İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Komisyon Ret Kararı Alanlar Forumu

Önerilen Yorum

cahit yurdakul, 3 saat önce yazdı:

merhaba arkadaşlar,idare mahkemesine dilekçemi yazdım.Aklımda bi kaç soru var:

Dilekçemin her sayfasını imzalayacak mıyım? 

Tebliğ belgesinin aslını mı yoksa fotokopisini mi göndermem gerekiyor?

Müracaatı tam olarak nasıl yapacağım?

yardımcı olursanız sevinirim

imzala zararı olmaz. fotokopi yeterli.  bulunduğun ildeki adliyede nöbetci bürolara . dilekçeni 3 nüsha fotokopi yap. ekleri de öyle. nüfus kagıdını da ekle. sor dilekceni tesli edeceğin memura. posta pulu alacan. sonra git teslim et. oldu bitti. hayırlı olsun...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL komisyonundan ret kararı almıştım. Bunla ilgili olarak iDARE mahkemesine başvuruda bulundum yürütmeyi durdurma talepli, yürütmeyi durdurma talebimi incelemeksizin ret vermiş, bölge idare mahkemesine başvuruda bulunmayı düşünüyorum dilekçe örneği bulamadım forumda, elinde bunla ilgili örnek dilekçesi olan var mı

oyalamakomisyonu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SONKHKLI, 08.12.2019 - 15:58 yazdı:

OHAL komisyonundan ret kararı almıştım. Bunla ilgili olarak iDARE mahkemesine başvuruda bulundum yürütmeyi durdurma talepli, yürütmeyi durdurma talebimi incelemeksizin ret vermiş, bölge idare mahkemesine başvuruda bulunmayı düşünüyorum dilekçe örneği bulamadım forumda, elinde bunla ilgili örnek dilekçesi olan var mı

https://forum.khkhaber.com/topic/1439-i̇dari-davalar-genel-forumu/page/23/?tab=comments#comment-46486

altındaki aynı sorunuzu cevapladım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ret kararı geçen hafta aldım. Hafta sonu dilekçemi yazdım bugün ankaraya elden teslim ettim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon sayfasında 1 hafta önce Red kararımı gördüm tebliğ edilmesini bekliyorum avukat tutmadan idare mahkemesine başvurmam riskli olur mu acaba güzel bir örnek varmı kriter ea kodlama birde 2013 öncesine ait tanik ifadesi 

701 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafamert, 15.12.2019 - 17:10 yazdı:

Komisyon sayfasında 1 hafta önce Red kararımı gördüm tebliğ edilmesini bekliyorum avukat tutmadan idare mahkemesine başvurmam riskli olur mu acaba güzel bir örnek varmı kriter ea kodlama birde 2013 öncesine ait tanik ifadesi 

Geçmiş olsun,

https://forum.khkhaber.com/topic/1439-i̇dari-davalar-genel-forumu/page/15/?tab=comments#comment-25249 sayfasındaki paylaşımdan faydalanabilirsiniz.

İdare mahkemesinde avukatın çok etkisi yok. https://forum.khkhaber.com/topic/1439-i̇dari-davalar-genel-forumu/?ct=1576564080 ve https://forum.khkhaber.com/forum/97-önemli-bilgiler-•-teknik-rapor-•-mütalaa/?ct=1576564109 altındaki paylaşımlar ve örnek dilekçelerle kendiniz halledebilirsiniz. Tabii son karar sizin. Belgelerinizi ve taslak dilekçenizi paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba arkadaşlar. Ihraç idari yargi hakimiyim. Avukat tutmadan idari dava kısmını halletmek isterseniz uygun fiyata dilekcelerinizi yazabilirim. idari davalar adli davalar gibi degil dilekceler uzerinden ilerledigi icin zamaninda davanizi acip dilekcenizi verirseniz avukatsiz hallolabilir. 

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, 49 dakika önce yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Ihraç idari yargi hakimiyim. Avukat tutmadan idari dava kısmını halletmek isterseniz uygun fiyata dilekcelerinizi yazabilirim. idari davalar adli davalar gibi degil dilekceler uzerinden ilerledigi icin zamaninda davanizi acip dilekcenizi verirseniz avukatsiz hallolabilir. 

Sizinle nasıl iletişime gecebilirim dilekçe aşamasını bir türlü halledemedim az zamanım kaldı

Beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 17.12.2019 - 09:28 yazdı:

Geçmiş olsun,

https://forum.khkhaber.com/topic/1439-i̇dari-davalar-genel-forumu/page/15/?tab=comments#comment-25249 sayfasındaki paylaşımdan faydalanabilirsiniz.

İdare mahkemesinde avukatın çok etkisi yok. https://forum.khkhaber.com/topic/1439-i̇dari-davalar-genel-forumu/?ct=1576564080 ve https://forum.khkhaber.com/forum/97-önemli-bilgiler-•-teknik-rapor-•-mütalaa/?ct=1576564109 altındaki paylaşımlar ve örnek dilekçelerle kendiniz halledebilirsiniz. Tabii son karar sizin. Belgelerinizi ve taslak dilekçenizi paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Komisyon kararım tebliğ edildi kurum kanatii ve devam eden kovuşturma kriter olarak sadece tanık ifadesi 2013 öncesi ait bununla ilgili örnek var mı acaba 

701 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mustafamert, 11 saat önce yazdı:

Komisyon kararım tebliğ edildi kurum kanatii ve devam eden kovuşturma kriter olarak sadece tanık ifadesi 2013 öncesi ait bununla ilgili örnek var mı acaba 

Sizin durumunuz tamamen kapsayan bir dilekçe hatırlamıyorum. Zaten mevcut dilekçeleri aynen almayınız. Kendi durumunuzu en iyi sizler biliyorsunuz. Mevcut dilekçelerin bazıların kişilerin kendilerine göre yazdıkları, bazıları ise yol göstermek için yazılmış. Bunları inceleyip kendi durumunuz için uygun olan dilekçeyi bazen kısa alıntı bazense kendinize göre yorumlayarak kullanmak için paylaşılıyorlar.

Kurum kanaati ile ilgili mahkeme kararlarıda var. Bunlardan alıntılar yapılmalıdır. Sizin durumunuzda ilk önce "kurum kanaatinin ne olduğunu ve söz konusu kanaatin hangi somut gerçeklere dayandırıldığını isteyeceksiniz ve hakkımda işlem tesis edilen 701 nolu KHK da "....irtibatı/iltisakı olan" ifadesi yer almakta, 667 sayılı khk da olduğu gibi "....irtibatı/iltisakı olduğu değerlendirilen" yazmamaktadır. Yani adımın 701 nolu KHK ekli listesine konulması için kişilerin yargılarına, değerlerine,düşüncelerine,doğru ve yanlışlarına dayanan subjektif bir kanaatin kullanılabileceği "idarenin takdir hakkı" hususundan bahsedilemez. Bu kapsamda hakkımda işlem yapıldığı/yaptırıldığı tarihte idarenin hakkımdaki kanatinin hangi somut gerçeklere dayandığını açıklaması gerekmektedir. Ohal komisyonun 701 nolu KHK daki "...irtibatı/iltisakı olan" şeklindeki ifadeye rağmen kurum kanaatini bir gerekçe olarak görmesi;bende   kendilerine hakkımda işlem tesis edilen 701 nolu KHK zamanıyla alakalı somut gerekçelerin sunulduğu izlenimini oluşturmuştur. Ancak söz konusu kanaatin nelere dayandırıldığı hakkında şahsıma sözlü yada yazılı bir tebligat, ihtar vb yapılmadığı için bu konuda ancak davalı idare tarafından söz konusu kanaat ve gerekçeleri tarafıma iletildiğinde cevap verebilirim. Şunu peşinen belirtebilirim ki davalı kurum hakkımda tek bir somut delil, beyan, gerekçe vb sunamayacaktır. Çünkü yoktur."

Devam eden kovuşturma 2013 yılı öncesine ait bir tanığa ait olduğuna göre paylaşılan mahkeme kararlarından alıntılar yapıp kendinize uyarlayabilirsiniz. Ayrıca devam eden ve hala sonuçlanmamış olan ceza davasının dahi komisyon tarafından red gerekçesi olarak kabul edilmesinin masumiyet karinesini ihlal ettiğini belirtiniz.

Son kısımda da hakkınızdaki tek somut gerekçenin devam eden ceza davası olması nedeniyle söz konusu ceza davasının bekletici mesele olarak değerlendirilmesinin ve sonucunun beklenmesini isteyiniz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...