İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
lemst, 16 dakika önce yazdı:

Araştırma merkezine atananların unvanı polis memuru olarak mi geçiyor?

yapılan son düzenlemelere göre rütbelere göre araştırmacı uzman vb. kadrolar var.

emniyet için müdür kadroları uzman olarak geçiyor

aynı şekilde tsk için albay ve üst rütbeler uzman olarak geçiyor.

alt kademeler araştırmacı olarak geçiyor diye biliyorum.

polis memuru araştırmacı olarak geçse bile özlük hakları yönünden vhki memur sınıfından hiç bir farkı yok.

tazminat mesai fazla çalışma yıpranma hakkı vb. hiç bir özlük hakkı yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Herkese merhaba. Arkadaşlar iş güç ancak akşam müsait olabiliyorum. Sürekli sayfada acaba bir duyum varmı  birileri biseyler yazmismi diye bakıyorum. Bu belirsizlik te boguldum. Ne zamana kadar bekleyeceğiz. Hiç kadroya atama onayı gelen yokmu. Yada araştırma merkezi ile ilgili bir gelişme. Bu belirsizlik ne zaman son bulacak. Her seferinde bir engel çıkıyor. Cezaevi surecinden sonra serbest kaldik goreve doneriz dedik ihraç olduk. Adli mercilerden aklandık goreve doneriz dedik bu sefer komisyon engeli cikti. Komisyondan aklandik goreve doneriz derken arastirma merkezi muhabbeti cikti falan filan derken aylardır ses seda yok. Hanim sabah uyanmis rüyamda  silahini bana camdan uzatip veriyorlardi polis olacan diyor. Oglan baba ruyamda kıravat takmistin elinde sefer tasi vardi memur olacan diyor. Günler böyle geçiyor  Yokmu hayirli bir haber. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Feto teror orgutu nu bu olaylar cikmadan once herkes portlek gozluye hoca derken ben meslek tecrubemle bunlar orgut gibi caliyor milletin hakkini yiyorlar dedigimde cevremdekiler sus basin belaya girer sen memursun aklini basina topla bak hanefi avci ne hale geldi diyorlardi. Simdi hakli ciktim lakin bu pislik yinede gelip bizi buldu.  Yasadigim sikintilar mevlamin takdiridir diyip bu zamana kadar sabir ettik. Yanlis hesap eninde sonunda donecek dedik. Ama dedigimizle kaldik. Bize yapilan bu haksiz uygulmanin sorumlulari kim bu adamlar ne yapmaya calisiyor anlamis değilim . Beynim yanıyor inan kardeşim. Soyleyecek o kadar cok sey varki. Aynen dediklerine katılıyorum. Hep ince hesaplar peşindeler ancak Rabbimin hesabini hep unutuyorlar. Ogretmenler sendikaları sayesinde mahkemelerden ciddi anlamda hak arayışına girerek emsal niteliginde olumlu kararlar çıkarttılar. Bizler bırak mahkemeyi tlf. açıp bilgi almak istediğimde muhattap bulamıyorum. Halen bize bakis acikari degismemis. Bulsam bile azarlanarak bekleyin biz size haber edecez diyorlar. Hic Allahtan korkmazmisiniz. Neyi bekleyecez kardeşim sen kanun koyucunun kanunlarını en iyi şekilde uygulaması gereken kurumların en tepesinde sin. Daha neyi bekleyecez bilmiyorum ki. Herkes korkusundan susmaya devam ediyor. Bizler kendilerini gizlemek isteyen fetocular tarafından diri diri gömülen vatan evlatlarıyız. Bunu herkes biliyor. Bana hain darbe girisimi sonrasi islem yapan kisiler suan fetodan cezaevinde.  Haksizliga iftiraya ugradik. Ama şuna inanıyorum mutlaka birtane Allah kokusu olan idareci çıkıp siz ne yapıyorsunuz diyerek bize bu haksızlığı yapmaya devam edenlere elbet hesap soracaktır. Bu yanlistanda mutlaka donulecektir.  Bu haksız uygulama magduriyetler cogaldikca sagda solda konusulup yine fetocularin işine yarayacak ve sacma sapan haberler yapilacaktir.  ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İşimizi kolaylaştıracağını düşündüğüm bir bilgi paylaşmak istiyorum:

Birçoğumuzun mahkemeler ile işi oldu ve olacak. Bu mahkemelerin kararlarından sonra kararda belirtilen ve talep edebileceğimiz fazladan ödenmiş harç paralarının geri alınabilmesinin yolu olarak, en yakın adliyeye gidip, oradaki ilgili mahkeme veya vezne aracılığı ile dilekçe ile talep edilmesi söylenmektedir.

Benim de böyle bir durumum oldu. Ben, zamanım olmayıp gidemeyeceğimden, CİMER aracılığı ile bu fazladan ödenmiş harç parasını talep etmeyi düşündüm ve öyle yaptım. İstemiş olduğum parayı, ilgili mahkeme CİMER dilekçemde belirtmiş olduğum IBAN numaralı hesabıma eksiksiz yatırmış. Yani hem bizzat giderek işimden gücümden olmadım. Hem de, yazılı dilekçeyi göndermek için talep edecekleri posta pulu masrafını ödememiş oldum.

Siz de gerektiğinde böyle yapabilirsiniz.

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Tazminat dosyamı istinaf mahkemesine göndermek istiyorum. Siteyi araştırdım. Ancak konuyla ilgili örnek bir dilekçe bulamadım. Bana bu konuda yardımcı olur musunuz. 7 gün içinde karara itiraz etmem gerekiyor. 18 ay tutuklu kaldım. Göreve iade edildim. Henüz başlamadım. Maddi Red manevi 40 bin verdiler. Bu karara itiraz etmek istiyorum... 

677 KHK - Kabul - SD

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM iade olan arkadaşlar için whatsapp'ta atama, kadro ve araştırma merkezi bilgi paylaşımı amaçlı grup kurulmuştur.

Katılmak için DM ile bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, Bir saat önce yazdı:

EGM iade olan arkadaşlar için whatsapp'ta atama, kadro ve araştırma merkezi bilgi paylaşımı amaçlı grup kurulmuştur.

Katılmak için DM ile bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Sn Msa,  henüz iade olmadım da biz dahil olabilir miyiz gruba ?

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ebediyatçı, 48 dakika önce yazdı:

Sn Msa,  henüz iade olmadım da biz dahil olabilir miyiz gruba ?

hocam şimdilik sadece iade olanları alalım. Tez zamanda iadeni bekliyoruz.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM Atamaları  2. Grup 112 Kişi

• İllerde atama tebligatını alanlar başlama yapmak için Ankaraya gidiyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, Bir saat önce yazdı:

EGM Atamaları  2. Grup 112 Kişi

• İllerde atama tebligatını alanlar başlama yapmak için Ankaraya gidiyor.

112 kişilik liste içinde olup aranmayanlar acaba Araştırma merkezinde mi görevlendirildiler sizce? Tebligat mi bekleyeceğiz sizce?

677 KHK - iade bekliyor - kritersiz

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...