İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Arkadaşlar hayırlı akşamlar,

10 Haziranda en son çalıştığım kurumum, hakkımda bilgi almak isteyen kişi ya da kişilere olumlu geri dönüş vermişler.

Acaba olumlu ya da olumsuz durumun sonuçlanması ne kadar sürer bilgisi olan var mıdır? Soruma cevap yazan olursa haklarını helal etsinler. En azından aynı durumda bekleyenler var ise bu vesileyle aydınlanmış olunur. 

Şimdiden teşekkür ederim. Herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun. 

672-İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
sahra00, 13 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar hayırlı akşamlar,

10 Haziranda en son çalıştığım kurumum, hakkımda bilgi almak isteyen kişi ya da kişilere olumlu geri dönüş vermişler.

Acaba olumlu ya da olumsuz durumun sonuçlanması ne kadar sürer bilgisi olan var mıdır? Soruma cevap yazan olursa haklarını helal etsinler. En azından aynı durumda bekleyenler var ise bu vesileyle aydınlanmış olunur. 

Şimdiden teşekkür ederim. Herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olsun. 

668 sayılı KHK listesinde çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı var mı?

arkadaşlar kurum bilgilerinizi kriterlerinizi net olarak yazmalısınız..

sonuçta bilgi paylaştıkça faydası artar..

kurum,  KHK sayısı, kriter belirtilirse ayrıntılı olarak; daha net ve doğru cevaplar alınabilir...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 6 dakika önce yazdı:

668 sayılı KHK listesinde çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı var mı?

arkadaşlar kurum bilgilerinizi kriterlerinizi net olarak yazmalısınız..

sonuçta bilgi paylaştıkça faydası artar..

kurum,  KHK sayısı, kriter belirtilirse ayrıntılı olarak; daha net ve doğru cevaplar alınabilir...

Doğru KHK imzada bulunan 672.

Kurum İşkur.

Kriter dernek, sendika ve banka.

Adli durum Beraat Kasım 2018.

Kurum arandıktan sonra durumun sonuçlanma zamanı ( artı ya da eksi ) bu verdiğim bilgilere göre değişiyor mu?

672-İnceleme devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Eski forumda bi Sn Merhaba61 vardı. Yök iadesi bekleyen. Dün aklıma geldi. Burda da üyemiz midir acaba...

?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Arkadaşlar kurum aramadan sonra en iyi ihtimali baz alırsak karar çıkma süresi ne kadardır acaba. sanki en az iki hafta geçiyor aradan 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 15.06.2020 - 23:15 yazdı:

İyi akşamlar kaderdaşlar...geçenlerde iade olan bir arkadaş vardı...Ayetel Kürsi yi tavsiye etmişti...313 Ayetel Kürsi mi acaba??? Kendisi hala buralardaysa cvp verebilir mi???  Beşerde referenas yok napalım ???

KONU DIŞI. Hak en büyük referanstır ama onun böyle sayılı okumayla kendine refere edemezsin kanımca. Yoksa imam kardeşlerim okul hayatlarından itibaren emekli olana kadar sürekli okuyorlar. Daha uçanı görmedim. Hatta ihraç olup bizimle kaderdaş olan bile var. Tavsiyem Rab ile arana ne bir aracı koy ona biat et, ne de bir sayı koy umutlan. Teslimiyet ve biat yalnız O'nadır. 

Yanlış anlaşılmasın fetva vermedim, naçizane görüşlerim.

Güncelleme • • Karagöz
  • Onaylama 2

689 KHK, takipsizlik kararı, inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bakın süreç herkeste ciddi anlamda tahribat yarattı çoğu kişi sağlıklı düşünemiyor bile bazen forumdan ayrılmak bazı kötü yorumlardan kaçmak adına da olabilir ve isteğe bağlı bir durum bunu eleştirmek bana doğru gelmiyor

Bazı insanlar sonucu nereye varacağını bile bilmeden hep olumsuz insanı karamsarlığa sürükleyecek yorumları özellikle yapıyor algısına kapılmama bile neden oluyor ki zamanında bunu dile getirip gereksiz bir tartışmanın içinde bulunduğumu da biliyorum

Umarım bir an önce bu kuyudan herkes çıkar

• Beğeni 6

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 10 dakika önce yazdı:

Bakın süreç herkeste ciddi anlamda tahribat yarattı çoğu kişi sağlıklı düşünemiyor bile bazen forumdan ayrılmak bazı kötü yorumlardan kaçmak adına da olabilir ve isteğe bağlı bir durum bunu eleştirmek bana doğru gelmiyor

Bazı insanlar sonucu nereye varacağını bile bilmeden hep olumsuz insanı karamsarlığa sürükleyecek yorumları özellikle yapıyor algısına kapılmama bile neden oluyor ki zamanında bunu dile getirip gereksiz bir tartışmanın içinde bulunduğumu da biliyorum

Umarım bir an önce bu kuyudan herkes çıkar

Yorumunuza tamamıyla katılıyorum. Bu olayları yaşadığım ilk günlerde müthiş bunalıma girmiştim. Yaşanan her gün yeni bir buhrana sokuyordu. Ki ben panik atak ve manic depresyon başlangıç tedavisi aldım. Ancak bu durumdan kendimi yine kendim kurtardım. Bunun sebebi psikolojimin bozuk olduğu dönemde bir arkadaşımın önerisiyle Uğur Koşar' ın kitaplarını tavsiye etti. Bende sizlere tavsiye edeyim, belki de size de yarar. Tabi sadece okumak yetmiyor, hayat devam ediyor. Ufak bir birikimle hobimi mesleğe dönüştürdüm ve şu an Allah' a bin şükür ekmeğini yiyorum. 

Sakın ne kuldan ne de hayattan korkmayın. Yapılacak tek şey yeni hayata adapte olabilmek. 

Kısacası "Allah de, ötesini bırak."

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
nazenin, 16 dakika önce yazdı:

ya herkes geçiyor yaşıyor bu sıkıntıları  ben neler yasadim foruma da yansıtmaya başlamıştım hatta varex siz bir an önce iade olmalısınız falan diyordu. foruma fazla yansıtmaya başlayınca üyeliğimi kapattım. sonra kurum aranınca biraz mutlu oldum bundan sonraki süreç hakkında bilgi sahibi olabilmek adına tekrar üye oldum. ama yok kurum aranma sevincimiz bile kursagimizda kalmalı...

Sosyalleşmek iyidir. Eminim ki bu foruma üye olup sessiz bir şekilde bizi izleyip, bu yazılanları okuyup keyiflenenler bile vardır. 

Herkes kendince sürdürüyor hayatını. Kendi çektiğimiz sıkıntıların ne kadar ufak meseleler olduğunu daha büyüğünü yaşayana şahit olunca veya yaşayınca anlarız. 

Bu forumda kimse hizmet satmıyor. Bilgi paylaşımı yapıyoruz. İstediğin zaman al istediğin zaman ver. Bu seni ilgilendiren mevzu.

• Beğeni 4

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 11 saat önce yazdı:

Maalesef herkes birgün bu adaletsizliği bu zulmü yaşayacak. İnsanlar bizlere yapılanlara sustukça siranin onlara geleceğinin farkında değil. Kantar duzelmedikce herkesi yanlış tartacak. Sevindigim nokta eskiden suçun yoksa atilmazdin diyen koyu iktidar yanlısı sahte müslüman akrabalarım şimdilerde," sen haklısın sana haksızlık yapıldı senin suçun yoktu kurunun yanında yaşta yandı" demeye başladılar. Hatta,"iktidar değişsin geri döneceksiniz" diyen akrabalarım bile var. Ama ben karın ağrılarını biliyorum. Su anda ekonomik sorunlar ve bu yönetim sisteminin ülkeyi soktuğu çıkmazı gördüler. Birde siyasette bilinen insanlara dokunulmamasi onlarında kafalarını karıştırmaya başladı. Ufakta olsa bir aydinlanma hissediyorum. Hakkımızda hayırlısı olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
    • T.C. ANKARA BÖLGE İDARE MAHKEMESİNE Gönderilmek üzere ANKARA                                                XX. İDARE MAHKEMESİNE     ESAS NO                    : 2023/xxx KARAR NO               : 2024/xxx   İSTİNAFA CEVAP VEREN DAVACI                     : Sizin Kendi Bilgileriniz   DAVALI                     : TÜRKİYE CUMHURİYETİ MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI                                         Devlet Mah. Yahya Galip Cad. 06100 Bakanlıklar / ANKARA   KONU                           : Usul ve hukuka uygun Ankara xx.İdare Mahkemesinin Esas No: 2023/xxx, Karar No: 2024/xxx sayılı karara karşı Davalı tarafından yapılan istinaf başvurusunun reddine karar verilmesi talepli istinafa cevap dilekçesi     AÇIKLAMALAR        :   1. FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğum gerekçesiyle kamu görevimden çıkarılma işlemine karşı açtığım iptal davası Ankara xx. İdare Mahkemesince görülmüş ve mahkemece alınan ara kararlar ile 12 farklı kurumdan bilgi ve belgeler talep edilmiştir. Bahse konu kurumlardan mahkemeye gönderilen belgelerde, FETÖ/PDY terör örgütüyle irtibatlı ya da iltisaklı olduğumu gösteren somut, kesin, hukuken denetlenebilen herhangi bir bilgi olmadığından, davalı idarece hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminde hukuka uyarlılık bulunmamış ve dava konusu işlem oybirliği ile iptal edilmiştir.   2. Davalı idare ise söz konusu karara karşı, aleyhime tek bir somut bulgu ortaya koymaksızın istinaf talebinde bulunmuştur. Söz konusu istinaf talebi usule ve hukuka açıkça aykırı olduğundan reddine karar verilmelidir. Şöyle ki;   Dava dilekçem ekinde sunduğum deliller, mahkemece yapılan geniş çaplı araştırmalar, şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyeliği ve mensubiyeti veya irtibat yahut iltisak noktasında dahi en ufak bir bağlantısının olmadığını ortaya koyan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxx soruşturma 2020/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK) ve yine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın 2020/xxxxxxx sayılı soruşturma 2022/xxxxx karar sayılı Kovuşturmaya Yer Olmadığına Dair Kararı (KYOK), davalı idarenin soyut savunması ile şahsımın FETÖ/PDY silahlı terör örgütü ile irtibat, iltisak veya bağlantılı olduğuna dair hiçbir somut delil, veri, bilgi, yahut emarenin dahi bulunmadığı tartışmasız bir biçimde sübuta ermiştir.   Her ne kadar davalı idare sadece şahsımın irtibatlı yahut iltisaklı olduğu "değerlendirmesinin" yeterli olduğunu savunmakta ise de idarenin kanunda "terör örgütleri ile irtibat yahut iltisaklı oldukları değerlendirilen" ibaresinde geçen "değerlendirmenin" tatbikinin keyfi veya takdiri olamayacağı, bu türden bir değerlendirmenin veya kanaatin kuşku götürmez bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılmasının zorunlu olduğu tartışmasızdır.   Davalı idare tarafından şahsım hakkındaki "kanaatin" somut, kesin, hukuken denetlenebilir herhangi bir tespite, bilgi veya belgeye dayandırılamadığı davalı idare tarafından verilen cevapla ortaya çıkmıştır. Hal böyle iken dava konusu işlemin hukuka aykırı olduğu ve idare mahkemesince verilen iptal kararının da yerinde olduğu konusunda hiçbir duraksama bulunmamaktadır.     SONUÇ VE TALEP            : Yukarıda açıklanan gerekçeler ve re’sen tespit edilecek nedenlerle;   Davalı idare tarafından hakkımda tesis edilen kamu görevinden çıkarılma işleminin iptaline dair İdare Mahkemesi kararında usule ve hukuka aykırılık bulunmadığından, davalı idarece hiçbir haklı gerekçeye dayanılmaksızın yapılan istinaf başvurusunun esastan reddine, karar verilmesini talep ederim.                                                                                                                       Ad  SOYAD                                                                                                            TCKN       LİNK ==> https://file.io/ldKx08FKHqhd    
  • Yeni Oluştur...