İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

pandemi sürecinde komisyonu arayan bir arkadaş vardı, oradaki yetkilinin kendisine "işler eski tempoda devam ediyor herhangi bir yavaşlama söz konusu değil" diye biraz da atarlı cevap verdiğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. 3 aylık raporu gördüğüm gibi aklıma geldi acı acı güldüm. her yer herkes mi ikinci sınıf muamelesi yapar arkadaş, insanı ülkesinden vatanından soğutuyorlar...ben lise yıllarımda askere gitmek istemeyenlere vatan haini gözüyle bakacak kadar milliyetçi bir insandım, şimdi yurtdışında yaşamak isteyenlere engel olmaya yüzüm yok tek kelime edemiyorum.

hayır komisyondan verilen bilgi yanlışsa sorun var eyvallah da eğer bilgi doğruysa sorun çok daha büyük ?

• Kahkaha 1
  • Üzülme 1
  • Onaylama 2

695

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yavuz Selim TÜRK, Bir saat önce yazdı:

@MSA  kardeşim hiç 701 MEB iadesi haberi aldınız mı? MEB’in 701 e karşı tutumu nasıl olacak bir fikir  sahibi olabiliriz belki

701 KHK MEB duymadım hocam.

Denizyildizi, Bir saat önce yazdı:

Sayın MSA danışmak istediğim bir husus var. Izledigim bir videoda, AYM'nin verdiği karar doğrultusunda hakkımızdaki ek tedbirlerin kaldırılması için, komisyona 15 Temmuza kadar dilekçe vermemiz gerektiğinden bahsediyordu. Bu konudaki düşünceniz nedir? Böyle bir dilekçe verecek isek nasıl bir dilekçe yazmalıyız? Teşekkür ederim şimdiden?

Ek tedbirlerden kasıt nedir? Pasaport ise çok daha önceden dilekçe verilmeye başlandı ve 1-2 ay içerisinde tedbir, devam eden adli işlem yok ise kaldırılıyor.

• Beğeni 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yldrm, Bir saat önce yazdı:

pandemi sürecinde komisyonu arayan bir arkadaş vardı, oradaki yetkilinin kendisine "işler eski tempoda devam ediyor herhangi bir yavaşlama söz konusu değil" diye biraz da atarlı cevap verdiğini söylemişti yanlış hatırlamıyorsam. 3 aylık raporu gördüğüm gibi aklıma geldi acı acı güldüm. her yer herkes mi ikinci sınıf muamelesi yapar arkadaş, insanı ülkesinden vatanından soğutuyorlar...ben lise yıllarımda askere gitmek istemeyenlere vatan haini gözüyle bakacak kadar milliyetçi bir insandım, şimdi yurtdışında yaşamak isteyenlere engel olmaya yüzüm yok tek kelime edemiyorum.

hayır komisyondan verilen bilgi yanlışsa sorun var eyvallah da eğer bilgi doğruysa sorun çok daha büyük ?

Ben aramıştım malesef cevapları dalga geçer gibi aynen böyleydi

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

679khk.beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
yldrm, Bir saat önce yazdı:

Anlık takip ediyoruz kararları @yldrm 25 gün karar vermediler nisanda. Beyanların bir resmiyeti yada kıymeti olmuyor malesef.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Adalet.. ya gel yada artık kopsun kıyamet..

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 19 dakika önce yazdı:

Şunu da belirteyim. Tek başımıza hiçbirimizin bir şeyleri değiştirme olasılığı yok maalesef. "Evrensel hak, hukuk, adalet" isteminde birlik olmayı öğrenemediğimiz müddetçe kılımı da kıpırdatmam. Yoksa olayın yeni bir Cemal Yıldırım vakasına, hatta Timur'un fili hikayesine dönüşmesi işten bile değil.

Çok haklısınız.130 bin kişiyiz ama twitterda bile 2 3 bin twit atabiliyoruz. Çoğu kesim aman ben iade olayım da gerisine karışmam derdinde. Sessiz takipçi olup iadesini bekleyip iade olunca da buraya yazıp kaçanlar mesela, ya da ret alınca üye olanlar... Maalesef 4 yıldır böyle uyutuyorlar bizi. Çünkü birçok kesimden insanı aynı torbaya attılar kimse birlik olamıyor. Tabiri caizse, halen memur kafalı çok aramızda. Yahu biz artık ne memur ne normal bir vatandaşız muktedirlerin gözünde. Hayatını, emeğini, çocuklarının geleceğini dahi çalmışlar..Ama halen başıma bir şey gelir mi korkusuyla yaşıyor büyük bir çoğunluğumuz. Cidden bazı kişilere bakınca abi bu adam nasıl memur olmuş dedirtiyorlar. Ya kardeşim evimize ekmek götürme derdindeyiz gibi edebiyata da gerek yok hepimiz aynı durumdayız. Zaten tabiri caizse tuzumuz kuru olsa ihraç olmazdık. Ailelerle birlikte 5 milyon kişi ediyoruz belki ama bir gündem dahi oluşturamıyoruz. Komisyonun dosyaları bitirmeme sebebinden biri de bu olabilir. Ha bir umut diye dinginliyor bizleri belki de. Çünkü komisyon bittiğinde çoğumuzun beklemek için bir sebebi kalmayacak.

bakın 120 bin avukat var ülkede kaç haftadır gündemdeler (ve 6-7 bini sadece meydanda). Biz 130bin kişiyiz 2 bin twit bile atamıyoruz.

Denizyildizi, 2 saat önce yazdı:

Sayın MSA danışmak istediğim bir husus var. Izledigim bir videoda, AYM'nin verdiği karar doğrultusunda hakkımızdaki ek tedbirlerin kaldırılması için, komisyona 15 Temmuza kadar dilekçe vermemiz gerektiğinden bahsediyordu. Bu konudaki düşünceniz nedir? Böyle bir dilekçe verecek isek nasıl bir dilekçe yazmalıyız? Teşekkür ederim şimdiden?

Ben kararda 15 temmuz diye bir ibare göremedim. Paylaşabilir misiniz?Eğer öyle bir miad varsa, avukatım başka ilden başvuru yapabilir mi? Bilen varsa cevaplayabilir mi? Bir de istanbul il nüfus en az 3 ay diyor. Genelgede 15 gün süresi var. Yok mu bunun başka bir yolu? Avukatım Ankarada, orada başvurabilir mi adıma? Ya da direkt dava açsak kaç ayda sonuçlanır bu davalar? Çünkü 4 5 ay istanbulu bekleyip üstüne olumsuz yanıt gelirse ki istanbulda bu ihtimal çok yüksek. Memurların tamamına yakını aynı tip, ardından dava deyince uzun bir yol kat etmek gerekecek pasaport için.

Güncelleme • • wildPuppy
  • Beğeni 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 8 dakika önce yazdı:

Toplumsal bilinç eksiğimiz var. İşimizi halledip kenara çekiliyoruz...

İade olup hesabını kapatan 4-5 ay sonra siteye geçmişe dönük hak dilekçe örneğine bakmak İçin geri gelip üye oluyor bir de yardım istiyor. Yürüyecek çok yol var.

• Beğeni 2
  • Onaylama 7

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 2 saat önce yazdı:

Khklılar olarak bize yapılanlar tedbir mi yoksa ceza mı? Resmi olarak "OHAL kapsamında tedbir" olarak geçiyor. E ama bitmedi mi OHAL, sürüyor mu yoksa? Ayrıca önüne gelen de Khklılara suçlu masum ayırmadan istediği gibi pislik atma, küfür etme hakkına sahip ve en fazla olsa iki tanemizi tanıdığı halde aileleriyle beraber milyonlarca insana "bunu hak ettiler" deme cüret ve dangalaklığını gösterebiliyor. Üstelik pasaport yasağının ve diğer bir sürü yaptırımın tedbir ile ne ilgisi var?

Daha memleket tedbir mi ceza mı ona karar veremedi 4 senede. Ancak Sayın @wildPuppy'nin dediği gibi kendimi de ayırmadan söylüyorum ki bu yapılanların suçlularından biri de bizleriz, hepimiziz. Hak ettiğimiz için değil, hakkımızı aramadığımız için.

O zaman şu beğendim soz, ayrım yapmadan konuşan dangalaklara gelsin: 

Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır.

Bertrand Russell

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...