İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

Haftasonu yasağının kalkması yüzünden hayal kırıklığı yaşayıp benim gibi işe gitmek zorunda olanlar başta olmak üzere herkese GÜNAYDIN...

?

19. İdare Mahkemesinden dönen bir kişi, istinafı da yaklaşık bi 10 11 ay sonra kazanmış...

Bakanlığı bu kez Danıştaya itiraz etmiş...

Detayları öğrenicem...

İstinaf ortalama 9 aya belli oluyor demek ki...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öncelikle herkese günaydınlar diliyorum.... 

Denetimli serbestlik kapsamında imza atan bir kişinin imzasının kalkmış olması ne anlam taşır? 

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum. 

Şimdiden teşekkürler....

• Beğeni 2

672khk-inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 4 saat önce yazdı:

Haftasonu yasağının kalkması yüzünden hayal kırıklığı yaşayıp benim gibi işe gitmek zorunda olanlar başta olmak üzere herkese GÜNAYDIN...

?

19. İdare Mahkemesinden dönen bir kişi, istinafı da yaklaşık bi 10 11 ay sonra kazanmış...

Bakanlığı bu kez Danıştaya itiraz etmiş...

Detayları öğrenicem...

İstinaf ortalama 9 aya belli oluyor demek ki...

?

Hangi kurum acaba Danıştay a kadar hocam?

679 KHK - Beraat - İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 14 saat önce yazdı:

DM' den gelen bilgi 14 Mayıs - # 7770 nolu karar olduğu yönünde. Gruba üye olan bir gözatsın

https://t.co/yr6BGI55wv?amp=1

haftada 350 dosyaya bakıldığı bilgisinden yola çıkarsak 7408 için 14 mayıstan bir hafta evvel 7 mayıs gibi dosyası açıklanmış olmalı, 2 hafta boyunca da sistemi kontrol etmemiş demektir. 

sizin bilginiz daha güncel onu referans almak daha faydalı o halde.

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Teacher, 3 saat önce yazdı:

Öncelikle herkese günaydınlar diliyorum.... 

Denetimli serbestlik kapsamında imza atan bir kişinin imzasının kalkmış olması ne anlam taşır? 

Bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum. 

Şimdiden teşekkürler....

Denetimli serbestlikte imzanın kalkması genellikle mahkemeler talep üzerine verir, ancak dosya incelemesinde mahkeme re'sen de verebilir. İmza atmak suretiyle verilen adli kontrolü mahkeme kaldırmış oluyor, bu da sizin lehinize olan bir durum. İnşallah beraatle sonuçlanır. Bu zamanda mahkemelerde nasıl karar çıkacağını kestirmek çok zor. Ağır ceza mahkemesinde beraat alan biri istinafta ceza alabiliyor, ağır cezada ceza alan biri istinafta beraat alabiliyor. 

• Beğeni 1

675 RET - 22. İDARE - ADLİ BERAAT(İkinci kez) - ADALET (SİZLİK) BAKANLIĞI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Talep üzerine adli kontrolün kaldırılmasını hayra yorumlayabilir miyiz? Çok mu iyimser olur? 

• Katılmama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 24 dakika önce yazdı:

Talep üzerine adli kontrolün kaldırılmasını hayra yorumlayabilir miyiz? Çok mu iyimser olur?

İyimser olabilirsiniz, muhtemelen dosya olumlu olacak şekilde kapatılacaktır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İnşallah sn @mmm

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Gül reçeli çok üzüldüm Allahım sifanizi versin inşallah sağlığınıza dikkat edin gerisi boş biliyoruz ki gün gelecek hepimiz için hak yerini bulacaktır elbette tekrar geçmiş olsun 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...