İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Karagöz, 16 dakika önce yazdı:

Bu yeni çıkacak çoklu baro sisteminin devam eden (veya yeni açılacak) idari ve ceza davalarına nasıl etkileri olacağı ile ilgili tahminleri olanlar var mı? Benimkiler çok iç karartıcı yazmak istemiyorum o yüzden.

Bu yasa çıkarsa özellikle baroların lobisi ile Türkiye'de yargının bağımlı olduğu yolunda Avrupa düşüncesini güçlendirecektir, özellikle AİHM de dikkat çekecek kuşkusuz. Bizi Avrupa'ya bırakmıyacaklar ama bu komisyonda ve mahkemelerde beklemetmeyle cezalandiriyorlar. Aynı yıllarca tutuklu yargılayıp beraat vermek gibi.   

• Teşekkür 1

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gundem dışı :
Gülmekten kendimi alamıyorum . Dilenerek ulkeyi bölme girişimi olmuş hahahfkflkdksjauwuydh

• Kahkaha 6

Yurtdışında yaşıyor , Mağdur , Sicil temiz , Adli Soruşturma yok, idari işlem ile pasaport iptali 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilen varsa söyleyebilir mi; paylaşımlarin altındaki çarpı işaretine yanlışlıkla bastım , üyeleri tanıtıcı imzaları göstermiyor artık, nasıl göstermesini sagliyabilirim tekrardan?

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, 9 dakika önce yazdı:

Bilen varsa söyleyebilir mi; paylaşımlarin altındaki çarpı işaretine yanlışlıkla bastım , üyeleri tanıtıcı imzaları göstermiyor artık, nasıl göstermesini sagliyabilirim tekrardan?

Hocam yukarıda rumuzunuzun yazılı olduğu yerden "Hesap Ayarları", sonra "imza" sekmesi, orada da "imzaları göster"i seçmeniz lazım.

Güncelleme • • Karagöz
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hayati, Bir saat önce yazdı:

Bu yasa çıkarsa özellikle baroların lobisi ile Türkiye'de yargının bağımlı olduğu yolunda Avrupa düşüncesini güçlendirecektir, özellikle AİHM de dikkat çekecek kuşkusuz. Bizi Avrupa'ya bırakmıyacaklar ama bu komisyonda ve mahkemelerde beklemetmeyle cezalandiriyorlar. Aynı yıllarca tutuklu yargılayıp beraat vermek gibi.   

Hocam, daha önce bu konuyu epey konuşmuştuk. Aslında Avrupa ülkeleri Türkiye'deki durumun bizden bile çok daha iyi farkındalar. Bakınız bunlar Avrupa ülkelerinin Birleşmiş Milletler'de yaptıkları Türkiye'ye insan hakları uyarıları.

Avrupa'ya gittiğimizde dediğiniz gibi zaten hak iadeleri olacaktır. Ancak siyasi nedenlerle, şu anda Ohal Komisyonu, idare mahkemesi... şeklinde devam eden kimine göre toplamda 5 kimine göre 10 yıl sürecek bir yolu etkin hukuk yolu kabul ettiler. Daha erken başvuruları kabul etmezler diye düşünüyorum.

Bu arada forumumuzdan bazı üye dostlar, BM'ye başvurmuş olabilir. Ben kendi adıma adli olarak aklanmayı, sonra başvurmayı seçtim. Herkese bu BM yolunu da bir araştırıp, akıllarında tartmayı (başvurup başvurmamak ile ilgili bir tavsiyem yok) tavsiye ediyorum. BM Grubumuzda birçok önemli bilgi mevcuttur.

Güncelleme • • Karagöz
  • Teşekkür 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bogdan Yazarovic, 11 dakika önce yazdı:

Merhabalar arkadaşlar. 26 Haziran itibariyle bakanlık oluruyla ihraç edilmiş bulunmaktayım. Kızgınlığımı halen atamasam da kendimden kısaca bahsedeyim. İl Ankara. 26 Nisan 2017 açığıyım. Kodlama vardır elbet ancak ben öğrenemedim. Hakkımda şu ana kadar açılmış olan adli bşr dava olmadı. 2019 kasımda zarf vasıtasıyla ifademe başvuruldu. Ankarada 17-25 aralık öncesi 6 ay şubede çalışmışlığım var. Banka dergi himmet program ankesör vs. Hiçbiri yok. 26 haziranda da malumunuz ihraç edildim. Bundan sonra hukuk mücadelesine idari mahkeme yoluyla devam edeceğim. Bu konuda ayrı başlık açılmadığından buraya yazdım. Eğer yanlışlık varsa içeriğim ilgili yere taşınabilir. Şimdiden fikirleriniz ve destekleriniz için teşekkü ediyorum.

Ankara idare mahkemesine iptal davası açacaksınız. sanırsam yürütmeyi durdurmalı da açabiliyorsunuz

Güncelleme • • Yengeç

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

iyi de istinaftan kararı verilenler var zaten. Şu ana kadar Danıştaya başvurmuş olanlar için Danıştay'ın karar vermesi neden 5-6 sene sürsün ki?

Danıştay karar vermek için ohal komisyonunun dosyaları bitirmesini bekliyor. 5 yada 6 sene bekleyemez. Şimdiden 4 yıl oldu. AYM de Danıştay da verecekleri kararların (ahim i de düşününce) dönüp dolaşıp kendilerini bulacaklarını iyi biliyorlar. Hiç kimse, yargıda aklanmış kişilerin neden görevlerine iade edilmediklerini dünyada hiçbir yargı organına, STK temsilcilerine, insan hakları kuruluşlarına anlatamaz. Beraat takipsizlik alanlar dönecek bu su götürmez gerçek. Bunu muktedirlerde biliyor. Bizim dileğimiz yargıda aklananlar hızlıca dönsün ki, ardından eften puften yasal kurumlar dolayısıyla ceza alan ama darbe ile alakası olmayan masum insanlarında tahliye olması ve görevlerine iade olmalarıdır. Allah masum olan herkesi görevlerine iade etsin. Temennimiz odur.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yav vallahi anlamak çok güç gercekten cok guc 2020 mayısta kurumu aranan iade olmus ne güzel mutlu oldum ama benim hem 2019 şubat hemde 2020 martta arandı artik yeter ya neden insanların umuduyla oynuyorsunuz ki... verin topumu ben eve gidiyorum...

• Kahkaha 2

672 sayılı KHK -Komisyon inceleme devam-subat 2019 kurum görüşü alındı olumlu

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...