İçeriği gör

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve daha fazla yanıtlara kapatıldı

Officall

Diyarbakır 10. Ağır Ceza Ankesörlü

Önerilen Yorum

2019 temmuz ayında göz altına alındım hava kuvvetlerinde sözleşmeli astsubaylık yapmaktaydım. Ankesörlü ardışık arama nedeni ile üyelikten dava açıldı 2015 nisan ayında sadece 1 gün 4 defa aranmış gözüküyor hts kayıtlarında 0 , 21 , 23 ve 101 saniye hts kaydı mevcut bir güne ait savcılık ifadesinde körfez dershanesine 2011 yılında gittiğimi söyledim maddi yetersizliklerden dolayı üniversiteye gittiğim senede 1 dönem erkek öğrenci yurdunda kaldığımı söyledim daha sonra okulu bitirip astsubay oldum dedim sabit bir numaranın beni aradığını buluşmak istediğini söyledi buluşmayı kabul etmedim dedim. Arayan kişi tehdit etti okuldan attırırız seni diye söyledi dedim. Hakaret içeren cümleler ile telefonu kapattım dedim. daha sonrasında puanlarım düşürüldü baskı görmeye basladım bir kaç komutan tarafından diye ekledim etkin pişmanlıktan yararlanmadım üzerime atılı suçlamayı kabul etmem dedim iddanameyi eklicem zaten başka hiçbir bulgu yok sadece ankesörden dolayı bana ceza verebilirler mi? nasıl bi savunma yapmam gerekiyor mahkemem ocak 2020 de 17 sinde olucak  izmirden segbis ile (görüntülü) katılıcam benimle birlikte aranan 4 kişi daha var ve bunlar devrem benim hakkımda bişey bilmediklerini ve sadece devresi olduklarımı söylemişler 2 si itirafçı oldu e/p den faydalandı. ilk mahkemede beraat alabilir miyim bi irtibatım iltisakım yok ben hiç bir şekilde aramadım görüşmedim hava kuvvetleri 5 ay kadar açığa aldı daha sonra 375 sayılı khy bakanlık onayı ile ihraç etti bide bu 375 khk tam olarak ne oluyo hiç bir yerde çalışamaz mıyım bilen eden varsa yardımcı olur musunuz biraz bilgim eksik sözleşmeli olduğum için geri dönmem zor mu nasıl geri dönebilirim yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim. 

İDDANAME 

Şüpheli Eren EMRE hakkında yapılan araştırmalarda; - FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyelerinin gizlilik içerisinde iletişim kurmalarını sağlayan Bylock programını kullanmadığı,- Bank Asya isimli bankada hesabının bulunmadığı,- FETÖ/PDYSilahlı Terör Örgütü ile iltisaklı veya irtibatlı şirketlerde SGK kaydının bulunmadığının tespit edildiği,- Dosya kapsamında yer alan ardışık araştırmalar raporuna göre şüpheli Eren EMRE adına kayıtlı 0553 117 88 13 numaralı GSM hattının 0232 341 89 15 numaralı sabit hattan 18/04/2015 tarihinde Ali BAK, Burak Can UZGUÇ ve Ramazan HARMAN isimli şahıslarla birlikte ardışık olarak arandığının tespit edildiği ve şüphelinin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığında ve Sulh Ceza Hakimliğinde vermiş olduğu ifadelerde sabit hatlardan arandığını kabul ettiği, Şüphelinin İzmir Cumhuriyet Başsavcılığında vermiş olduğu ifadeden sonra adli kontrol talebi ile Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiği ve İzmir 2. Sulh Ceza Hakimliğinin 05/07/2019 tarih ve 2019/737 sorgu sayılı kararı ile hakkında adli kontrol kararı verildiği,Şüphelinin yukarıda anlatıldığı şekilde örgüt üyesi kişilerce sabit hatlardan arandığını kabul etmesi ve bu beyanları doğrular nitelikteki ardışık arama raporu birlikte değerlendirildiğinde; Fettullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) hiyerarşik yapısına dahil olduğu ve bu suretle üzerine atılı FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma suçunu işlediği anlaşılmakla; Şüphelinin Mahkemenizde yargılamasının yapılarak eylemine uyan ve yukarıda gösterilen sevk maddeleri uyarınca CEZALANDIRILMASINA, işlemiş olduğu kasti suçun kanuni neticesi olarak şüpheli hakkında TCK'nın 53/1-2-3 maddesinin UYGULANMASINA, gözaltındageçirdiği sürelerin TCK'nın 63'üncü maddesi uyarınca verilecek CEZADAN DÜŞÜRÜLMESİNE, şüphelinin terör örgütüne üye olma suçunu işlediği dikkate alınarak 5237 sayılı TCK'nın 58/9 maddesi uyarınca hakkında TEKERRÜR hükümlerinin uygulanmasına ve yargılama sonunda CMK'nın 325'inci maddesinin birinci fıkrası uyarınca bütün yargılama giderlerinin şüpheliden TAHSİLİNE karar verilmesi kamu adına talep ve iddia olunur. 26/09/2019

ANKESÖR

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

• Yeni Oluştur...