İçeriği gör
Mağdur Türkçeci

SGK Ödemeleri ve Prim İadeleri Forumu

Önerilen Yorum

S.a 679 KHK ihraç ve 23 ay sonra komisyon tarafından iade! Maaşlarımı tam aldım fakat ihraç sürecinde 4 ay SGK lı çalıştığım için şimdi mutemet bu 4 ay asgari ücret farkını geri ödemem gerektiğini söylüyor, kurum adalet bakanlığı bu konuda emsal karara ihtiyacım var, yardımcı olabilecek var mı? 

679 kriter yok komisyon kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Emsal karar malesef aleyhte bir Danıştay kararı. 

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iade olanlar GSS(Genel Sağlık Sigortası) için ödedikleri paralarını geri alabiliyorlar mı? 

672 KHK kabul sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 18.07.2019 - 09:43 yazdı:

Genel olarak yaşanan, sigortalıyken aldığınız maaş kadar aylık maaşınızdan kesilip ödeniyor. SGK ya başvuru yaparak yatan SGK primlerinizide geri alıyorsunuz. 

sayfasına bir bakın isterseniz.

Bu gün SGK'ya gittim, işverenin prim borcu yoksa çalışan 4a primlerini öderiz dedi. Borcu olmayan işveren mi var

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adnan104, 2 saat önce yazdı:

Bu gün SGK'ya gittim, işverenin prim borcu yoksa çalışan 4a primlerini öderiz dedi. Borcu olmayan işveren mi var

Ben iki ilde 3 işyerinde çalıştım. Bir ildeki iki işyerinden işçi payı olarak 168 gün karşılığı olarak 1970 lira yattı. Diğer ildeki işyerinin borcu olduğu için iptal yapamadıklarını söylediler. İşveren payını da alabiliyor muyuz isverenim alsa bana verse. Alabilen varsa yazabilir mi

672 MEB - Kasım 2017 takipsizlik - 21 ay istifa edilmis sendika üyeliği - Cihan Medya - 14 Kasım Kabul Kararı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
taktak, 25.06.2020 - 01:40 yazdı:

Ben iki ilde 3 işyerinde çalıştım. Bir ildeki iki işyerinden işçi payı olarak 168 gün karşılığı olarak 1970 lira yattı. Diğer ildeki işyerinin borcu olduğu için iptal yapamadıklarını söylediler. İşveren payını da alabiliyor muyuz isverenim alsa bana verse. Alabilen varsa yazabilir mi

İşverenin borcu olduğundan iptal olmuyorsa

Kalan SGKnin bize ne gibi getirisi oluyor acaba

670 EGM. Gyapta takipsizlik. Sd kart Ad ve Mml

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Tantalha, 25.05.2020 - 23:15 yazdı:

S.a 679 KHK ihraç ve 23 ay sonra komisyon tarafından iade! Maaşlarımı tam aldım fakat ihraç sürecinde 4 ay SGK lı çalıştığım için şimdi mutemet bu 4 ay asgari ücret farkını geri ödemem gerektiğini söylüyor, kurum adalet bakanlığı bu konuda emsal karara ihtiyacım var, yardımcı olabilecek var mı? 

Merhaba ne kadar toplu ücret aldınız ben yeni kabul görgüm henüz kimse aramadı 2 buçuk yıl sağlı çalıştım

675 KHK- Ohal Komisyon İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmişe dönük yasal faizle alakalı istinaf dahil süreci tamamlanmış dava varmı acaba ona göre dava açmayı düşünüyorum eğer yoksa boşuna zaman ve paramız gitmesin..zor zamanlarda o kadar paramız gitti ki yasal faizleri gerçekten alabiliyorsak uğraşalım.

672.MEB..sendika..inceleme devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
upset.3455, 20 saat önce yazdı:

Geçmişe dönük yasal faizle alakalı istinaf dahil süreci tamamlanmış dava varmı acaba ona göre dava açmayı düşünüyorum eğer yoksa boşuna zaman ve paramız gitmesin..zor zamanlarda o kadar paramız gitti ki yasal faizleri gerçekten alabiliyorsak uğraşalım.

Ben yasal faiz , AGİ vs. için bu hafta KDK ya başvurdum, bu kurumunda verdiği çokça emsal karar var , buradan gelecek cevaba göre mahkemeye gitmeyi düşünüyorum.

693- İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

e-devletten "4C Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi" yazdığınızda hakkınızda açılan dosyalar nedir? Olumsuzluğun giderilmesi adına yapılan/yapılabilecek hususlar nelerdir? teşekkürler..

sendika formuna atılan bir imza için 4 yılım heder olmuşken, daha da bir yere imza atmam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...