İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Kalkancı, 2 saat önce yazdı:

Fazla yazamiyorum arkadaslar benim durum söyle saglik bakanligi adli beraat 223/e den 17 ay sendika ve banka var (banka 2005 ten beri hesap var enson 2013 te altin yatirdim onuda 2014 mart ta cektim. Sonraki zamanlarda para giris cikisi olmadi hesap sifir) benim durumuda bir yorumlarsaniz sevinirim.Allah yardimcimiz olsun

Sayın Kalkancı,

Beraate konu koğuşturmada hakkınızdaki isnadlar nelerdi. Bunu yanında bu koğuşturma ve ya öncesinde ikrar (kabul, yada kabul manasına gelecek cümle) da  bulundunuz mu? Yani ifade ve sorgu aşamasında komisyonun irtibat-iltisak manasında kullanabileceği bir beyanınız oldu mu? Bu kısım etkili olur. Belirttiğiniz kadarıyla sıkıntı yaşamazsınız.

• Beğeni 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayin Aklima savci 2014 yilinda para girisi olmadigini belirtmis sendikaninda tek basina törer orgutu üyeligi icin yeterli olmadigini belirmis dijital meteryal incelenmesinde herhangi bir kuşkuya neden olacak bulgu olmadigini beleertip 223/e den mutaala verdi hakimde buna uyarak bu sekilde beraat verdi bende itiraz etmedim TSKler

• Beğeni 1

675 saglik sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

31 Ocak kalan dosya 24.800 toplam

kapatma rütbe           -  1.300 dosya

Kalan memur              23.500 dosya 

Şubat bakılan             -  2.500 memur

Desek, kalan dosya    21.000 olur.

Kapatma rütbe       +    1000 dosya

Toplam kalan         = 22.000 dosya 

Komisyon açıklamalarından kendi analizimdir. Hakkımizda hayırlısı inşallah. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Kalkancı, Bir saat önce yazdı:

Sayin Aklima savci 2014 yilinda para girisi olmadigini belirtmis sendikaninda tek basina törer orgutu üyeligi icin yeterli olmadigini belirmis dijital meteryal incelenmesinde herhangi bir kuşkuya neden olacak bulgu olmadigini beleertip 223/e den mutaala verdi hakimde buna uyarak bu sekilde beraat verdi bende itiraz etmedim TSKler

Hayırlı olsun o zaman. Kararı komisyona bu hususu vurgulayarak gönderdiniz umarım.

• Beğeni 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
Kalkancı, 5 saat önce yazdı:

Fazla yazamiyorum arkadaslar benim durum söyle saglik bakanligi adli beraat 223/e den 17 ay sendika ve banka var (banka 2005 ten beri hesap var enson 2013 te altin yatirdim onuda 2014 mart ta cektim. Sonraki zamanlarda para giris cikisi olmadi hesap sifir) benim durumuda bir yorumlarsaniz sevinirim.Allah yardimcimiz olsun

Komisyon karar verdimi

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 9 saat önce yazdı:

Günaydın forum...

İade olanlara hayırlı olsun. En kötü günümüz böyle olsun...

Darısı bekleyenlerin başına. Şuana kadar gelen her duyum kalan dosyaların içinde oldukça fazla iade olduğu ile ilgili. İnşallah...

Geçenlerde size bahsettiğim idare mahkemesi iadesine de ptesi gel başla demişler. Yani bakanlık yd isteyip bi üst mahkemeye itiraz etmemiş...

Herkese selamlar, Allah iadenizi versin...

?

Hangi bakanlik acaba. 

• Beğeni 2

(677-inceleniyor-sendika)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 20 saat önce yazdı:

Ocak 2014 Kasım 2015 sendika üyeligim vardı. Öncesinde yoktu bişey. Adli idarî soruşturma olmadı. 3 Şubat da kurum görüşüm alınmışti. Sabah eşimin idarî den red tebligatı gelmişti. İnşallah bekleyen tüm masumlar mesleklerine geri iade olurlar en en en kisa zamanda 

Hocam gözünüz aydin.cok sevindim.

• Beğeni 1

672MEB istifa edilmiş 22ay sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hayırlı  gunler herkese dün kabul kararımı gördüm.672 KHK MEB 20 ay sendika başka da kriter yoktu bildiğim kadarıyla. 2019 ekim de beraat kararı aldım.kurum görüşü alınıp alınmadığını bilmiyorum.insallah herkese bu çukurdan çıkmak nasip olur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SALUR72, 39 dakika önce yazdı:

Hayırlı  gunler herkese dün kabul kararımı gördüm.672 KHK MEB 20 ay sendika başka da kriter yoktu bildiğim kadarıyla. 2019 ekim de beraat kararı aldım.kurum görüşü alınıp alınmadığını bilmiyorum.insallah herkese bu çukurdan çıkmak nasip olur.

Hayırlı olsun hocam. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@vergici672 çok sağolun  inşallah sizin güzel haberimizde en kısa zamanda görürüz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...