İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

vergici672, 7 saat önce yazdı:

19 ila 25 arası idare mahkemeleri doğal hakim ilkesine aykırı oluşturulmuş mahkemelerdir. Normal idare mahkemeleri daha düzgün kararlar verebiliyor. Bu mahkemelerin hakimlerinin bir çoğu 2014 ve sonrasında avukatlıktan gelen, parti teşkilatına yakın kişiler. Bir kısmı sosyal medya hesaplarında ihsası reyde bile bulunuyor. Bunu danıştay çözer diye umuyorum. Nasıl ki yargıtay 16.ceza dairesi içtihatları koydu. Danıştay da koyacaktır. 

Sayın vergicinin tespiti çok önemli. Birgün bizim davalara aklıselim işlerse ;Anayasa 37.md "kanuni hakim güvencesi", anayasa 38.md. "suç ve cezanın kanuniliği" en çok tartışılan hususlar olacaktır diye düşünüyorum. Maalesef bence bu maddeler bizim davalarda şu anda pek işlemiyor. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

677 KHK beraat , Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

BM cephesinden güzel haber var sanırım. ? Hadi hayırlısı dünya yangın yeriyken davaya bakmaları da ilgi çekici. 

@Karagöz Hocam ve forum ahalisi bilginize. 

Güncelleme • • phantom18
  • Beğeni 7
  • Teşekkür 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Asem, 5 saat önce yazdı:

Evet 2009 ve 2010 yılları arası 

Hocam benim SGK kaydı 2004 te 5 aylik 19 ayda sendika var.hala bekliyorum.acelem yok 18 aylık bebeğimi büyütüyorum.hatta bence şu virüs bitene kadar iade olmaması daha iyi.

Red alanlara geçmiş olsun.inşallah idareden dönerler

• Beğeni 3

672 KHK- sendika -SGK-başvuru inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

https://www.paraanaliz.com/2020/genel/fos-yazdi-basimiza-geleceklerin-farkinda-miyiz-45255/

Enteresan bir yazı. Kaliteli bir ekonomist olan Atilla Yeşilada bile bizden bahsediyor. İnşallah başımızdaki dehalar da görür durumu.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 3
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Allahım sen tüm dünyayı selamete çıkar. Artık sayfalarda ilerlemiyor. Uyumadan once hergün forumdakileri okuyup yatıyorum. inşallah forum senlenir ve güzellinklere dolar tasar.Ne çok ihtiyacimizvar Yaradan. 

• Beğeni 4

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar herkese iyi akşamlar. Forumu uzun süredir takip eden çok yazmayan takipçilerdenim. 2018'den beri  kritersiz valilik açığı olan MEB öğretmeniyim. Şuana kadar adli herhangi bir durumum olmadı. İdari olarak iki kez müfettişlere ifade verdim ve kurum görüşüm olumlu. En son geçtiğimiz kasım ayında göreve dönmesi uygundur şeklinde not düşülerek valiliğe sunuldu. Fakat bir yıl daha uzatıldı (7145 sayılı kanuna göre) açıkta kalma durumum. Benim ifademde belirttiğim kriterim ise SGK kaydı ve dolayısıyla maaş hesabımdı. SGK dönemi ile atanmam arasında yaklaşık 2 yıl var. Banka hareketlerim konusunda da müfettişin de belirttiği gibi maaş yattı ben çektim ekstra para girişi 17-25 ten sonra tarafımca yok. Yalnızca temmuz gibi tazminat almıştım işten çıktığımda. Başta sayın @varex olmak üzere sizlerin durumum hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum. 

• Beğeni 1

MEB,  açıkta, idari soruşturma sürüyor, adli gelişme yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

En önemlisi, bu acı günlerde dayanışma istiyorsanız, muhalefete, HDP’ye, KHK’lılara, hapse attığınız masum gazetecilere bir zeytin dalı uzatın.   Sen affet ki, onlar da seni affetsin. Para ve analiz de bile varız. Tepe yöneticilerinin umurlarında değiliz. Mideme kramplar girmeye başladı.. Görünür görünmez beladan sana sığınırım yarabbim. Bu virüsten değil umursamaz tavırlardan nefes alamıyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
1979kayaelif_03, 32 dakika önce yazdı:

Allahım sen tüm dünyayı selamete çıkar. Artık sayfalarda ilerlemiyor. Uyumadan once hergün forumdakileri okuyup yatıyorum. inşallah forum senlenir ve güzellinklere dolar tasar.Ne çok ihtiyacimizvar Yaradan. 

Aynen hocam sayfalar da ilerlemiyor. Hakikaten çok ihtiyacımız var şenlenmeye, morale, güzel bir habere...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

O zaman şu güzel umutvari sözü bırakayım geceye;

Mart"ın sonu bahar...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

692 KHK lı olarak bu sayfada bulunmak için yazdım.

inceleme devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...