İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Mamili, 17 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar hayırlı sahurlar. Bende şimdi ret kararımı gördüm. Döneceğime çok umutluydum. Bu kadar bekletip ret vermeleri kötü oldu. Aynı ihraç olduğum günkü duyguları yaşadım. Rabbim tüm masumların yardımcısı olsun.

Geçmiş olsun hocam yasal süreci başlatın idareden döneceğinize eminim üzülme demekle olmuyo bilirim fakat en önemli şey sağlığınız gerisi teferruat iyi sahurlar 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

Khk’sız ama mağdur

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mamili, 20 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar hayırlı sahurlar. Bende şimdi ret kararımı gördüm. Döneceğime çok umutluydum. Bu kadar bekletip ret vermeleri kötü oldu. Aynı ihraç olduğum günkü duyguları yaşadım. Rabbim tüm masumların yardımcısı olsun.

geçmiş olsun. kodunuz var mıydı

679 KHK - EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
fatihinfedaisi, 21 dakika önce yazdı:

herkes için hakkında hayırlısını diliyorum.

bu haber önemli hepimiz için. eski savcı mustafa özkan twitter da paylaşmış.

https://www.hukuksalyardim.net/ihraclara-iliskin-onemli-AİHM-karari/

• Beğeni 1

679, inceleniyor, banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 9 saat önce yazdı:

45 dolsr çok fazla

ben aldigimda dolar simdiki gibi değildi 5.60 TL civarindaydi ekim yada kasim olsa gerek

• Onaylama 1

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

672 jandarma okullar k. Astsubay Ret. Pes etmek yok devamm

• Üzülme 6
  • Onaylama 1

672-kriter yok- Adli - idari yok - Jandarma

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Albatros kararları ne durumda acaba benim gibi 20 idarede dosyası bekleyen var mı? Sanki artık karar paylaşılmıyor. Varsa iade olan tası tarağı toplayıp gidiyor mu ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Iade olanlara hayırlı olsun. Ret alanlar üzülmesin bu yolun sonu sonuçta iade olacak bu çok net. Adalet geç de olsa tecelli edecek.

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

iade olan arkadaslara hayırlı olsun red alanlar çok Üzgünüm ama hayat devam ediyor. Inşallah bayramdan önce bayram yeri olsun sayfamız.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Gül reçeli, 6 saat önce yazdı:

Geçmiş olsun hocam yasal süreci başlatın idareden döneceğinize eminim üzülme demekle olmuyo bilirim fakat en önemli şey sağlığınız gerisi teferruat iyi sahurlar 

fatihinfedaisi, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar teşekkür ederim. Karar tarafıma tebliğ edilsin hemen yasal mücadeleye kaldığı yerden devam edeceğim. Hakkımda kod olup olmadığını bilmiyorum öğrenememiştim. Karar tebliğ edilince öğrenecem ne olduğunu.iade alan arkadaşlara hayırlı olsun. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

701 KHK. EGM. Komisyon incelemeye devam. Bildiğim kriterim yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...