İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Teacher, 9 dakika önce yazdı:

Kalbinde iyilik biriktiren insanların hikayeleri mutlu sonla bitermiş.Dilerim ki,iade haberinizi bir cuma günü burda bizimle paylaşırsınız.Ailecek sevinirsiniz,biz de forum ailesi olarak seviniriz....

Ne güzel sözler yazmışsınız hocam. Amiiiin inşallah. Hepimizin iadesini nasip etsin Rabbim en kısa zamanda insallah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Slm arkadaşlar, ıskur aracılığıyla işe alımlarda işkur sıkıntı çıkarıyorum bilgisi olan varmı

672 EGM - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, Bir saat önce yazdı:

Ilginizi çekebilir gözüme çarptı paylaşayım dedim 

Nedir  bu bilginiz var mı? Ben bir şey anlamadım.

26 nisan açık 701 KHK ihraç-ea kodlama dışında kriter yok-takipsizlik-inceleme hala devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red alanlar için, uyap taki idare mahkemesi dosyanıza ek belgeler konmuş olabilir, kontrol edin, savunma gerektirecek belge varsa ek savunma verin, diyor.

672 MEB, beraat (2-b) (okul,banka kredi kartı) komisyon incelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Istanbulda olanlar icin il nufusa gidip matbu dilekçeyi soldurabilirsiniz ordaki çalışan bayan arkadasa sordum tahditler kalkiyor her hafta ayrı bi liste geliyor dedi bende dilekceye gerek yok mu ozaman dedim oda dilekce verenlerinki kaldiriliyor zaten dedi. Bilginiz olsun 10 dakika bile sürmüyor

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 1

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gn.Editör

KHK ile atılan memurlar için Venedik Komisyonu’ndan görüş istendi

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM) üyesi 28 parlamenter, Türkiye’de Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevden alınan memurların durumuyla ilgili olarak Venedik Komisyonu’ndan görüş istenmesini talep etti.

AKPM üyesi farklı siyasi gruplardan 28 parlamenterin imzaladığı başvuruda KHK ile atılan memurların durumunun kötüleşmesinden endişe duyulduğu bildirildi.

Açıklamaya imza atan parlamenterler, AKPM'den, Venedik Komisyonu’na, Olağanüstü Hal İnceleme Komisyonu’nun çalışmaları ve KHK ile mağdur olanların yasal haklarını aramaları konusunda yeni bir mütalaa vermesi için çağrı yapmasını istedi

Venedik Komisyonu’nun açıkladığı görüşler, Avrupa Konseyi’nin karar organı Bakanlar Komitesi ve AİHM’de alınan kararlar da ciddi bir kriter oluşturması açısından önem taşıyor.

https://www.google.com/amp/s/tr.euronews.com/amp/2020/02/01/khk-dan-atilan-memurlar-icin-venedik-komisyonundan-gorus-istendi

• Beğeni 3

?? Hukuk ve Adalet ??'' SADECE ''

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SABIR, 34 dakika önce yazdı:

Slm arkadaşlar, ıskur aracılığıyla işe alımlarda işkur sıkıntı çıkarıyorum bilgisi olan varmı

Merhaba. Gecen hafta yeni bir işe başladım. İşkur üzerinden giriş yaptılar. Sorun olmadı

• Beğeni 1

701 khk sahil güvenlik- incelenmeye devam- kriter eş durumu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA  @MSA @Muharrem Kayaslm kaderdaşlarım. Benımde kurum aranalı 2 hafta oldu müdürüm gayet olumlu guzel şeyler soylemiş. 686 banka tek krıter bekliyorum hala.. İnsallah hayırlı haberlerımızı paylasırız. Sizlerin görüşü ne yönde kurumu aranıp genelde olumlu dülünceye göre iade çok duyuyoruz. Bu arada kurum meb bızde umutlanalımmı birazcık.. Ümidimi hiç kaybetmedim ama yınede beklemek çok yıprattı. Saglıcakla kalın.. 

• Beğeni 3

Banka 686 inceleme devam ediyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Joeu, 2 saat önce yazdı:

O sistem edevlette iç işleri evrak takip mi oluyor? ? pek zannetmiyorum ama 

Evet ama mevcut dilekçe sanırım görülebiliyor. E devletten kalkıp kalkmadığını protokol ve kimlik sorgulamadan görünce anlarım. İlk Evrakları iç işleri evraktan takip edebileceğimi sanmıştım ama öyle olmuyor sanırım. İhraç olduğum il nüfusu aradığımda bulunduğum iş gibi hoş görülü ve yardımsever olurlar mı bilmiyorum. 

Pasific26, 32 dakika önce yazdı:

Istanbulda olanlar icin il nufusa gidip matbu dilekçeyi soldurabilirsiniz ordaki çalışan bayan arkadasa sordum tahditler kalkiyor her hafta ayrı bi liste geliyor dedi bende dilekceye gerek yok mu ozaman dedim oda dilekce verenlerinki kaldiriliyor zaten dedi. Bilginiz olsun 10 dakika bile sürmüyor

Şöyle ki pasaport tahdit kalkma olaylarından önce bir tanıdığım hangi ilçe bilmiyorum İstanbul’da pasaportunu yurtdışına çıkışını sorgulamak için gidiyor ve inanılmaz kötü davranıyorlar polis çağırıyorlar. Bildiğin şok geçiriyor. Kendi durumumu söyleyince bulunduğum ilçe malum partinin yerleştirdiği adamlarla dolu ve hiç de anlayışlı değiller, bir daha göze alıp gitmem bekleyecem demişti. Acaba başka muhalefet ilçe nüfusa gitse olur mu? Yada bu konuda İstanbul’da en yardımcı anlayışlı sorun çıkarmaz dediğiniz yer var mı?

Güncelleme • • Eylül

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Marmarakazim  bakalım yarın gidip soracağım inşallah sıkıntı çıkmaz siz hangi kurum

672 EGM - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...