İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

Emniyet Genel Müdürlüğü İadeleri - Araştırma Merkezi - Son Gelişmeler

Önerilen Yorum

Torpiliniz varsa hemen devreye sokun yoksa %95 ihtimalle araştırma merkezini beklemeye başlayın

679 KHK  Temmuz 2020 kabul Araştırma Merkezi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bglmtrk, 4 saat önce yazdı:

Herkese iyi geceler esim 677 EGM iade.gece gördük kararı.Ne olacak hic bisey bilmiyoruz inanın araştırma merkezi olup olmadığı nasil anlaşılıyor tebligatı bekleyelim mi hızlandırmak icin bi işleme gerek var mı komisyondan kabul alana kurum itiraz davası falan açmıyor degil mi ?inanın düşünemiyorum beynim sadece 22 kasımı hatırlıyor su an

Komisyon kabul kararı kesindir. İtiraz mercii yok. Bir süre bekleyip size gelecek tebligata göre EGM yada Araştırma Merkezine verilecek eşiniz. Atama işlemleri yeni baştan ve topluca belli dönemlerde yapıldığından bir süre beklemeniz gerekecek. Bu süre 4-8 ay arası sürebiliyor.

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 54 dakika önce yazdı:

Komisyon kabul kararı kesindir. İtiraz mercii yok. Bir süre bekleyip size gelecek tebligata göre EGM yada Araştırma Merkezine verilecek eşiniz. Atama işlemleri yeni baştan ve topluca belli dönemlerde yapıldığından bir süre beklemeniz gerekecek. Bu süre 4-8 ay arası sürebiliyor.

Anladım aslinda biliyorum ama inanın düşünemiyorum sanki bi olumsuzluk olacakmış gibi.Iyi ki varsınız @MSA

Pegai, 2 saat önce yazdı:

Torpiliniz varsa hemen devreye sokun yoksa %95 ihtimalle araştırma merkezini beklemeye başlayın

Aslında hep vardı ama esim hic istemedi inanın artık hayırlısı araştırma merkezi olsa bile o yanlış da bir gün düzelecek insallah

677 egm kriter yok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar masum olan ve fakat bir şekilde darbeyle fetöyle ilişkilendirerek mağdur olan tüm arkadaşlara bir an önce adaletin tecelli etmesini diliyorum.ben de uzun bir süreçten sonra kabul kararımı gördüm.yaklaşık bir ay önce emniyetten tebligat yapıldı ancak daha göreve başlamadım.bu süreçte emniyette başlayanlar fazla çalışma, terör tazminatı , aile yardımı gibi ücretleri tazminatta alıyorlar mı , komisyonun kabul kararını ;ihraç olduğu il emniyet diye tebligat yapıldı.ne zaman görev başı yaparım.emniyet mi olur yoksa araştırma merkezi mi?göreve başlamam ne kadar sürede olur.teşekkür ederim.

672 KHK - kabul - cihan medya

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
EyyAdalet, 17.02.2021 - 22:06 yazdı:

Arkadaşlar masum olan ve fakat bir şekilde darbeyle fetöyle ilişkilendirerek mağdur olan tüm arkadaşlara bir an önce adaletin tecelli etmesini diliyorum.ben de uzun bir süreçten sonra kabul kararımı gördüm.yaklaşık bir ay önce emniyetten tebligat yapıldı ancak daha göreve başlamadım.bu süreçte emniyette başlayanlar fazla çalışma, terör tazminatı , aile yardımı gibi ücretleri tazminatta alıyorlar mı , komisyonun kabul kararını ;ihraç olduğu il emniyet diye tebligat yapıldı.ne zaman görev başı yaparım.emniyet mi olur yoksa araştırma merkezi mi?göreve başlamam ne kadar sürede olur.teşekkür ederim.

BENDE BEKLİYORUM ARALIK İADE TEBLİĞ YAPILDI DEVL PERS BAŞK BİLDİRİLDİ..HAYIRLSI OLSUN DİYELİM .İNŞALLAH

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bglmtrk, 03.02.2021 - 07:59 yazdı:

Anladım aslinda biliyorum ama inanın düşünemiyorum sanki bi olumsuzluk olacakmış gibi.Iyi ki varsınız @MSA

Aslında hep vardı ama esim hic istemedi inanın artık hayırlısı araştırma merkezi olsa bile o yanlış da bir gün düzelecek insallah

ARAŞT MERK.  VERSİNLER BİRAZ ORANIN DA TADINA BAKALIM ZATEN HERŞEY GELDİ BAŞIMIZA ?

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar 5. Gruptaki arkadaşların yerleri belli oldu mu? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir forum sakini, kendisinin de rütbeli EGM ihracı olduğunu, OHAL komisyonunun incelemeye devam ettiğini,.kendi Garson kodlamasının da E olduğundan hakeretle; (1) komisyon iade ettikten sonra araştırma merkezi veya EGM ye atama yapılırken hangi esaslara baktığını; (2) E kodu ile ilgili atama yapılırken genel bir uygulama olup olmadığını; (3) E kodunun sadece rütbelilere mi verilmiş olduğunu;. (4) E kodu olup araştırma merkezine verilenin olup-olmadığını; (5) göreve başladıktan sonra bakış açısının nasıl olduğunu; (5) iade olduktan sonra aktif-pasif-sürgün nasıl bir birime verildiğimi;

sorularını sormuş;

Sanal ortamlarda özelden yazışmayı uygun bulmadığımdan, ayrıca soruların birçoğu hakkında bilgim olmayıp forumun genelinin katkısının daha faydalı olacağını düşündüğümden buradan cevaplamayı uygun buldum. Genelde iade olanlar işi bitince forumları terk ediyor. Ben terketme niyetinde değilim ama bana özelden mesaj yazmayıp genelden sorarsanız sevinirim.

Sorulara gelince: Sorulan sorular ile ilgili birçoğu hakkında bir bilgim yok. Ama kendi açımdan şunu söyleyebilirim ki, İade olmak veya olduktan sonra Araştırma Merkezi yerine Emniyete atanmak için canı gönülden istemek haricinde bir çabam olmadı. Atandıktan sonra pasif bir birime verilmiştim. Biraz sabırlı ve biraz da mesleğe karşı tüm özlemimden kaynaklı bir çalışma azmim olunca fark edildi sanırım ve şu an çok aktif olmasa da pasif de sayılmayan bir birimdeyim.  Bir sürgün veya bir ötekileştirme durumu benim açımdan yok. Bazı ihraçtan veya açıktan dönenlerde kendi kendilerini ötekileştirme psikolojisine büründüklerini hissettim. Ama bunu bazen hissettiren densizler de, çok nadir de olsa, çıkabiliyor. Onlara ‘şüphe duyulacaksa asıl ben senden şüphe duyarım, önce git devenin iğne deliğinden geçirildiği soruşturma ve incelemelerden geç, sonra karşıma gel,’ bakışı ve duruşu yapıyorum. Anlamaları zor olmuyor. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Face de 'Avukat Mustafa Karakum' un sayfasında, KHK ile İhraçtan sonra iade olup, Fazla Çalışma Ücreti, Tayin Bedeli ve Yasal Faiz hususunda Diyarbakır İdare Mahkemesinden lehe karar alan bir Emniyet Mensubu kararı gördüm. Siz de inceleyebilirsiniz.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 KHK - EGM - Rütbeli - Aralık 2019'da TAKİPSİZLİK, Ocak 2020'de KABÜL kararı çıktı. Kodlama: 'Derece 1: E - Derece 2: E' . Anlamı: Hayatının Hiçbir Döneminde Fetö ile ilişkisi olmayan ve İşini İyi takip Eden' - EGM'ye atamam yapıldı. Şükür Kavuşturana.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhabalar. Eşimle birlikte 677 ile ihraç olduk. EGM Rütbeliyiz ikimiz de. Eşim adli işlem gördü dosyası şuan istinafta uygulama ve sd kart iddiası vardı duruşmalı olarak devam ediyor, tespit tutanağı olmadığından devamlı erteleniyor. Benim dosyam ise halen komisyonda sadece anket niteliğinde bir ifademi aldılar (şubat 2020 de).İhraç ile ilgili bir kriterim bulunmamakta .Bizim gibi olup da ret ya da kabul alan arkadaşlar var mı?  Eş durumundan iltisak diyerek komisyonun ret verdiği arkadaşlarımız var mı ? Bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim.    

677 KHK komisyonda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...