İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
anka0606, 2 saat önce yazdı:

sohbet himmet kurban burs gibi şeylerin delil niteliği nedir? sadece bunlar kriter oluyor mu? başka kriter ve tarih var mı?

bunları kendin için mi soruyorsun?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ori93, 11 dakika önce yazdı:

bunları kendin için mi soruyorsun?

Birde dolandırmadan cevaplarsanız. Genel soruyorum. Somut soyut durumu. Yargıtay kriterleri varya. Delil durumu nasıl neye göre değişiyor. Asıl yan delil gibi. Kendim için ise açığa alındım ifadem bile alınmadı. Bir kaç kişi daha açığa alındı. Açığa alınmayanlardan kimse yokmu kurban ve sohbet beyanı. Başkası için bölgeci denmiş. Arkadaşlar ifade verdiler görevdeler. Benim 2012 2015 geçici görevim var, bu süreçte tanıştığım ve 17 25 sonrası bağlantısını öğrendiğim arkadaşlarım var. Başkasınfa geçici görev var ifade ve açık. Diğerinde  ifade ve açık. Kendim için olan kısmı açıktayım ama ifadem bile alınmadı. İtirafçı tanık yada etkin pişmanlıktan faydalanan birisinin beyanı diye düşünüyorum. Somut bir şeyim yok ama ne çıkacak bilmiyorum 

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
anka0606, 4 saat önce yazdı:

Birde dolandırmadan cevaplarsanız. Genel soruyorum. Somut soyut durumu. Yargıtay kriterleri varya. Delil durumu nasıl neye göre değişiyor. Asıl yan delil gibi. Kendim için ise açığa alındım ifadem bile alınmadı. Bir kaç kişi daha açığa alındı. Açığa alınmayanlardan kimse yokmu kurban ve sohbet beyanı. Başkası için bölgeci denmiş. Arkadaşlar ifade verdiler görevdeler. Benim 2012 2015 geçici görevim var, bu süreçte tanıştığım ve 17 25 sonrası bağlantısını öğrendiğim arkadaşlarım var. Başkasınfa geçici görev var ifade ve açık. Diğerinde  ifade ve açık. Kendim için olan kısmı açıktayım ama ifadem bile alınmadı. İtirafçı tanık yada etkin pişmanlıktan faydalanan birisinin beyanı diye düşünüyorum. Somut bir şeyim yok ama ne çıkacak bilmiyorum 

ana kriterler ve yan kriterler. tanık destekliyse ana kriter olur. hakkında tanık beyanı varsa ve kuvvetli şüpheyse ifaden alınır kovuşturma yapılır. iddialar mesnetsiz ise ve genel istihbari araştırmalar neticesinden de bir sıkıntı yoksa yine ifaden alınır iş takipsizliğe dönebilir. görevde olanlar delillerin sağlamlığı üzerine ihraca dönüşebilir. tarih öncesi ve sonrası farketmez durumunu ve bağlantısını öğrendiğin ve bizzat tanık olduğun kişileri bildirmelisin. kendinde de varsa etkin pişmanlıktan faydalanırsın. iftiraya uğramışsan ve kendinden eminsen lehine ifade verebilecek tanıkları bulup kendini aklamaya çalışırsın. açıktan ihraca dönüşmesi soruşturmanın ağırlığıyla belli olur. durumunu sadece sen bilebilirsin. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 19 dakika önce yazdı:

Günaydın. Artık işsizim.??

Neydi ne oldu? 

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
anka0606, 20 dakika önce yazdı:

Neydi ne oldu? 

Bir evde çalışıyordum. Çocukların dersleri evin işleri vs. Virüs sebebiyle ara verelim dediler.

• Üzülme 3

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ori93, 3 saat önce yazdı:

ana kriterler ve yan kriterler. tanık destekliyse ana kriter olur. hakkında tanık beyanı varsa ve kuvvetli şüpheyse ifaden alınır kovuşturma yapılır. iddialar mesnetsiz ise ve genel istihbari araştırmalar neticesinden de bir sıkıntı yoksa yine ifaden alınır iş takipsizliğe dönebilir. görevde olanlar delillerin sağlamlığı üzerine ihraca dönüşebilir. tarih öncesi ve sonrası farketmez durumunu ve bağlantısını öğrendiğin ve bizzat tanık olduğun kişileri bildirmelisin. kendinde de varsa etkin pişmanlıktan faydalanırsın. iftiraya uğramışsan ve kendinden eminsen lehine ifade verebilecek tanıkları bulup kendini aklamaya çalışırsın. açıktan ihraca dönüşmesi soruşturmanın ağırlığıyla belli olur. durumunu sadece sen bilebilirsin. 

Ana kriter nedir yan kriter nedir? Geçici görevim de referans aramadım. Vasıf ve niteliğime göre gelmek istedim. Mühendis olma hayalim vardı Sonrasında bir çok kişi ile tanıştım ve de mühendisler ile. Halıda maçı vs derken duş dinlenme gibi sebeplerden evlerine davet etmeleri ile evlerine gittim. Burada çalıştığım ekip arkadaşımıda görmeye başladım. Evde duş yeme içme birde yazlımım programlama gibi mühendislerin mesleki bilgilerinden faydalanma adına vakit geçirmemiz oldu. En fazla 2013 ramazan iftarı yaptık. Yıl bu şekilde geçti 17 25 oldu ekip arkadaşımda durumdan rahatsızdı. Bundan durumu öğrendim kendisi irtibatı kestiğini söyledi bende irtibatı kestim. Zaten 2013 yazında evlenen 2014 başında kurum değiştiren oldu. Ekip arkadaşımın durumu nedir devam etti mi etmedimi bilmiyorum beyanı ile bağını koparmıştı. Hali ile bununda irtibatım 2015 mayısa kadar devam etti. Ben kurumdan ayrıldıktan sonra beni düğününe çağırmasına rağmen gitmedim. Herhangi bir gazete dergi oboneliğim, bankaya para yatırma, kurban himmet burs verme program kullanma vs yok. İşim gereği mesai arkadaşlarım ile telefon görüşü dışarıda sosyal hayatım oldu. Ekstra iş olarak mobilya marangozhanesinde çalıştığım içinde dolabının kulpu kopan ayağı kırılan işi düşen beni arayabiliyordu. Ameliyat olduğumda hasta olup rapor aldığımda arayan evime ziyarete gelenler oldu ama mesai arkadaşlığı şeklinde. 2012 yazı 2014 yazı için yoğunluk 2013 te olmak şartı ile nasıl bir şeyle itham olunur bilmiyorum. Maddi manevi en ufak bir desteğim yok mesleki kariyer noktasında bilgilerinden faydalanma şeklinde 17 25 öncesi temas var. Öğrendiğimde ilişiğimi kestim kendim sınava girip 2014 te programcılık 2016 da bilgisayar mühendisliği kazandım. Bana derlerse ki sohbete katılıyordu, burs himmet kurban veriyordu. 2014 de devam etti diye. Maddi olanı öncesi sonrası onlarla veya başkası ile şahsımda 10 yıldır Hiç kurban kesmedim. Yoğun bir şekilde borç ödüyorum halen maaş avansınıda sonuna kadar kullanıyorum takibe kaldığım kredi kartları var. İlave olarak ek ile gidiyorum. Birde geçici görev için çalıştığım Kurumu idare mahkemesine dava bile ettim. Bana söyleyecekleri tek şey sohbete katılıyordu... Bununda bir kaç kişi hatta bunların abisi vs de derse nasıl olmadığını ispat edeceğim bilmiyorum. Hoş bu kişileri 5 6 yıldır görmüyorum görülmüyorum akıbetlerini de bilmiyorum. Temas ettiğim kim var onuda bilmiyorum. Evine iş yaptığımız dolap mutfak kurduğumuz müşterilerim bile çıkabilir. Malum böyle durumda fatura irsaliye her zaman yazılmıyor. 

Edep, 15 dakika önce yazdı:

Bir evde çalışıyordum. Çocukların dersleri evin işleri vs. Virüs sebebiyle ara verelim dediler.

Allah yardımcınız olsun. Bu iş uzun sürecek gibi. Şimdilik 2/3 aldığım bir işim ve maaşım var. Bakalım sonuç ne olacak

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 2 saat önce yazdı:

Günaydın. Artık işsizim.??

Üzülmeyin lütfen bunlarda geçecek inşallah.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon çalışıyor ama ne şekilde çalışıyor bilgisi olan var mı? Ya da çalışıyor mu? Bu konuda son durum nedir? Duyumu, bilgisi olan paylaşırsa seviniriz... Herkese güzel haberler alacağı bir gün diliyorum...

• Beğeni 2

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
672zede, 20 dakika önce yazdı:

Komisyon çalışıyor ama ne şekilde çalışıyor bilgisi olan var mı? Ya da çalışıyor mu? Bu konuda son durum nedir? Duyumu, bilgisi olan paylaşırsa seviniriz... Herkese güzel haberler alacağı bir gün diliyorum...

gerçekten bu konuda çok az yorum yapılıyor.  bilgi sahibi olan mi yok acaba. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
    • Emeklilik yaş haddini dolduran  KHKlıların durumu ne olacak? Herkese hayırlı akşamlar, Bundan 15 gün kadar önce  “ Yaş Haddini dolduranların durumu ?”       başlığıyla aşağıdaki içeriği iletmiştim. Gönderdiğim içerikle ilgili herhangi bir yorum, bir cevap olarak herhangi bir şey göremediğim için  bir kez daha buraya bırakmak istedim. Umarım çok alakasız bir konu değildir.  Kendimle alakalı birkaç hususu aşağıda kısaca ifade etmek istiyorum: 672-MEB.                                                                                                           Durumum: Adli işlem yok (Emniyette alınan bir ifadeden sonra hakkımda savcılığın  verdiği KYOK kararı var). En son Aralık 2022 de yaptığım BİMe istinaf başvurum 16 aydır beklemede, herhangi bir hareket yok. OHAL Komisyonunda 27 ay, yine İdare mahkemesinde 28 aydan fazla bekletilerek RET kararları verildiği için ve on altı aydır istinaf dilekçem BİM de hareketsiz bekletildiği için bu zamanlara kaldık.                                                                                                                                                                                                                                                                                     Kriterler: Sendika -Dernek-Medya-Kimse Yokmu.. 2017 Mart ayından bu yana emekliyim. Fakat emekli ikramiyesi alamadım, Emekli  Sandığı hizmetim 25 yıldan 3 ay eksik olduğu için. (9 yıla yakın SSK lı olarak özel okullarda öğretmenliğim oldu.) İki yıl önce oğlumu evlendirdim. İki aylık bir kız torunum var. Hayatıma yaşama sevinci katan, beni  mutlu eden bir vetire, bir gelişme olduğu için torunum olduğundan sözetme ihtiyacı hissettim . Çok şükür Emekli maaşım eşimle beraber geçinip gitmeye yetiyor şu an.. Fakat yaşım ilerledi. Emeklilik YAŞ HADDİM DOLDU. Yani farz-ı muhal İade olsam bile çalışmam yasal olarak mümkün olmayacak, iadenin benim için fazla bir anlamı olmayacak gibi. Bölge  İdare  Mahkemesinin değerlendirmesinin RET olması durumunda, Danıştayın olumlu veya olumsuz kararlarını, sürecin olumsuz devam etmesi durumunda AYM başvuru safhasını beklemekten başka yapabileceğimiz yada yapmamız gereken  bir şeyler var mıdır bu safhada diye (Tabii ki bütün bu aşamaları tamamlamaya yetecek bir ömrü Allah lutfederse ) sorular sormak isterim cevap verebilecek veya yorum yapabilecek olan  arkadaşlara..  (AİHM’nin Yüksel Yalçınkaya kararından sonra EK BAŞVURU yapmamın bana bir getirisi olabilir mi diye sormaya gerek bile duymadım-Çünkü bir yararı olmaz diye düşünüyorum.)                                                                                                             Yoksa biteceğe benzemeyen bu sıkıntılı süreçleri, davalarımızı; çocuklarımıza, torunlarımıza negatif anlamlar yüklü bir miras olarak bırakmak, devretmek zorunda mı kalacağız..? Ya da biz bu dünyadan göçünce bu davalar, bu mahkemeler ve süreçler bizimle beraber kapanacak mı? Şu an için hiçbir öngörüde bulunamıyorum. Siz ne dersiniz? Ya da diyecek sözü olanlar var mıdır arkadaşlar arasında? Forumu düzenli olarak takip edemesem de Foruma ellerinden geldiğince, değerli yorumlarıyla, görüşleriyle, bilgileriyle, tecrübeleriyle katkı veren, rehberlik yapan, yardımcı olmaya çalışan çok güzel gönüllü arkadaşlar olduğunu biliyorum. Hepsine, hepinize çok teşekkürler ediyorum, yüreklerine sağlık diyorum. Avukatım olmadığından başvuru süreçlerinde dilekçelerimi hazırlarken bu arkadaşların katkı ve önerilerinden yararlandığımı ve özellikle bu arkadaşlara teşekkür borçlu olduğumu burada belirtmek isterim. Bu sıkıntılı sürecin hepimiz için herkes için en kısa sürede bitmesini gönülden diliyorum ve istiyorum.  Allah hepimizin yardımcısı olsun.      17/04/2024 
  • Yeni Oluştur...