İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör

@Dantes komisyon sayfasında. faaliyet raporunun altında iki açıklama daha var.

• Onaylama 1

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Bu orana gore 24800 dosyanın 5000 i iade olur gerisi ret toplam 15 bin iade ile kapatır komisyon kalan dosyalarda yüzde yirmi iade oranı var

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Dantes, 33 dakika önce yazdı:

31 Ocak 2020 itibariyle 10 bin 200 kabul, 91 bin 300 ise ret kararı olmak üzere 101 bin 500 dosya hakkında karar veren Komisyon, geriye kalan 24 bin 800 dosyayı ise bu yıl içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyor.

iki ayda bir düzenli sonuç açıklayan komisyon niçin bu ay da faaliyet raporu açıklama ihtiyaci hissetti acaba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazenin2019 Yılı bittiği için yapılıyor sanırım 

• Onaylama 1

668 khk bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nilüfer

- başvuru sıralamasına neden dikkat edilmiyor?

-Birkaç ayda kararlar çıkıyor, 40 ay bekleyenler neye göre bekletiliyor.

• Şaşırma 1
  • Onaylama 1

675 incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Tuareg, 4 dakika önce yazdı:

@Nazenin2019 Yılı bittiği için yapılıyor sanırım 

aralik sonunda yani 2019 un bittiği ay yapılmıştı zaten. bir ay geçti üstünden. çok yavasladilar. biz sona kalanlarin suçu ne ki süreyi uzatıp yavasliyorlar. insanların noldu senin dosya ya sadece sendikaysa niye daha dinmedin demelerinden bıktım usandim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.khkhaber.com/ohal-komisyonu-2019-yili-faaliyet-raporunu-yayimladi/

2019 yılı sonu itibariyle 98 bin 300 başvuru dosyası hakkında karar veren Komisyon aralıksız çalışmalarına devam ederek yaptığı inceleme ve değerlendirme neticesinde 3 bin 200 dosyayı daha karara bağlayarak toplam karar sayısında 101 bin 500’e ulaştı.

31 Ocak 2020 itibariyle 10 bin 200 kabul, 91 bin 300 ise ret kararı olmak üzere 101 bin 500 dosya hakkında karar veren Komisyon, geriye kalan 24 bin 800 dosyayı ise bu yıl içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyor.

Komisyon Raporu İçin Tıklayın.

https://ohalkomisyonu.tccb.gov.tr/docs/OHAL_FaaliyetRaporu_2019.pdf

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör

@Petroman 

Hayırlı olsun

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 7 dakika önce yazdı:

aralik sonunda yani 2019 un bittiği ay yapılmıştı zaten. bir ay geçti üstünden. çok yavasladilar. biz sona kalanlarin suçu ne ki süreyi uzatıp yavasliyorlar. insanların noldu senin dosya ya sadece sendikaysa niye daha dinmedin demelerinden bıktım usandim

Hiçbirşey yapmasak bile mutlaka birşey yapmışızdır. Kesin bir suçumuz vardir, henüz biz bilmiyoruzdur. 

Laf anlatmayı bırakalı çok oldu. Benim durumu sormak isteyen istisnasız herkes kendi çevrenindeki ihraç olmuş görevine iade olmuş tanıdıklarını anlatıyor. Ben de yüzümde hep aynı ifade ile dinliyip, tatlı tatlı gülümseyip "demek ki ben ondan daha suçluymuşum ki henüz iade olmadım" diyorum. Akıllarından geçenin yüzlerine söylenmesinin verdiği panik halini oturup keyifle izliyorum. 

Baya baya sosyopata bağlayacağım yakında ??

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...