İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Forum güzel olmuş yeni iadeleri Allah burada hepimize nasip etsin

• Beğeni 3

677 halen inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba. Banka konusunda benim de bir sorum olacak  cevaplarsanız sevinirim. 2013ten önce açılmış altın hesabı, Para girişi yok ancak altının gramından kaynaklanan yükseliş var. İddianamede para artışına gidilmiş yazılmış fakat gerekçeli kararda dediğim gibi altının yükselişine atıfta bulunularak 2018 Haziranda  ilk celsede beraat verildi istinaf edilmeden. Ayrıca 2014 eylülde hesap kapatıldı. Tek kriter buydu. 

• Beğeni 1

679EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler herkese.İnsallah bol iadeli bir gün olur.Benim bir sorum vardı.Oglum bir yıl devlet teşvikiyle özel okula gitmişti.Kriter sadece babaya mı yoksa hem anneye hem babaya mı yazılıyor?

• Beğeni 1

686 KHK pasif banka okul inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Khkli vatandaş, 32 dakika önce yazdı:

İyi günler herkese.İnsallah bol iadeli bir gün olur.Benim bir sorum vardı.Oglum bir yıl devlet teşvikiyle özel okula gitmişti.Kriter sadece babaya mı yoksa hem anneye hem babaya mı yazılıyor?

Sanırım ödemeyi kimin yaptığını esas alıyorlar. Son kararlarda iadeler görüyoruz bu konuda.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 36 dakika önce yazdı:

Sanırım ödemeyi kimin yaptığını esas alıyorlar. Son kararlarda iadeler görüyoruz bu konuda.

Teşekkür ederim inşallah sizin dediğiniz gibidir. Ödemeyi eşim yani babası yapmıştı altı ay kadar önce red aldı zaten ben beklemedeyim.

686 KHK pasif banka okul inceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Minister, 16 saat önce yazdı:

Sayın wasdreel ve diğer istinaf bekleyen arkadaşlar bana kızmayın ama birkac ay once yapılan yargi paketindeki değişiklikle istinaf beraatimizi onasa bile savcı yargitaya temyize götürebilir. Önceki durumda 10 yıl ve daha az süreli suçlardan ilk derece mahkemesinin verdiği beraat kararları istinafta onaylaninca kesinlesiyordu.şuanda tamamen savcılık makamının takdiri istinaf kararına itiraz etmez ise beraat kesinleşir eğer ederse bir de temyiz yolunu beklemek gerekebilir.

@Minister kızmakta ne demek bilgi vermişsiniz ,   haklısınız ama şu an için o kısmını düşünmek bile istemiyoruz. inşallah bahsettiğiniz yeni yetki hiçbir mağdur için kullanılmaz ve işler uzamaz.

• Beğeni 1

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 15 saat önce yazdı:

Akademik iade...

DPÜ den bu hafta iki akademisyen iade haberi daha geldi...

Bu hafta toplum 3 akademisyen iadesi oldu...

DPÜ den toplam 30 u gecti iade sayisi...

Güzel haber sağolun... DPÜ den 1 tane torpilli idari personel haricinde hiç idariden kabul ya da red alan duymadım. İdari personelleri neden bekletiyorlar anlamıyorum.

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Khkli vatandaş, Bir saat önce yazdı:

Teşekkür ederim inşallah sizin dediğiniz gibidir. Ödemeyi eşim yani babası yapmıştı altı ay kadar önce red aldı zaten ben beklemedeyim.

Red gelen Eşinizin başka bir kriteri varmıdır, bizde aynı şekilde bekliyoruz

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wasdreel, 8 dakika önce yazdı:

@Minister kızmakta ne demek bilgi vermişsiniz ,   haklısınız ama şu an için o kısmını düşünmek bile istemiyoruz. inşallah bahsettiğiniz yeni yetki hiçbir mağdur için kullanılmaz ve işler uzamaz.

Bence de umarım kullanmazlar. önceki durumda 5 yıl ve altındaki Ağır Ceza Mahkemesine verdiği mahkumiyet kararlarını İstinaf onaylayınca kesinleşiyordu. bunlar genellikle yardım suçlarından verilen cezalardı. örgüt üyeliğinden verilen 5 yıl üstü cezalarda ise temiz yolu açık olduğu için Yargıtay bu cezaları bozup Bu kişiler Berat edebiliyordu .2019 sonunda yapılan yargı paketiyle tüm terör suçlarına temiz yolunu açtıkar. Aslında amaç istinafta kesinleşen cezaları Yargıtay denetimine tutup beraat durumu varsa bunu sağlamaktı.Ama Cmk daki değişikliğe beraati kesinlesenlerle ilgili açık bir hüküm yazılmadığı için Toto bize de vurdu

• Onaylama 1

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...