İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Öğrenciyken veya memurluk döneminde yaptığım tek güzel şey son parama kadar gezmiş olmak şimdi düşünüyorum da keşke yüklü bir kredi çekip bir karavan alsaydım ülkenin gezmedigim geri kalanını bu süreçte gezseydim. 

• Beğeni 4
  • Kahkaha 2
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 14 dakika önce yazdı:

Dostlar işte bu doğru yaklaşım. Umut tek başına kötü birşey değildir. Old Boy izleyen varsa, orada bir adam durduk yere sebebi bile söylenmeden kaçırılıp bir odaya kapatılır. Adam bağırmaya başlar "Ben burada ne kadar kalacağım, beni ne zaman çıkaracaksınız?" İç sesi de o sırada der ki "Eğer 15 yıl olduğunu söyleseydiler, bütün bu süre boyunca dayanabilir miydim acaba?" diye.

Kendi adıma düşünüyorum. İlk ihraç olduğumda birisi bana 4 senede beraat bile edememiş olacağımı söylese hayatta inanmızdım, ama inansam dayanmam kesinlikle daha güç olurdu.

Bunu anlatmakla beraber, atalarımız da "Sen işini kış tut, yaz çıkarsa bahtına demişler" Bu hukukun hiç edildiği düzenin sizleri ezmesine izin vermeyin dostlar. Güçlü olun, her olasılığı her zaman hesaba katın. Ama bu şekilde olduktan sonra umutlu olmakta yanlış birşey yok.

Bir de çok şükür o "90 bin iade var" diyen, aşırı ve saçma sapan umutla insanları uyuşturan şarlatanlara artık çoğu kişi inanmıyor.

Haklısınız ben de bu kadar süre bekleyecegimi tahmin etmiyordum ve biri bana dört yıl var en az dese çok dayanılmaz olurdu. Kim bilir belki bir bu kadar daha beklenecek ve ben buna inanmak istemiyorum. Çünkü umut hep en kısa süreyi hedefliyor.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu zulmün devam etmesinin bir sebebi de biz khklıları oluşturan çeşitli zumreler. gerçek mağdur sayısı az iken, halen fetö mensubu olan ve kendilerince medresei yusuf mu ne böyle avuntularla sosyal medyada, yurtdışında kampanya yürütenler ve gerçek mücadeleye çıkamayan korkmuş mağdur kesim... Aslında sadece gerçek mağdurlar cesaretimizi toplayıp cemal yıldırım, nazan bozkurt ve benzeri kişiler gibi haykırabilseydik birşeyler değişebilirdi. Halen twitter tagları bile doğru düzgün seçilemiyor. # kullanılmıyor. Daha çok fetö mensuplarını savunan taglar açılıyor. Ve onlarda da suskunuz. Ama bu suskunluğumuz bizim için mücadele edenleri bile usandırdı. Eğer forumun kapanmasında bunun da payı varsa hiç kızgın üzgün vs değilim çünkü hak ediyoruz. Sessiz takipçi olup iade olmayı bekleyenler beklemeye devam etsin. Önümüzdeki seçime ses getirebiliriz umarım. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 45 dakika önce yazdı:

Bu zulmün devam etmesinin bir sebebi de biz khklıları oluşturan çeşitli zumreler. gerçek mağdur sayısı az iken, halen fetö mensubu olan ve kendilerince medresei yusuf mu ne böyle avuntularla sosyal medyada, yurtdışında kampanya yürütenler ve gerçek mücadeleye çıkamayan korkmuş mağdur kesim... Aslında sadece gerçek mağdurlar cesaretimizi toplayıp cemal yıldırım, nazan bozkurt ve benzeri kişiler gibi haykırabilseydik birşeyler değişebilirdi. Halen twitter tagları bile doğru düzgün seçilemiyor. # kullanılmıyor. Daha çok fetö mensuplarını savunan taglar açılıyor. Ve onlarda da suskunuz. Ama bu suskunluğumuz bizim için mücadele edenleri bile usandırdı. Eğer forumun kapanmasında bunun da payı varsa hiç kızgın üzgün vs değilim çünkü hak ediyoruz. Sessiz takipçi olup iade olmayı bekleyenler beklemeye devam etsin. Önümüzdeki seçime ses getirebiliriz umarım. 

Su medrese-i yusuf mu ne hani bu dünyada çile cekiyorlarmista obur tarafta garanti cennete gideceğini düşünen hadsizin biriyle kötü atıştım. Nasil cennetten emin oluyorlarsa bu kadar .

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yarın az sayıda karar açıklanabilir açıklama sonrası genelde böyle oluyor önümüzde bayrama kadar 13 işgünü var bu süreçte bundan sonrası için bir ipucu verecektir dilerim en kısa sürede güzel haberler alırız.

Haftada 700 karar verilirse bu foruma da yansır ama 400 verilirse bu iş tıngır mıngır gidecek demektir.

• Beğeni 6

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

DİL ve EA fişlemesi sebebiyle komisyondan red almıştım. idare mahkemesi sürecinde davalı kurumun ilk savunmasını uyaptan gördüm. kurum hiçbir gerekçe bilgi belge sunmadan dosyasındaki diğer bilgiler irtibatını ortaya koymaktadır diye iki satır yazı yazmış hakkımda. Fakat bu diğer bilgiler nedir belirtmemiş.

İşin tuhaf yanı ekte TEM daire başkanlığının hazırladığı bilgi notunu iliştirmiş. Bu bilgi notunda ise bu hain yapı ile irtibatımı ortaya koyan bir kayda rastlanmadığı yazıyor. (kendi iddiasını ekte sunduğu bilgi notu ile çürütmüş)

Ayrıca fişleme bilgilerine hiç değinmemiş.

Allah tüm masumların yardımcısı olsun. 

• Beğeni 3

26 nisan açik 701 ihraç EGM istanbul Adli yada idari ifadem alınmadı. KYOK alındı  ( 31.01.2020) Kriter yok fişleme sd kart DİL, EA komisyon red (06.03.2020) 19. İDARE MAHKEMESİ

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yardımlaşma ve muhabbet için bir telegram kanalı kurdum. Buradan link atsam sorun olur mu @MSA hocam.. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 2

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Telegram kanalı ne işe yarıyor 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Bol iade. Güzel haberler.

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Yeni Oluştur...