İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

MSA, Bir saat önce yazdı:

Dostlar, forumda uzun bir süre beraber olduk.

Ret ve kabul kararlarını paylaştık. Acıyı ve sevinci duyurduk. Artık benim açımdan forum yönetiminin sonuna geldik.  Sistemi devam ettirebilecek arkadaşlarla görüştük. Sonuç alamadık. Forum ile ilgili işlemleri devam ettirmek için istekli arkadaşlar var ise komisyonkarar@gmail.com adresinden mesaj atabilir.

Forumumuz bir süre daha yayında kalacak. Bu süre içerisinde lütfen mesajlarınızı, örnek dilekçelerinizi , emsal kararlarınızı ve arkadaşlıklarınızı yedekleyiniz.

Yolumuz uzun. Hak, hukuk ve adaletin eşit dağıtıldığı yeni ve güzel günlerde görüşmek üzere.

Sağlıcakla kalın...

Neden yaa ??yinemi ayni son burasi nefes aldığımız yerdi.Biz napacaz simdi.

Karagöz, 50 dakika önce yazdı:

???

MSA komiserim. Biz sizi de forumu da çok sevdik. Burada nefes aldık, başka yaralı dostlara nefes verdik. Yolunuz açık olsun. Herşey için hepimiz adına çok teşekkür ediyorum.

Dostlarım, forumu sürdürmek zorundayız. Son mağdur iade olana kadar... Lütfen durumu, olanağı müsait olanlar taşın altına elini koymaktan çekinmesin.

Imkaniniz varsa o kisi siz olun lutfen yada sayın @Aklima.

• Beğeni 5
  • Onaylama 2

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 10 dakika önce yazdı:

Neden yaa ??yinemi ayni son burasi nefes aldığımız yerdi.Biz napacaz simdi.

Imkaniniz varsa o kisi siz olun lutfen yada sayın @Aklima.

Serpil hanım, şu zamanlarda doktora çalışmalarım sebebiyle zaman zaman yüksek yoğunluklar yaşıyorum. Sayın @Aklima komutanım devralırsa, bence hepimiz adına en güzeli olur. Ben devralacak arkadaşlara teknik konularda elimden geldiğince yardımcı olurum. Zaten bence forum olgunlaştı artık, geliştirmelere ihtiyaç yok pek.

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Nefes aldığım tek yer burası, kapanacağını düşünmek bile beni çok üzüyor.  Ne olur kapanmasın daha iade haberlerimizle mutlu olup ret haberlerimizle üzüntümüzü paylaşacağız. 

• Beğeni 7
  • Onaylama 1

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @MSA cok teşekkürler yolunuz açık olsun. Zaten uyuyamiyordum forumun kapanacağını okuyunca cok üzüldüm. Umarım devam eder.

• Beğeni 4

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

hocam bi sormak gerekiyor neden kapanıyor diye çok merak ediyorum gerekçesi ne acaba siyasi baskı desem o değildir kalsın işte ne güzel formumuz var son masum  iade oluncaya kadar açık kalsın 

• Beğeni 1

701 KHK - KOMİSYON KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 9 dakika önce yazdı:

Sayın @MSA cok teşekkürler yolunuz açık olsun. Zaten uyuyamiyordum forumun kapanacağını okuyunca cok üzüldüm. Umarım devam eder.

Uykum kaçtı benimde...

• Beğeni 2

693 KHK-MSB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sn @MSA çok üzüldüm çok...

Bir çözümü olabilir mi bilmiyorum. 

Ahh keşke olsa.

Harbiden sarsıldım.

Gerçekten büyük özveri ile bu noktalara getirdiniz, teşekkürler.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Çok kötü oldu. Nefes alacak yer kalmadı. Buna bir çözüm bulmalıyız. Twetterde N. melih kutlu bey var devralır mı bu sorumluluğu acaba???forum kapanmadan komisyondan kararı çıkan kişilerin  herhangi bir yerde duyurulması sağlanmalı. Ya da tekrardan sevmediğimiz malumnette, bir başlık açıp forumca oradan devam edelim. Son 18 bin kişi azınlığız 6-7 ay bir süre kaldı zaten, idare mahkemesi  aşamasında çıkan kararları N.Melih kutlu bey paylaşıyor sağolsun. Sayın @MSA emeğiniz takdire şayan ne kadar iyi dileklerde bulunsak az emeğinizi ödeyemeyiz Bir kardeşiniz olarak  Naçizane fikrim   en azından twetterde karar paylaştığınız hesabı aktif kullanan sizin gibi karar paylaşacak birine devretmeniz. Bize yapabilecek son kıyağınız olur.

Güncelleme • • Adli27
  • Beğeni 6

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Neden bırakılıyor arkadaşlar forum ben biraz yabancı kaldım olaya msa iade mi oldu ondan mı ( inşallah olmuştur bu arada duam o yönde)

• Beğeni 1

Ttt

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, 3 saat önce yazdı:

Dostlar, forumda uzun bir süre beraber olduk.

Ret ve kabul kararlarını paylaştık. Acıyı ve sevinci duyurduk. Artık benim açımdan forum yönetiminin sonuna geldik.  Sistemi devam ettirebilecek arkadaşlarla görüştük. Sonuç alamadık. Forum ile ilgili işlemleri devam ettirmek için istekli arkadaşlar var ise komisyonkarar@gmail.com adresinden mesaj atabilir.

Forumumuz bir süre daha yayında kalacak. Bu süre içerisinde lütfen mesajlarınızı, örnek dilekçelerinizi , emsal kararlarınızı ve arkadaşlıklarınızı yedekleyiniz.

Yolumuz uzun. Hak, hukuk ve adaletin eşit dağıtıldığı yeni ve güzel günlerde görüşmek üzere.

Sağlıcakla kalın...

Bari site pasif de olsa açık kalsa. Kimse bir şey paylaşamasa bile istenilen sayfalara erişim sağlanabilse. Özellikle dilekçe vs kısmına. 

• Beğeni 3

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...