İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Ayaz54, 9 dakika önce yazdı:

Dilekçe olayına vakıf değilim avukatım yaptı tabiki ücretsiz çünkü bu tarz kesinleşen beraat veya kyok larda tazminat garanti olduğundan benim davamin olduğu sene 800 TL devlet avukatlık ücreti de ödüyordü isterseniz bir avukatla anlaşın ücret vermeden davayı o açsın ikametinin olduğu ilin maliye hazinesine karşı ağır ceza mahkemesine dava açılıyor bir iki celsede sonuçlanıyor maliye hazinesi çıkan kararı istinafa taşıyor ordanda bir kaç süre ile sonuçlanıyor istinafa maliye hazinesi için kesinlesiyor sizin için 7 günlük itiraz süresi veriliyor 7 gün içinde itiraz etmezsen dosya kesinleşir maliye 15 gün içinde ödemek zorunda ödemez se avukat icra yolu ile alır

çok uzun yazmışsınız.maalesefki bildiğim şeyleri yazmışsınız. istinaf onadıktan sonra , kesinleşen sınır altında kalan için ilgili kuruma  başvurunca 1 ay içinde  ödeme yapılacağını , ödeme yapılmazsa icra takibiyle infaza zorlanacağını biliyorum. uygulama nasıl onu merak etmiştim. başvurudan sonra hemen ödendi mi ? onu öğrenmek istemiştim.

Güncelleme • • RADAMEL

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RADAMEL, 2 saat önce yazdı:

çok uzun yazmışsınız.maalesefki bildiğim şeyleri yazmışsınız. istinaf onadıktan sonra , kesinleşen sınır altında kalan için ilgili kuruma  başvurunca 1 ay içinde  ödeme yapılacağını , ödeme yapılmazsa icra takibiyle infaza zorlanacağını biliyorum. uygulama nasıl onu merak etmiştim. başvurudan sonra hemen ödendi mi ? onu öğrenmek istemiştim.

Istinaf onadiktan sonra bizim itiraz hakkımız yokmu,aihm kadar goturemiyormuyuz bu davayı,yada parayı alıp bi üst mahkemeye mi götürüyoruz..

677-Beraat-kasım 2015 sendika istifa(10 ay)-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leonidas, 9 dakika önce yazdı:

Istinaf onadiktan sonra bizim itiraz hakkımız yokmu,aihm kadar goturemiyormuyuz bu davayı,yada parayı alıp bi üst mahkemeye mi götürüyoruz..

Kesinleşmesine müsaade etmeyecek şekilde , itiraz , temyiz yollarının hepsini kullanırsanız götürebilirsiniz.parayı almışsanız kesinleşmiş demektir.o halde götüremezsiniz.

• Teşekkür 1

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RADAMEL, 29 dakika önce yazdı:

Maliyeye yaptım başvuruyu başvuruyuda istinaf kesinleştikten sonra yapabiliyorsun  kesinleşme şerhini istedi verdim tamam dediler şimdilik ödenek yok bekleyeceksin ödenek gelene kadar bende yasal süremi beklerim ödeme yapmazsanız icraya veririm dedim yasal süre geçti ödeme yapmadılar ödenek yok diye icraya verdim 1 hafta içinde ödediler icra masrafları ve faizini

• Onaylama 1

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 4 dakika önce yazdı:

Maliyeye yaptım başvuruyu başvuruyuda istinaf kesinleştikten sonra yapabiliyorsun  kesinleşme şerhini istedi verdim tamam dediler şimdilik ödenek yok bekleyeceksin ödenek gelene kadar bende yasal süremi beklerim ödeme yapmazsanız icraya veririm dedim yasal süre geçti ödeme yapmadılar ödenek yok diye icraya verdim 1 hafta içinde ödediler icra masrafları ve faizini

e yuh ama.1400 lirayı gönüllü vermemek için , icraya verdi ödemek zorunda kaldık demek için ödenek yok demişler

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RADAMEL, 4 dakika önce yazdı:

e yuh ama.1400 lirayı gönüllü vermemek için , icraya verdi ödemek zorunda kaldık demek için ödenek yok demişler

yok öyle değil çünkü iki kişiydik diğer arkadaşın istinaf kararı benden 1 ay önce çıktı sorunsuz ödediler maliye avukatı kötü niyetli değildi hatta erken almam için o bile icraya ver yoksa ödenek 4 ayda bir geliyor beklersin dedi

679 tarım Bakanlığına bağlı il müdürlüğü engelli işçi adli beraat a bendinden  2 gizli tanık marifeti ama bir birlerini yalanlayan gizli tanık

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ayaz54, 3 dakika önce yazdı:

yok öyle değil çünkü iki kişiydik diğer arkadaşın istinaf kararı benden 1 ay önce çıktı sorunsuz ödediler maliye avukatı kötü niyetli değildi hatta erken almam için o bile icraya ver yoksa ödenek 4 ayda bir geliyor beklersin dedi

Buna sevindim.teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.hayırlı geceler

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Günaydınlar , sevinçli haberlerin alındığı bir hafta olması dileği ile...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bazi mahkemeler 2013 oncesi degerlendiriyor arkadas 2013 oncesi sohbet bank aysa kredi karti 2014 kapatilmis para yatirma falan yok albatros 4 sahsi kanatine gore vermis birde gizli bu orgute mesnsup kisiler orgute bilgi aktarirdi saniginda aktardigini dusunuyorum gorguye dayali bilgim yok ise giriste gorguye dayali bilgim yok ancak x sahsin etkisi vardir 6 3 verdi varsayimlara dayali ne dusunurseniz dusunun adalet istinafta dosyasi

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...