde beraat kararı sonrası düzeltme için hiç uğraşmadı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Selamün aleyküm. Ben geldim.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
rüzgarzaman, 05.01.2021 - 22:21 yazdı:

Sayın @Aklima 
"Beraat kararınızın hüküm kısmındaki "...sempati ve iltisak..."" kısmı iyi olmamış. Karar düzeltme yönünde başvuru yapmış olmanızı dilerdim. İltisak kelimesinin karşılığını neyle doldurduklarını sormalıydınız."

Avukatım böyle bi husustan bahsetmedi bile, ben de bilmiyordum. Dün neden dediğimde "başvurup sonuç alabilen var mıymış" dedi.
Avukat hakkımı aramakla mükellef iken, bunun için ödeme yaptığım halde beraat kararı sonrası düzeltme için hiç uğraşmadı.

Beratt kararlarında 2013 öncesi irtibata ve iltisak boyutunda kaldığı şeklinde yazması önemli değil böyle yazanlardan komisyondan döndüler tabii dönemeyen perde var

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 14 saat önce yazdı:

Selamün aleyküm. Ben geldim.

Aleykümselam, geçmiş olsun sen de bu kervana katıldın maalesef. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Bundan sonraki süreç belki daha uzun olacak ama inşallah sonucunda hakkımızda hayırlısı olur. 

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@ikm2779 merhaba benimde durumum sizinle benzer zabıt katibiydim 17/25 öncesi sohbet ve seçme sapan tanık ifadeleri ve kurum kanaati yüzünden ret geldi, idare mahkemesi dilekçesi yazacağım ama toparlayamıyorum, örnek olarak dilekçenizi atabilirmisiniz. teşekkürler

679 KHK- ret- tanık- 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@rüzgarzaman merhaba, aynı KHK aynı bakanlık 17/25 öncesi saçma sapan tanık beyanları ve kurum kanaati ile ret geldi, idare mahkemesine başvuracağım ancak kafamda toparlayamıyorum siz başvurunuzu gönderebilirmisiniz örnek olarak yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler

679 KHK- ret- tanık- 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...