İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Teşekkürler sayın wildPuppy. Eksik olmayın. Aynı iyi dilekleri siz ve tüm forum adına diliyorum. 

• Beğeni 5

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
non_formation, 4 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bölge idareden kabul alan var mı bildiğiniz. Bir de bölge idare olmaz ama olur da göreve iade verirse karara itiraz için MEB Danıştay'a başvuru yapma hakkı var değil mi? Bilgisi olan...

Merhaba

Benim dosyamda bolge idare mahkamesinde. 13.Dava dairesinde yaklasik 5 ay oldu. Yerel mahkemeden beraat aldim istinaf onayladi. Idare mahkemesi olumlu karar verir diye umuyorum. Ama tersi de olabilir. Idare mahkemesinden dosyasi sonuclanan kimse yok mu gercekten?. 

Net bilgim yok ama istinaf olumlu karar verirse karsi tarafin itiraz hakki olur diye dusunuyorum mantik olarak. Kararda genelde yaziyor temyiz hakki acik olmak uzere diye. 

Banka-sendika ret. idare mahmemesinde. Yerelden ceza istinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Melike Kayakıran, 28 dakika önce yazdı:

Merhaba

Benim dosyamda bolge idare mahkamesinde. 13.Dava dairesinde yaklasik 5 ay oldu. Yerel mahkemeden beraat aldim istinaf onayladi. Idare mahkemesi olumlu karar verir diye umuyorum. Ama tersi de olabilir. Idare mahkemesinden dosyasi sonuclanan kimse yok mu gercekten?. 

Net bilgim yok ama istinaf olumlu karar verirse karsi tarafin itiraz hakki olur diye dusunuyorum mantik olarak. Kararda genelde yaziyor temyiz hakki acik olmak uzere diye. 

idare mahkemesi ret gerekçeleri neydi acaba?

672 MEB komisyon red takipsizlik var. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

EGM - Kurum ve Bakan Onaylı ihraçlar konusunda bir takipçim detaylı bilgiler verdi. Konu hakkında bir twit dizisi ekledim.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 35 dakika önce yazdı:

EGM - Kurum ve Bakan Onaylı ihraçlar konusunda bir takipçim detaylı bilgiler verdi. Konu hakkında bir twit dizisi ekledim.

2021 Ağustosa kadar ihraç yetkileri devam ediyor kanuna göre

• Onaylama 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın MSA danışmak istediğim bir husus var. Izledigim bir videoda, AYM'nin verdiği karar doğrultusunda hakkımızdaki ek tedbirlerin kaldırılması için, komisyona 15 Temmuza kadar dilekçe vermemiz gerektiğinden bahsediyordu. Bu konudaki düşünceniz nedir? Böyle bir dilekçe verecek isek nasıl bir dilekçe yazmalıyız? Teşekkür ederim şimdiden?

686 KHK Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyona hakkımda verilecek karar hemen verilmesini istiyorum yada ek savunma gibi dilekçe göndersek kararın hızlanmasına bir faydası olur mu?

Dosyaya  dilekçeyi koyarken  şu dosyaya da bi el atalım falan demezler mi? ?

• Kahkaha 2

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar bende trafik sigortası ve kasko kesiyorum bilginize eşimin adına açtık.. iletişim: 05070458844   teşekkür ederim. bu zor günlerde destek olalım. madem aynı para sigorta başka yerde kesmeyelim 

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@MSA  kardeşim hiç 701 MEB iadesi haberi aldınız mı? MEB’in 701 e karşı tutumu nasıl olacak bir fikir  sahibi olabiliriz belki

701- MEB- Beraat- Komisyon karar bekliyor..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
    • Merhaba polis memuru olarak çalışırken hakkımda soruşturma açıldı ve kanser oldum. SGK Malülen emekli hakkı ve gih memuru olarak çalışma hakkı sundu. Şu anda gih memuru olarak çalışıyorum. Soruşturma devam ediyor eğer ihraç olursam Malülen emekli olabilirmiyim. Bu hakkım saklı kalıyor mu.
    • Sayın The Oracle; 2017- 2023 arasında KHK' lı ve sigortalı olarak özel hastanelerde çalıştım. Kasım 2023' de memuriyete döndüm. SGK' dan çakışmalı hizmet nedeniyle adıma yatan sigorta primlerini geri istedim. ( Foruma genel not: Üniversite geriye dönük maaşlarımı verdi. Döner sermaye, ek ders ve promosyonları, nöbet ücretlerini vermedi. Bunlar için dava açtım. SGK almış olduğum emekli maaşlarımın üniversitece geri alınarak SGK' na iadesini istedi. Üniversite emekli ikramiyemi geri almak için beni  icraya verdi. Tüm arkadaşlarımın bu tatlı dertlerle uğraşacağı günleri en kısa zamanda görmelerini dilerim.)
  • Yeni Oluştur...