İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Teşekkür ederim inşaallah şu mübarek ay hürmetine Rabbim tüm mağdur ve mazlumlara bir an önce görevlerine dönmeyi nasip eder 

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

Ben 672 KHK EGM kodlamam AD beraat kesinleşti

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Focus2525, 3 saat önce yazdı:

Herkese hayırlı geceler. Hayırlı haberi 1 saat önce aldık. Kabul yazısının şokundayım halen. 672 MEB 28 ay isyifalı sendika. Kurum görüşü büyük ihtimalle alınmadı. Müdürümle sürekli iletişim halindeydik. Rabbim tez zamanda tüm masumlar bu çukurdan çıkarsın 

Hayırlı olsun darısı tüm masum ve mağdurlara çok sevindim inanın

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar selamlar. 672 KHK. 4 seneden sonra ifadeye çağrıldım. Banka hesabımın üzerinden yapılan çok ciddi transferler var. Birinci sorum bu transferleri benim yapmadığım anlaşılır mı? Kamera kaydı ıslak imzası vb vardır değil mi? Eğer bu mümkün ise başka hiçbir şey yok hakkımda. İşime geri donebileceğim. Ohal komisyon sonucu da açıklanmadı hala. Yardımcı olabilir misiniz lütfen. 

672 KHK - İncelemede - Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eleybe, 7 saat önce yazdı:

Bazen bende çok sabirsizlaniyorum bitsin bir an önce hepimiz yarım bıraktığımız hayatımıza dönelim istiyorum bitmez alış diyorum sonra da Allah var nasıl bir günde darmadağın olduysak Birgün de de düzeltebilir diyorum  ben hiç kişisel iade hayali kurmuyorum hep tüm masumların iade olacağı günün hayalini kuruyorum çünkü o zaman tam mutluluk tam Aklanma yasayacagimiza inanıyorum.  Mesela bir kalkmisiz sabah "KHKlar iptal edildi darbe ile ilgisi olmayan soru calmayan herkes 3 gün içinde kurumuna gidip başvuru yapacak" gibi bir haber ne guzel olurdu  dimi :))

Ah keşke ....hayali bile güzel ?

701 KHK ihraç banka ve cihan medya ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemsire683, 9 saat önce yazdı:

4 yıl boyunca her yazılanı okudum. Hergun komisyonu kontrol ettim. Suan 7 yaşında olan oglum surekli dua etti. Ve hep hayal kurduk. Bir araba alacaktım ,çekecektik  bir markettin önüne arka koltuk bagaj dolduracaktık yiyecek içecek hatta oyuncak. Sonra kapi kapi gezecektik incitmeden ihtiyaç sahiplerinin kapısına bırakacaktık... 

Simdi uyuyor nasil söyleyeyim Ret aldigimi. Oğluma anama babama... ne yaptım ki ben sucum ne Allah askina. 

4 yildir suçumu ogrenemedim. Adli idari bir islem olmadi. Savcılığa gittim hakkımda bir soruşturma yok. Beni yanlislikla attılar düzeltecekler derken ret. ...

Ben suan yerdemiyim göktemiyim. Bu dünya fanı ebedi hayat Baki... alnim ak vijdanim rahat. Anneme babama oğluma kahroluyorum ama yaa.

Yazım hataları icin özür gozumden akan bin parca. Ah emeklerim...

Ne yapicam nereye nasil başvurucam

Mesajınızı okudukça kahroldum. Hayallerinimız ne kadar benziyormus. Teselli sözcükleri boş kalıyor bazen. Ama yikillmak yok yola devam.

• Üzülme 3
  • Onaylama 2

1979kaya_03 675 saglikci inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Eleybe, 10 saat önce yazdı:

Bazen bende çok sabirsizlaniyorum bitsin bir an önce hepimiz yarım bıraktığımız hayatımıza dönelim istiyorum bitmez alış diyorum sonra da Allah var nasıl bir günde darmadağın olduysak Birgün de de düzeltebilir diyorum  ben hiç kişisel iade hayali kurmuyorum hep tüm masumların iade olacağı günün hayalini kuruyorum çünkü o zaman tam mutluluk tam Aklanma yasayacagimiza inanıyorum.  Mesela bir kalkmisiz sabah "KHKlar iptal edildi darbe ile ilgisi olmayan soru calmayan herkes 3 gün içinde kurumuna gidip başvuru yapacak" gibi bir haber ne guzel olurdu  dimi :))

Ayyynı hayal aynen... ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Teselli ve umut veren herkese teşekkürler. 

35 yaşındayım.. 2011 de evimin karşısına acılan ve 5bucukta kapanan o lanet bankaya altın hesabı açmıştım. Işten 5 te çıkıyorduk diğer bankalar kapanıyordu bir tek o banka acıktı. Sokağıma dönmeden ara ara 2011 yilinda altın hesabına para koyardım. Sonra 2013 te dogum yapip izne ayrıldım. O dönem.esim yurtdışında olması sebebiyle ciddi lohusalık depresyonu yaşadım 2014 mayıs gibi pskiyatriden 1 aylık raporum var. Ve bu süreçte evde kalan düğünden kalma bilezikleride hesabim orda vede uygun diye o bankaya koydum. Para yatırmadım hic.  6 bilezik hayatımı mahvetti. Ayni ise basladim ve olaylara vakit olunca işten izin alip gittim bankaya. Altınlarımı aldim kasayı boosalttim. Hesabim kapansın diye dilekçe yazdim 2014 eylülde. Başkada birseyim yok.

Ne kalbimden nede ağzımdan hicbir söz dökülmüyor. Allah herseyi biliyor görüyor. Emeklerim o na emanet. 

Bana avukat lazımmı simdi. Dilekçe örneği lazim. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Recommend, 6 saat önce yazdı:

Arkadaşlar selamlar. 672 KHK. 4 seneden sonra ifadeye çağrıldım. Banka hesabımın üzerinden yapılan çok ciddi transferler var. Birinci sorum bu transferleri benim yapmadığım anlaşılır mı? Kamera kaydı ıslak imzası vb vardır değil mi? Eğer bu mümkün ise başka hiçbir şey yok hakkımda. İşime geri donebileceğim. Ohal komisyon sonucu da açıklanmadı hala. Yardımcı olabilir misiniz lütfen. 

Sizin bilginiz haberiniz olmadan mi transfer yapılmış? 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemsire683, Bir saat önce yazdı:

Teselli ve umut veren herkese teşekkürler. 

35 yaşındayım.. 2011 de evimin karşısına acılan ve 5bucukta kapanan o lanet bankaya altın hesabı açmıştım. Işten 5 te çıkıyorduk diğer bankalar kapanıyordu bir tek o banka acıktı. Sokağıma dönmeden ara ara 2011 yilinda altın hesabına para koyardım. Sonra 2013 te dogum yapip izne ayrıldım. O dönem.esim yurtdışında olması sebebiyle ciddi lohusalık depresyonu yaşadım 2014 mayıs gibi pskiyatriden 1 aylık raporum var. Ve bu süreçte evde kalan düğünden kalma bilezikleride hesabim orda vede uygun diye o bankaya koydum. Para yatırmadım hic.  6 bilezik hayatımı mahvetti. Ayni ise basladim ve olaylara vakit olunca işten izin alip gittim bankaya. Altınlarımı aldim kasayı boosalttim. Hesabim kapansın diye dilekçe yazdim 2014 eylülde. Başkada birseyim yok.

Ne kalbimden nede ağzımdan hicbir söz dökülmüyor. Allah herseyi biliyor görüyor. Emeklerim o na emanet. 

Bana avukat lazımmı simdi. Dilekçe örneği lazim. 

Çok geçmiş olsun,  gece yazdiklarinizi okudum , çok üzüldüm. Bu yazdiginiz kriterden RET verilir mi bu kadar vicdansizlik olur mu bilmiyorum. Acaba sizin bilmediginiz baska bir sey olur mu? Tanik beyani gibi...Cunku sizin gibi olanlar genelde IADE oluyorlardi.

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 12 saat önce yazdı:

En az sizin kadar ben de bekliyorum kararınızı. Bir nevi size kabul gelirse bizlere çok büyük umut olacak.

ben kasım dan beri bekliyorum.o bekleyiş insanın sabrını zorluyor ama neylersin yapacak bişey yok?

• Beğeni 1

675 112 ambulans

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
    • T.C. ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE Gönderilmek üzere ANKARA                                                XX. İDARE MAHKEMESİNE     ESAS NO                    : 2023/xxx KARAR NO               : 2024/xxx   İSTİNAFA CEVAP VEREN DAVACI                     : Sizin Kendi Bilgileriniz   DAVALI                     : TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI                                         Devlet Mah. Yahya Galip Cad. 06100 Bakanlıklar / ANKARA   KONU                           : Usul ve hukuka uygun Ankara xx.İdare Mahkemesinin Esas No: 2023/xxx, Karar No: 2024/xxx sayılı karara karşı Davalı tarafından yapılan istinaf başvurusunun reddine karar verilmesi talepli istinafa cevap dilekçesi     AÇIKLAMALAR        :   1. FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğum gerekçesiyle kamu görevimden çıkarılma işlemine karşı açtığım iptal davası Ankara xx. İdare Mahkemesince görülmüş ve mahkemece alınan ara kararlar ile 12 farklı kurumdan bilgi ve belgeler talep edilmiştir. Bahse konu kurumlardan mahkemeye gönderilen belgelerde, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğumu gösteren somut, kesin, hukuken denetlenebilen herhangi bir bilgi olmadığından, davalı idarece hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminde hukuka uyarlılık bulunmamış ve dava konusu işlem oybirliği ile iptal edilmiştir.   2. Davalı idare ise söz konusu karara karşı, aleyhime tek bir somut bulgu ortaya koymaksızın istinaf talebinde bulunmuştur. Söz konusu istinaf talebi usule ve hukuka açıkça aykırı olduğundan reddine karar verilmelidir. Şöyle ki;   Dava dilekçem ekinde sunduğum deliller, mahkemece yapılan geniş çaplı araştırmalar, şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve mensubiyeti veya irtibat yahut iltisak noktasında dahi en ufak bir bağlantısının olmadığını ortaya koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxx soruşturma 2020/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK) ve yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxxx sayılı soruşturma 2022/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK), davalı idarenin soyut savunması ile şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat, iltisak veya bağlantılı olduğuna dair hiçbir somut delil, veri, bilgi, yahut emarenin dahi bulunmadığı tartışmasız bir biçimde sübuta ermiştir.   Her ne kadar davalı idare sadece şahsımın irtibatlı yahut iltisaklı olduğu "değerlendirmesinin" yeterli olduğunu savunmakta ise de idarenin kanunda "terör örgütleri ile irtibat yahut iltisaklı oldukları değerlendirilen" ibaresinde geçen "değerlendirmenin" tatbikinin keyfi veya takdiri olamayacağı, bu türden bir değerlendirmenin veya kanaatin kuşku götürmez bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılmasının zorunlu olduğu tartışmasızdır.   Davalı idare tarafından şahsım hakkındaki "kanaatin" somut, kesin, hukuken denetlenebilir herhangi bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılamadığı davalı idare tarafından verilen cevapla ortaya çıkmıştır. Hal böyle iken dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu ve idare mahkemesince verilen iptal kararının da yerinde olduğu konusunda hiçbir duraksama bulunmamaktadır.     SONUÇ VE TALEP            : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve re’sen tespit edilecek nedenlerle;   Davalı idare tarafından hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminin iptaline dair İdare Mahkemesi kararında usule ve hukuka aykırılık bulunmadığından, davalı idarece hiçbir haklı gerekçeye dayanılmaksızın yapılan istinaf başvurusunun esastan reddine, karar verilmesini talep ederim.                                                                                                                       Ad  SOYAD                                                                                                            TCKN       LİNK ==> https://file.io/ldKx08FKHqhd    
  • Yeni Oluştur...