İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

Shadow, 11 saat önce yazdı:

Son durum hakkında bilgi alabilir miyiz? 

• Planlaması Araştırma Merkezine yapılan 129 kişinin işlemleri sürüyor.
  • VHKİ kadrosu için sertifika bilgisi olup olmadığına dair bilgi vermeyen personel merkez tarafından telefonla aranıyor.
  • Kısa süre içerisinde atama evrakları Personel Genel Müdürüne imzaya çıkacak.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • Kamu kurum ve kuruluşları atama ve göreve başlatma işlemlerinin sonucunu, işlemlerin tamamlanmasını takip eden on beş gün içinde Devlet Personel Başkanlığına bildirirler. İlgililerin kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin kanun hükmünde kararname hükümleri, bu fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkmış sayılır. (7075 sayılı kanunun 10. maddesinin 1. fıkrası
  • Bazı kamu kurumları, iade olan personelin bilgilerini DPB (Devlet Personel Başkanlığı) sistemine girmediği için yakınlarının güvenlik soruşturmaları olumsuz sonuçlanıyor. (Bugünlerde AYM ile iptal edilen Güvenlik soruşturması ve/veya Arşiv araştırması tekrar meclise getirilip yasallaştırılmaya çalışılıyor) 
  • İade olan arkadaşların kurumlarından personel birimlerine ulaşım isimlerini, internet alt yapısı üzerinden DPB'ye (Devlet Personel Başkanlığı) bildirilip bildirmediklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi halde yakınları işe girdiğinde güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanabilir. (İdare mahkemesiyle uğraşmamak için sistemden bakılması kontrol edilmesi gerekmektedir)
Güncelleme • • space
imla

.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Araştırma Merkezi Evrak Arşivine Yeni Emsal Kararlar eklendi. (Google Drive)

https://drive.google.com/drive/folders/1QQJO_pipuLTcplMWluW7U4lvdk1bQVrc?usp=sharing

space, 4 saat önce yazdı:
  • Kamu kurum ve kuruluşları atama ve göreve başlatma işlemlerinin sonucunu, işlemlerin tamamlanmasını takip eden on beş gün içinde Devlet Personel Başkanlığına bildirirler. İlgililerin kamu görevinden çıkarılmasına ilişkin kanun hükmünde kararname hükümleri, bu fıkrada belirtilen kişiler bakımından tüm hüküm ve sonuçlarıyla birlikte ortadan kalkmış sayılır. (7075 sayılı kanunun 10. maddesinin 1. fıkrası
  • Bazı kamu kurumları, iade olan personelin bilgilerini DPB (Devlet Personel Başkanlığı) sistemine girmediği için yakınlarının güvenlik soruşturmaları olumsuz sonuçlanıyor. (Bugünlerde AYM ile iptal edilen Güvenlik soruşturması ve/veya Arşiv araştırması tekrar meclise getirilip yasallaştırılmaya çalışılıyor) 
  • İade olan arkadaşların kurumlarından personel birimlerine ulaşım isimlerini, internet alt yapısı üzerinden DPB'ye (Devlet Personel Başkanlığı) bildirilip bildirmediklerini kontrol etmeleri gerekmektedir. Aksi halde yakınları işe girdiğinde güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlanabilir. (İdare mahkemesiyle uğraşmamak için sistemden bakılması kontrol edilmesi gerekmektedir)

DPB, 703 KHK ile kapatıldı. Sanırım işlemleri artık Çalışma Bakanlığı yürütüyor. Bir araştıralım. Teşekkürler.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Araştırma Merkezine Atama İptal Davası - EGM

Dava önce 3.grup iadeler grubunda görüşülen Av. Talha Yasir ÇAĞATAY beyle dün fiyat konusunda bir kez daha konuştum. bugün de yazılı olarak teyit ettim, yanlış anlaşılma olmasın diye. 

İdari dava süreci, danıştaya açılacak dava ve oraya kadar yapılacak bütün dava masrafları dahil,

Anayasa mahkemesine açılacak dava ve dava masrafları dahil olmak üzere,

Tekil olarak 6 bin lira, 4-5 kişi üzeri olursa 5 bin lira olarak fiyat aldım. Daha makul bir seviyeye çektik sanırım. Faydalanmak isteyen olabilir diye paylaşıyorum. 

Kendisi idari davalarda yetkin ve tecrübeli bir avukat, daha önce emeklilik konusunda sıkıntı yaşayan polislere dair kazanılmış davaları var. Görüşmek isteyenler için iletişim bilgilerini aşağıda bırakıyorum. 

Avukat iletişim: 0551 860 06 05

STS Hukuk Bürosu, Balgat ANKARA

701-kabul -kriter yok- KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA Merhaba hocam, 1-2 hafta önce Kabul kararı ve sonrasında Tebliğ elime geçti. Hangi grupta olup olmadığı mı anlama şansım var mı acaba? Yani bu söylediğiniz 3. grupta olan 129 kişi içerisinde olma ihtimalim nedir? Teşekkürler.

679 KHK

679 KHK Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
domdoro12, 6 saat önce yazdı:

@MSA Merhaba hocam, 1-2 hafta önce Kabul kararı ve sonrasında Tebliğ elime geçti. Hangi grupta olup olmadığı mı anlama şansım var mı acaba? Yani bu söylediğiniz 3. grupta olan 129 kişi içerisinde olma ihtimalim nedir? Teşekkürler.

679 KHK

Sorunuzu gördüğüm zaman cevaplama gereği hissettim. Aralıkta iade oldum ve 129 kişinin arasındayım. Yani kararımı gördükten ve iş başlayasıya kadar en az 7 ay geçmiş olacak. Tabi araya pandemi engeli de takıldı ,belki daha kısa sürede olabilirdi ama takdir böyleymiş. Sadece bir süre daha sabretmeniz gerekecek. Belki mesleğe dönersiniz daha kısa sürer, belki sizinki farklı bir süreç olur ve daha erken başlamanız gibi olumlu bir ihtimal de var ama 129 kişi’yle bir şekilde irtibat kuruldu ve kişiler kendilerini biliyor. Umarım sizin için süreç daha hızlı ilerler ama bizim biraz uzun sürdü. Allah herkesin yardımcısı olsun.

677 KHK - EGM - Aralık 2019 İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
domdoro12, 13 saat önce yazdı:

679 KHK

4. Gruptasınız sayın @domdoro12 

3. Grup 2019 Ekim - 2020 Şubat arası iadeleri kapsıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Araştırma Merkezi - Ankara İline Dilekçe Verenler

2. Grupta olup Ankara Valiliğine atanan 5-6 kişi Ankara Ulusta Valilik ek binasına vermişler. Cimer üzerinden telefonla yapılan şikayetleri dinleyip ilgili birime yönlendiriyorlar. 8-5 çalışıyorlar. Cumartesi-Pazar tatil.

Onlarla birlikte Ankara Valilğine verilen diğer arkadaşları da Varlık Mahallesinde bulunan Afad a vermişler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
msbsmsk, 25.06.2020 - 08:55 yazdı:

Araştırma Merkezine Atama İptal Davası - EGM

Dava önce 3.grup iadeler grubunda görüşülen Av. Talha Yasir ÇAĞATAY beyle dün fiyat konusunda bir kez daha konuştum. bugün de yazılı olarak teyit ettim, yanlış anlaşılma olmasın diye. 

İdari dava süreci, danıştaya açılacak dava ve oraya kadar yapılacak bütün dava masrafları dahil,

Anayasa mahkemesine açılacak dava ve dava masrafları dahil olmak üzere,

Tekil olarak 6 bin lira, 4-5 kişi üzeri olursa 5 bin lira olarak fiyat aldım. Daha makul bir seviyeye çektik sanırım. Faydalanmak isteyen olabilir diye paylaşıyorum. 

Kendisi idari davalarda yetkin ve tecrübeli bir avukat, daha önce emeklilik konusunda sıkıntı yaşayan polislere dair kazanılmış davaları var. Görüşmek isteyenler için iletişim bilgilerini aşağıda bırakıyorum. 

Avukat iletişim: 0551 860 06 05

STS Hukuk Bürosu, Balgat ANKARA

Ben Araştırma Merkezine değil, EGM ye iade oldum. Ancak, Araştırma Merkezi ihtimali de bulunduğu için Mart ve Nisan aylarında, eğer Araştırma Merkezine verilirsem nasıl bir yol izlemem gerekir diye durumu irdelerken, verildiğim takdirde açağım idari YÜRÜTMEYİ DURDURMA ve İPTAL davasında, SOYUT Norm denetimi yolu ile 7075 sayılı kanunun Araştırma Merkezi ile ilgili hükmünün Anayasaya Aykırılırığı bulunduğunun İdare Mahkemesince inceletilmesini talep edecektim. Çünkü, bu konuda aynı kanunun farklı maddesinde, hatırlarsanız, kurumunda müdür iken düşük bir makama atanmasının YÜRÜTMEYİ DURDURMA ve İPTAL davasında bir şahıs başvurduğu İdare Mahkemesinden Anayasaya Aykırılık sebebi ile SOYUT norm denetimi istemiş, Anayasa Mahkemesi de kanunun o maddesini İPTAL etmişti. 

Ben bu konunun uzmanı değilim, tavsiye verecek durumda da değilim, ancak fikrimce, Araştırma Merkezine atanmasının İPTAL eedilmesini İdare Mahkemesinden isteyecek olanların SOYUT Norm Denetimi talebi ile birlikte, istemeleri gerekir. Bu iş sonrasında Anayasa Mahkemesine Bireysel Başvuru yolu ile yapılacak olursa hem uzun sürüp hem de ilk derece mahkemesinin insan haklarını ihlal etmeden yürüteceği bir dava sonucunda ilk derece hakimin delil ve kanun yorumlama hususunda Anayasa Mahkemesi topa girmeyebilir ve olumsuz sonuçlanabilir.

Bildiğiniz üzre, Anayasa Aykırılığın AYM'ce incelenip İPTAL edilmesinin iki yolu vardır:1- SOMUT NORM denetimi: Mecliste Grubu bulunan partilerce vs. istenebilen, 2- SOYUT Norm Denetimi: Uyuşmazlığın önüne geldiği ilk derece mahkemelerince istenebilen.

Gördügünüz gibi, Bireysel Başvuru, bir yasa maddesinin Anayasaya aykırılığının incelenmesi ve iptal ettirilmesi yollarından biri değildir.

Tüm bunlar tavsiye niteliğinde olmayıp kişisel tecrübe ve kanaatlerimden oluşmuştur. Bilgisi olan düzeltebilir.

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

1 hafta daha böyle geçti.Haftaya Kısmet?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...