İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ben bugün, her günkü gibi, en az 10 defa baktım. İncelemeye devam 

• Beğeni 3
  • Üzülme 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 3 dakika önce yazdı:

Ben bugün, her günkü gibi, en az 10 defa baktım. İncelemeye devam 

Ben haftada bir bakıyordum. Ama artık bakma zaman aralığımı uzatacağım. Zira değişen bir şey yok. İnceleniyor.....

Zaten kötü haber tez ulaşır. Bir şekilde red gelirse haberini alırım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Başvurunuzun incelemesi red kararı verilmek üzere devam ediyor.. 701 li sgk pasif bankası olanların kararı zor ya.. Allah yardımcımız olsun..

• Beğeni 2

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Kabul gelenlerin gözü aydın. Rabbim beterinden korusun. Ret gelenler idare mahkemesinde alırlar haklarını inşallah. Alışıyor insan. 5.aya girdik bile İdare mahkemesi sürecinde. 

Bugünün güzel haberi Aralık 3'de verilen idari şerh kaldırılması için dilekçenin sonuçlanmış olması. Şerh kaldırılmış.Lakin bir şerhte pasaport defterinin kendisinde oluyormuş ayrıca bilginize:). Emniyet uyandırdı bu konuda da tesadüfen ve tekrar Nüfusu aradım.Haklıymışsınız,iyi ki aramışsınız birkaç kişi daha varmış sizinle aynı durumda onlarınkini de kaldıralım sizinkiyle beraber dediler sistemi check yapınca:) Bunda da bir hayır varmış bak vesile olduk kazanılmış hakkın yerini bulmasına dedim kendime:). 

İcra ve asliye/hukuk mahkemeleri davaları  hakkında teknik bir sorum var müsaadeleriyle bu vesileyle:

İhraç haftası,tüm birikimimi de kaybettim. Senet almıştım. 3 sene ödeme olmadı.1 senedir açtığım icra yeni kesinleşti. Borçlunun 3 sene önce devrettiği muvazaalı taşınmazlara dava açmak isteriz icra kararına binaen. Fakat icra memuru 20 /3' ü isnat gösterip gizli bilgi diye pasif kayıt borçlunun mal varlığından çıkardığı taşınmazlara dair bilgi talebimiz reddedilmiş. Borçlunun devrettiği taşınmazlardan başka nasıl haberdar olacağız ki?  Tasarrufu iptal davası açmadan lazım bu bilgiler ki davayı açabilelim. İcra memurunun böyle bir lüksü var mı? İcrayı niye açtık ki o zaman tasarrufu iptal için tapudan bilgi isteyemeyeceksek? Kaldı ki İcra dairesi bankalara yazmış, sormuş borçlunun mevduat bilgilerini ve para yok hesabında. Banka hesabı bilgileri daha az mı kişisel veri oluyor da tapuya yazmıyor? Aynı şeyi tapu içinde yapması lazım değil mi İcra Müdürlüğünün? Teknik bilgisi olan hakim veya katip arkadaşlar varsa özelden yazabilirler lütfen. Konu dışı olduğu için herkesin affına sığınıyorum.Hakkınızı helal edin lütfen.

Allah cc tüm mağdur ve masumları düze çıkarsın.Saygılar.

• Beğeni 5

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Khkli vatandaş, Bir saat önce yazdı:

Biz de eşimle aynı şeyi konuştuk izlerken

Biz de ....aslinda hepimizin hayati film gibi...trajik bir film...

Güncelleme • • ahusenk
  • Beğeni 1
  • Üzülme 2

672 khk.inceleme devam.sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Dün bakmıştım inceleme devam yazıyordu. Bu gece 11 gibi baktım kabul gördüm dpu 701 khk. Anlamadığım önce yök aramıyor muydu sonra kabul görüyorduk

KYOK aldım 14 ay oldu.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakışır.., 2 saat önce yazdı:

Başvurunuzun incelemesi red kararı verilmek üzere devam ediyor.. 701 li sgk pasif bankası olanların kararı zor ya.. Allah yardımcımız olsun..

Geçmiş olsun kod bilgisi var mı

• Beğeni 1

Egm -ist-4 ekim 677- sgk kaydı. İncelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Victim, Bir saat önce yazdı:

Kabul gelenlerin gözü aydın. Rabbim beterinden korusun. Ret gelenler idare mahkemesinde alırlar haklarını inşallah. Alışıyor insan. 5.aya girdik bile İdare mahkemesi sürecinde. 

Bugünün güzel haberi Aralık 3'de verilen idari şerh kaldırılması için dilekçenin sonuçlanmış olması. Şerh kaldırılmış.Lakin bir şerhte pasaport defterinin kendisinde oluyormuş ayrıca bilginize:). Emniyet uyandırdı bu konuda da tesadüfen ve tekrar Nüfusu aradım.Haklıymışsınız,iyi ki aramışsınız birkaç kişi daha varmış sizinle aynı durumda onlarınkini de kaldıralım sizinkiyle beraber dediler sistemi check yapınca:) Bunda da bir hayır varmış bak vesile olduk kazanılmış hakkın yerini bulmasına dedim kendime:). 

İcra ve asliye/hukuk mahkemeleri davaları  hakkında teknik bir sorum var müsaadeleriyle bu vesileyle:

İhraç haftası,tüm birikimimi de kaybettim. Senet almıştım. 3 sene ödeme olmadı.1 senedir açtığım icra yeni kesinleşti. Borçlunun 3 sene önce devrettiği muvazaalı taşınmazlara dava açmak isteriz icra kararına binaen. Fakat icra memuru 20 /3' ü isnat gösterip gizli bilgi diye pasif kayıt borçlunun mal varlığından çıkardığı taşınmazlara dair bilgi talebimiz reddedilmiş. Borçlunun devrettiği taşınmazlardan başka nasıl haberdar olacağız ki?  Tasarrufu iptal davası açmadan lazım bu bilgiler ki davayı açabilelim. İcra memurunun böyle bir lüksü var mı? İcrayı niye açtık ki o zaman tasarrufu iptal için tapudan bilgi isteyemeyeceksek? Kaldı ki İcra dairesi bankalara yazmış, sormuş borçlunun mevduat bilgilerini ve para yok hesabında. Banka hesabı bilgileri daha az mı kişisel veri oluyor da tapuya yazmıyor? Aynı şeyi tapu içinde yapması lazım değil mi İcra Müdürlüğünün? Teknik bilgisi olan hakim veya katip arkadaşlar varsa özelden yazabilirler lütfen. Konu dışı olduğu için herkesin affına sığınıyorum.Hakkınızı helal edin lütfen.

Allah cc tüm mağdur ve masumları düze çıkarsın.Saygılar.

"Lakin bir şerhte pasaport defterinin kendisinde" bu nedir acaba daha detaylı açıklar mısınız ? Ne şekilde söylemek lazım tam olarak ?

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

sds

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayat harcadın, 5 dakika önce yazdı:

Sevgili dostlarım; kanser hastası babamı kaybettik. Mesleğime geri dönüşümü görsün diye çok istemiştim ama olmadı.

Siz mazlum insanların duasına talibim, Allah hepinizden razı olsun.. 

Allah rahmet etsin.

Mekanı cennet olsun.

Başınız sağolsun.

• Beğeni 2
  • Üzülme 2
  • Onaylama 3

679 KHK-red-SGK-tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...