İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Sayin Radamel soyle anlatiyim  18.07.2016 da gorevden uzaklastirildim bir kac gun sonra 10 gunluk gozalti ve devaminda adli kontrol yani imza 2 subat 2018 savcilik tarafindan KYOK verildi ve kesinlesti maddi ve manevi tazminat acman icin  uc aylik suren var. Ben gozaltina alindigimda acikta oldugumdan dolayi sadece manevi tazminat talep ettim, ikametinin oldugu yer agir ceza mahkemesi ben istanbul anadolu agir ceza mahkemesine actim bilidigim kadari ile sadece 13. Agir ceza mahkemesi tazminat davalarina bakiyor. Nisan 2018 dedava actim ilk mahkeme ekim ayinda oldu ve sonuclandi (1250 tl) maliye avukati bana nicin vekalet ucreti verilmedi diye anlam butunlugu olmayan hukuk adami degilde herkesin yazabilecegi bir dilekce yazarak istinafa itiraz etti (istanbul icin 19.Ceza davalari dairesi bakiyor) ben itiraz etmedim mahkeme avukatin itiraz dilekcesini bana gonderdi ben suresinde bir cevap vermedim mayis 2019 da istinaf tarafindan onandi (istinafa itiraz yapiliyormu bilmiyorum) ilk karari veren 13 Agir ceza mahkemesinden kesilesme serhini aldim (İstanbul icin) Cagaloglu'nda bulunan Defterdarliga bagli nuri osmaniye camisinin karsisindaki Muhakemat mudurlugune gidiyorsun sana bir dilekce veriyorlar dolduruyorsun ayrica senin adina iban numarasini da yaziyorsun. Para ne zaman yatar diye sormussun herhangi bir sure yok odenek geldigi zaman yatiriyorlar ben Temmuz  2019 aldim. 1250+(310) faiz toplam uc yil sonra 1560 tl 70 de kurus vardi .icrayi biliyordum ancak yoruldugum icin icra isine girmedim. Kisaca istanbul icin dava acma sonuclanma ve maliye kismi 15 ay civarinda bir zaman alir. İnsallah anlasilir olmustur.

• Teşekkür 1

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, 12 saat önce yazdı:

2012 giriş için albatros olma ihtimali yüzde elli. 2013 olsaydı yüzde 90 derdim. Hakkınižda bir adlı dosya olduğu kanaatindeyim. Adalet bakanlığı personelleri içerisinde ihraç olup soruşturması olmayan var mıdır ben hiç duymadım. Tanık ihtimali güç kazanıyor. Birde bizim kurumlarda amirlere soruyorlar var mı bildiğiniz diye. Amirlerde yaranmak için çok kişinin günahına girdiler bu süreçte. Kriter olmasa bile yananlar oldu. Amirinle sıkıntın varsa ismini vermiş olabilir. Bu da kurum kanaatini oluşturuyor zaten. Mülakat komisyonunun ihraç olmasını da yan kriter yapıyorlar. (Çok saçma bir kriter. Kimse mülakat komisyonunun fetöcü olduğunu bilemez). İnşallah iade olursunuz.  İhraç KHK si 701 değilse biraz daha şanslısınız. 701 KHK da adalet bakanlığı yüzde 99 red ile karar veriyor. 701 için neden böyle oluyor bilmiyorum. Allah korusun Eğer red gelirse yada bilinmeyen bir adlı soruşturma takipsizlik ile sonuçlanırsa kriterinizi öğrenebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Tespitleriniz çok doğru. Adalet bakanlığı sistemini özetlemişsiniz.Bende 2012 girişliyim. İhraç sebebimi ret kararı gelene kadar bilmiyordum. Ret kararında ismini vermek istemeyen gizli tanığın resmi ve fiziki hiçbir delile dayanmayan sohbet ve referans iddiasını gördüm. Kurum kanaatide gerekçe gösterilerek ret aldım. Sonumuz hayr ola bakalım. 

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar EGM 672 liyim takipsizlik aldım 2017 De kriter yoktu. Şimdi kod çıkmış ifade verdjm tekrar mahkeme acilabilirmis kodda 50 bole kod olur mu ya komisyondan cevap bekliyorum hala

Güncelleme • • Policeman77

672 kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman77, 51 dakika önce yazdı:

Arkadaslar EGM 672 liyim takipsizlik aldım 2017 De kriter yoktu. Şimdi kod çıkmış ifade verdjm tekrar mahkeme acilabilirmis kodda 50 bole kod olur mu ya komisyondan cevap bekliyorum hala

Hangi il 

701 sayılı KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

2017 takipsizli.  Kodlama dosyaya lehe delil olarak 2017 kasimda girmis. Kod AD baska bir savci sahsin daha oncedem aldigi takipsizligi destekler mahiyette oldugu tekrar sorusturma acilmasina gerek olmadigi yazisi vardi. 2 ocak 2020 komisyon kabul kararim cikti. Dava acilma durumu varsa aleyhe kodlama olup takipsilik kararinin bozulup tekrardan ifade alinip duruma gore dava acilabiliyo

677 kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yanlız tilki  Yalova ya komisyondan kabul beklerken kaç sene geçmiş şimdi çıkmış 

@black board inşallah tekrar açılmaz öncekinde mahkeme olmadan direk takipsizlik almıştım.  Şimdi nerden çıktı bu saçmalık anlamış deilim hersey başa sarıyor sanki kabul beklerken sizin de hayırlı olsun çok sevindim adiniza

672 kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
black board, 1 saat önce yazdı:

2017 takipsizli.  Kodlama dosyaya lehe delil olarak 2017 kasimda girmis. Kod AD baska bir savci sahsin daha oncedem aldigi takipsizligi destekler mahiyette oldugu tekrar sorusturma acilmasina gerek olmadigi yazisi vardi. 2 ocak 2020 komisyon kabul kararim cikti. Dava acilma durumu varsa aleyhe kodlama olup takipsilik kararinin bozulup tekrardan ifade alinip duruma gore dava acilabiliyo

Hayırlı olsun... size tebliğ edildi mi ? Benim ad kodu bekliyoruz 

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM’de komisyon red kararı tebliği yaklaşık ne kadar sürüyor. Geçen hafta içi kararım çıkmış, cuma günü görmüştüm. Tebliğ için karakola ya da emniyete mi çağırıyorlar, posta yoluyla mı gönderiyorlar.. tecrübe eden arkadaşlarım bilgi verebilir mi. İlden ile değişiklik gösteriyor mu acaba, bulunduğum il Samsun.. 

701 EGM - ACM, BAM Beraat, Yargıtay Temyizde, Ret Kararı Tebliğ Edildi. İdari Dava Dilekçesi Hazırlıyorum. Ret Gerekçeleri: 1- Adli beraat dosyası temyizde, 2- Garson kod A4, 23 Mart 2020 itibariyle idari dava dilekçesi teslim edildi. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RADAMEL, 15 saat önce yazdı:

yukarıda izah ettim.içtihatımı değiştirdim.bencede adaletle ilgisi var.barışalım hadi

aboww editörle yazışıyomuşum 

Yaşamış olduğumuz süreçte uğradığımız her türlü haksızlığın elbetteki adaletle ilgisi var.sn @RADAMEL neyse ki duzeltmissiniz hem fikiriz sonuçta ?

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Policeman77, 2 saat önce yazdı:

KYOK sonrası aynı suçlama için yeni deliller olmazsa KYOK bozulmaz. Yeni delilleri KYOK veren savcılık inceler ve ya KYOK kararının geçerli olduğuna dair gerekçeli bir yazı yazar yada soruşturmayı geri açar. Açmaması üzerine sulh ceza hakimliğince incelenen dosya üzerine hakimlik uygun görürse savcılık soruşturmayı açıp iddianame düzenlemek zorundadır.

Lakin önemli bir husus var. Sizin aldığınız KYOK hangi il savcılığının. Şöyle ki kodlarla ilgili soruşturma Ankara' da yürütülüyor. Eğer başka bir ilden KYOK aldıysanız o ilde yeniden (burası son görev yaptığınız ildir.) soruşturmayı açsa dahi mevcut kod konusunda soruşturma yürüten yerin Ankara olması sebebiyle yetkisizilik vererek dosyayı Ankara' ya gönderecektir.

Kaldı ki siz ifade zaten verdiğinizi belirtiyorsunuz. Verdiğiniz ifadede Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen kod soruşturması kapsamında Bu savcılığın istemi üzerine olmuştur. Yani şu an açık bir soruşturmanız zaten var.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
    • Emeklilik yaş haddini dolduran  KHKlıların durumu ne olacak? Herkese hayırlı akşamlar, Bundan 15 gün kadar önce  “ Yaş Haddini dolduranların durumu ?”       başlığıyla aşağıdaki içeriği iletmiştim. Gönderdiğim içerikle ilgili herhangi bir yorum, bir cevap olarak herhangi bir şey göremediğim için  bir kez daha buraya bırakmak istedim. Umarım çok alakasız bir konu değildir.  Kendimle alakalı birkaç hususu aşağıda kısaca ifade etmek istiyorum: 672-MEB.                                                                                                           Durumum: Adli işlem yok (Emniyette alınan bir ifadeden sonra hakkımda savcılığın  verdiği KYOK kararı var). En son Aralık 2022 de yaptığım BİMe istinaf başvurum 16 aydır beklemede, herhangi bir hareket yok. OHAL Komisyonunda 27 ay, yine İdare mahkemesinde 28 aydan fazla bekletilerek RET kararları verildiği için ve on altı aydır istinaf dilekçem BİM de hareketsiz bekletildiği için bu zamanlara kaldık.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Kriterler: Sendika -Dernek-Medya-Kimse Yokmu.. 2017 Mart ayından bu yana emekliyim. Fakat emekli ikramiyesi alamadım, Emekli  Sandığı hizmetim 25 yıldan 3 ay eksik olduğu için. (9 yıla yakın SSK lı olarak özel okullarda öğretmenliğim oldu.) İki yıl önce oğlumu evlendirdim. İki aylık bir kız torunum var. Hayatıma yaşama sevinci katan, beni  mutlu eden bir vetire, bir gelişme olduğu için torunum olduğundan sözetme ihtiyacı hissettim . Çok şükür Emekli maaşım eşimle beraber geçinip gitmeye yetiyor şu an.. Fakat yaşım ilerledi. Emeklilik YAŞ HADDİM DOLDU. Yani farz-ı muhal İade olsam bile çalışmam yasal olarak mümkün olmayacak, iadenin benim için fazla bir anlamı olmayacak gibi. Bölge  İdare  Mahkemesinin değerlendirmesinin RET olması durumunda, Danıştayın olumlu veya olumsuz kararlarını, sürecin olumsuz devam etmesi durumunda AYM başvuru safhasını beklemekten başka yapabileceğimiz yada yapmamız gereken  bir şeyler var mıdır bu safhada diye (Tabii ki bütün bu aşamaları tamamlamaya yetecek bir ömrü Allah lutfederse ) sorular sormak isterim cevap verebilecek veya yorum yapabilecek olan  arkadaşlara..  (AİHM’nin Yüksel Yalçınkaya kararından sonra EK BAŞVURU yapmamın bana bir getirisi olabilir mi diye sormaya gerek bile duymadım-Çünkü bir yararı olmaz diye düşünüyorum.)                                                                                                             Yoksa biteceğe benzemeyen bu sıkıntılı süreçleri, davalarımızı; çocuklarımıza, torunlarımıza negatif anlamlar yüklü bir miras olarak bırakmak, devretmek zorunda mı kalacağız..? Ya da biz bu dünyadan göçünce bu davalar, bu mahkemeler ve süreçler bizimle beraber kapanacak mı? Şu an için hiçbir öngörüde bulunamıyorum. Siz ne dersiniz? Ya da diyecek sözü olanlar var mıdır arkadaşlar arasında? Forumu düzenli olarak takip edemesem de Foruma ellerinden geldiğince, değerli yorumlarıyla, görüşleriyle, bilgileriyle, tecrübeleriyle katkı veren, rehberlik yapan, yardımcı olmaya çalışan çok güzel gönüllü arkadaşlar olduğunu biliyorum. Hepsine, hepinize çok teşekkürler ediyorum, yüreklerine sağlık diyorum. Avukatım olmadığından başvuru süreçlerinde dilekçelerimi hazırlarken bu arkadaşların katkı ve önerilerinden yararlandığımı ve özellikle bu arkadaşlara teşekkür borçlu olduğumu burada belirtmek isterim. Bu sıkıntılı sürecin hepimiz için herkes için en kısa sürede bitmesini gönülden diliyorum ve istiyorum.  Allah hepimizin yardımcısı olsun.      17/04/2024 
  • Yeni Oluştur...