İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

@Omer Biskin gözünüz aydın,  hayırlı olsun,  darısı umutla bekleyen tüm masumlara inşallah 

Omer Biskin, 2 saat önce yazdı:

Şükürler olsun kabul kararını bugün gördüm. Umutla bekleyen herkes bu mutluluğu yaşasın inş. 42 aylık hasret bitti çok şükür. 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 KHK EGM, kriter yok 155 sahte ihbar, 2018 BERAAT. 07. NİSAN İADE ÇOK ŞÜKÜR.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 2 saat önce yazdı:

@Omer Biskin hocam hayırlı olsun ihraç kreteriniz kurum aranma durumu sendika ise süreniz hakkında sakıncası yoksa bilgi verebilir misiniz geride kalanlar icin

Teşekkür ederim.Arama olmadı direk ilce mem okuldaki arkadaşlardan görüş almış. Şubat 20 gibi.

2014 şubat- Aralık-2015 istifa sendika

2017 aralık takipsizlik 

672-MEB-KYOK 2017 Aralık-kurumda arkadaşlara sorma şubat - inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
689cte, 4 saat önce yazdı:

Komisyonun son dosyası emin olun benim eşimin. İşte kanıtı: 

Kura çekilir tek sayıyla kaybeder

Lokma dağıtılır sıra ona gelince lokma biter, keza ekmek VS. 

Bunun gibi çok hadise yaşadık ama son yaşadığımıza artık gülmekten başka çare bulamadık. Teknoloji mağazalarından birinde indirim vardı. Girdik hemen satış elemanı indirimi kazanmamız için gereken herşeyi anlattı yaptık tam tıkladı kampanya bitti... ????

689 khkli eşim bizde sizin tarif ettiğiniz gibi  sondan ikinci olucak  durumdayız. Ben alıştım bu duruma bence sizde takılmayın. 

689 khkli olmak bile bir şanssızlık pek karar çıkmıyor?

Güncelleme • • Hbe Sss
  • Beğeni 2

689 KHK 2.derece akraba kriterli 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex hayırlı uğurlu olsun ?

672 li gururlu yorgun savaşçı sadece 30 ay sendikali kurum görüşü alınmamıştır 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar virüs sebebiyle komisyon calismaya ara verir mi acaba. İnşallah bir de böyle bir ara vermezler 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
tustus, 05.03.2020 - 09:55 yazdı:

Hayırdır inşallah?

Her forum üyesini güezel bir evin birer tuğlası olarak düşünmüşümdür hep..

Yazan, paylaşan, derdini anlatan, dertlere derman olmaya çalışan üyeleri ise pencerelere..

Yoksanız bir pencere daha eksilecek, daha az işık girecektir eve.

Çok özel değilse sebebini paylaşsanız?

Çok zorunlu değilse kalsanız?

Bu güzel dilekleriniz için teşekkür ederim Sn @tustus Hocam. Çok naziksiniz...

Sizler de o pencereden gördüğümüz gökkuşağısınız, adeta tasvirlerinizle foruma renk kattınız...

Gidiyorum demekle gidilmiyormuş. Gitmemiştim de zaten. Ara verdim döndüm diyelim...

Twitter ve mail yoluyla ulaşan beni bi an bile yalnız bırakmayan tüm ama tüm dostlara selamlar sevgiler saygılar...

Aklima, 05.03.2020 - 10:08 yazdı:

Gitmiş bile.

Döndüm bile... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sn. Varex hayırlı uğurlu olsun. Darısı tüm masumlara inşallah 

• Beğeni 2

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hbe Sss, 29 dakika önce yazdı:

689 khkli eşim bizde sizin tarif ettiğiniz gibi  sondan ikinci olucak  durumdayız. Ben alıştım bu duruma bence sizde takılmayın. 

689 khkli olmak bile bir şanssızlık pek karar çıkmıyor?

Ben daha çok eşime takılıyorum. Herşeyi ciddiye almamayı öğretmeye çalışıyorum. O yıpranmasın daha fazla yeterince çevresel ve ailesel faktörler incitti zaten. 689lu olmak konusuna gelince sizde üzülmeyin emin olun şanssızlık değildir. Benim eşim çok asla para biriktirebilcek Bi insan değildi. Bakın kaç senedir birikiyor maşallah. Rabbim rızkımızıda gönderiyor. Vardır bu yaşanılanlardada bir hayr. Sabırla hakkımızı aramaya devam edeceğiz. Rabbim Ret alan, bekleyen, iade olup ilk iş gününü bekleyen ve zor durumdaki dost yürekli arkadaşlarımızın yardımcısı olsun. Bu günler mutlaka geçicek emin olun ???☺️

• Beğeni 6
  • Teşekkür 2

689 İKM hiç bir işlem yok komisyonda turşu olduk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın varex hayırlı olsun Rabbim sizi bu çukurdan çıkardı darısı Bizim gibi bekleyen tüm mağdur kardeşlere inşaallah en kısa zamanda görevini ze dönersiniz

• Beğeni 4

701 nolu khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RosedewittbukateR, 41 dakika önce yazdı:

Gidiyorum demekle gidilmiyormuş. Gitmemiştim de zaten. Ara verdim döndüm diyelim...

O zaman "hoşgeldiniz"den ziyade "iyi ki gitmemişsiniz" diyelim..

• Beğeni 4

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...