İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Sondakika, Bir saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba hepinizin fikrini almak istediğim bir konu var .

ihraçlar ile ilgili kurumumda  CHP tarafından kurumun Meclis’ine  önerge sunulması hakkında hangi soruları sordurabilirim?

Aklımda olan sorular ?

1 ohal sebebiyle bu zamana kadar kaç kişi açığa alındı , açığa alınan memurların kaçı neye göre iade edilip neye göre ihraç edildi?

2 ihraç edilen Memurlar için kurulan ohal inceleme komisyonundan kaç kişi göreve iade edildi?

3 göreve iade edilen Memurlar almaları gereken özlük ve maddi haklarını alabildiler mi?

4 göreve iade edilen memurlara iadeleri sonrasında geriye dönük verilmesi gereken özlük ve maddi haklarında itiraz eden personel oldu mu olduysa cevaben ne yapıldı bu konuda mağduriyetler giderildi mi ?

eğer mağduriyetler giderilmediyse neye istinaden giderilmedi ?

5 görevine iade edilen personel hem madden hem de manen kayıplarını gidermek için tazminat davası açabilecek mi ?

6 göreve iade edilen personel görevine iade edilebildiğine göre neden ihraç ettirdiniz ?

7 göreve iade edilen personele yapılan geriye yönelik haklarında maaşına uygulanan vergi oranları % kaç olarak hesaplanmıştır ?

vs 

sormamı istediğiniz veya düzeltmem gereken soruları  hep beraber soralım mı ?

Bu soruları siz öneri olarak mı vereceksiniz? Benim aklıma gelenler

1. Ihraç kriterlerinin her kurumda farklı olduğu görülüyor, neden kurumlara göre farklılık gösteriyor?

2. Kriter olarak karşımıza çıkan yasal faaliyetler siyasilere de uygulanıyor mu? Uygulaniyorsa kimlere ceza verildi?

3. Ohal komisyonu neden khk sıralamasına dikkat etmiyor, şimdiye kadar 672 bitmiş olması gerekirken neden en çok bekleyen 672den?

4. Beraat etmiş, takipsizligini almış, yargının suçlu bulmadığı kişiler neden işleriyle cezalandırılıyor?

5. Chp tatlı su muhalifligini ne zaman bırakacak?

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

6. Komisyonun tüm sınıflandırmayı yapmış, yazışmalarını tamamlamış olmasına rağmen neden karar vermekte zorlandığı...

• Onaylama 4

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 44 dakika önce yazdı:

Bu soruları siz öneri olarak mı vereceksiniz? Benim aklıma gelenler

1. Ihraç kriterlerinin her kurumda farklı olduğu görülüyor, neden kurumlara göre farklılık gösteriyor?

2. Kriter olarak karşımıza çıkan yasal faaliyetler siyasilere de uygulanıyor mu? Uygulaniyorsa kimlere ceza verildi?

3. Ohal komisyonu neden khk sıralamasına dikkat etmiyor, şimdiye kadar 672 bitmiş olması gerekirken neden en çok bekleyen 672den?

4. Beraat etmiş, takipsizligini almış, yargının suçlu bulmadığı kişiler neden işleriyle cezalandırılıyor?

5. Chp tatlı su muhalifligini ne zaman bırakacak?

Evet Öneri olarak vereceğim sorular Meclis gündemine taşımak için bu soruları çeşitlendirmek gerekiyor 

677 KHK incelemeye devam ediyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

2019 FAALİYET RAPORU YAYINLANDI. SALDIRIN?

• Kahkaha 2
  • Onaylama 1

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

KAYDA DEĞER BİR HALT YOK. SIRF ÇOK SAYFALI BİR RAPOR OLSUN DİYE HAZIRLANMIŞ. 

• Onaylama 1

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ibrahim'y, 11 saat önce yazdı:

Aynı şekilde bende adli idari geçirmedim. İhraç olduğumdan beridir arayan soran yok. 

@MSA hocam 677 olarak ayrı bir bölümde mi toplansak ?

GÜndem ve gelişmeler altında 677 adında bir başlık açıyorum. Burada yazabilirsiniz.

• Beğeni 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

24.800 dosya kalmış(31.01.2020 itibariyle). bir ayda 3200 dosya incelenmiş. 600 kabul, 2600 red. 

Güncelleme • • Mehmet Emin Eser
  • Beğeni 2
  • Onaylama 2

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Mehmet Emin Eser, 6 dakika önce yazdı:

24.800 dosya kalmış(31.01.2020 itibariyle). bir ayda 3200 dosya incelenmiş. 600 kabul, 2600 red. 

Nerde yazıyor 

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

31 Ocak 2020 itibariyle 10 bin 200 kabul, 91 bin 300 ise ret kararı olmak üzere 101 bin 500 dosya hakkında karar veren Komisyon, geriye kalan 24 bin 800 dosyayı ise bu yıl içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyor.

• Beğeni 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...