İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

varex, 21 dakika önce yazdı:

SCR9X1.png

SCRfeI.png

bu karar komisyondan umudunu kesen yurt dışına çıkmak için uğraşan ve aleyhine ek tedbir tesis edilerek hak kaybı yaşayan arkadaşları ilgilendiriyor..

komisyon sizi iade ederse zaten ek tedbirler hükümsüz kalıyor ve  tüm haklarınız iade ediliyor...

komisyon hakkınızda ret kararı vermiş, dosyanız idari mahkemede ve yurt dışına çıkmak  gibi bir düşünceniz varsa ya da uygulanan ek tedbirler kapsamında hak kaybınız varsa, AYM kararın çerçevesi ve uygulanışı netleşince,  OHAL  komisyonuna valiliklerde yer alan OHAL büroları ya da şahsen posta yoluyla başvuru yapabilirsiniz...

Ayrıca başvuru için kararın ilam tarihi ve uygulanış biçimini ve yürürlüğe girme tarihine detaylı bakmak gerek...

Peki komisyondan umudu devam eden, fakat ret alma olasılığını da değerlendiren biri, ne yapsın? Ret almayı beklese başvuru süresi geçmiş olacak.

• Onaylama 4

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 2 saat önce yazdı:

SCR9X1.png

SCRfeI.png

bu karar komisyondan umudunu kesen yurt dışına çıkmak için uğraşan ve aleyhine ek tedbir tesis edilerek hak kaybı yaşayan arkadaşları ilgilendiriyor..

komisyon sizi iade ederse zaten ek tedbirler hükümsüz kalıyor ve  tüm haklarınız iade ediliyor...

komisyon hakkınızda ret kararı vermiş, dosyanız idari mahkemede ve yurt dışına çıkmak  gibi bir düşünceniz varsa ya da uygulanan ek tedbirler kapsamında hak kaybınız varsa, AYM kararın çerçevesi ve uygulanışı netleşince,  OHAL  komisyonuna valiliklerde yer alan OHAL büroları ya da şahsen posta yoluyla başvuru yapabilirsiniz...

Ayrıca başvuru için kararın ilam tarihi ve uygulanış biçimini ve yürürlüğe girme tarihine detaylı bakmak gerek...

@varex Hocam, müsadenizle bir düzeltme yapacağım: bu karar sadece ve sadece pasaport almak yani evrensel insan hakkı olan seyahat etme hakkını geri almak isteyenleri kapsıyor.  Pasaport almak istedi diye kimseye başka anlamlar yüklemeye gerek yok. Ben mesela uluslararası bilimsel konferanslarda makalelerim kabul almasına rağmen, gidip de konferansta kendim sunum yapamıyorum. Neden? Çünkü pasaportum tahdit altında. Geri de döneceğim üstelik, adımı temizlemeden ve haklarımı kuruşuna kadar almadan Türkiye'den temelli gitmem. Bu tahdidin ne alakası var OHAL'iyle, tedbiriyle?

Ama komisyondan umudu kestim gerçekten. Ret almışım bırakın da keseyim yav.

• Beğeni 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Meh Met, 9 saat önce yazdı:

ohal komisyonu nun Ankaradaki adresini bilen var mı 

677 khk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir dilekçe yazmaktan neden bu kadar çekiniyor insanlar anlamıyorum. Yahu hakkınızı arıyorsunuz. Olay bu! 4 yıldır evde beklemek ve 1 dilekçeden çekinmek.... Ne diyeceğimi bilemiyorum.

Bu muktedirler 4 ay olmuş AYM karar vereli, halen bir açıklama tenezzülünde dahi bulunmamışlar. Niye bulunsunlar ki? 4 yıl olmuş ve biz daha hakkımızı aramamaya korkarken.....twit atmaya dahi korkarken..... Yazalım basit bir dilekçe geçelim zaten ret verseler bile ileride tazminat olarak dönecektir. Keyfi uygulamalar bir yere kadar. Ha, yazmak istemeyen de yazmaz bu kadar basit. Burada duyurmamızın amacı hak kaybı olmaması. 

Güncelleme • • wildPuppy
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Meh Met 

T.C. Cumhurbaşkanlığı - OHAL İşlemleri İnceleme Komisyonu

Merasim Sokak, Devlet Mahallesi,
Çankaya-Ankara

Telefon: 0312 403 69 00

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi haftalar bu haftanın da karar anlamında zayıf geçeceğini düşünüyorum belki biraz retler gelebilir ince ince dosyaları da eritmeleri de gerekiyor ay sonuna doğru kabul sayılarında artış olabilir artık kabul ret dengesi %40-60 seviyesine yaklaştı bu sebeple kabul ağırlıklı bir dönem 23-29 temmuz arası gelebilir.

İyi haftalar 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu dünyaya yaşamak için geldik öbür taraf ne olursa olsun kesin değil varlığı yada yokluğu.

Yaşamak zor geliyorsa yaşama şeklinizi değiştirin çevreniz kötüyse çevrenizi değiştirin arkadaşlarınız kötüyse onları değiştirin ama kendinize zarar verecek şeyler yapmayın. Dün bir akademisyenin kendine  zarar verdiğini okuyunca gerçekten üzüldüm geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Biz topluma örnek olacak onlara yön verecek kişileriz kendi gerçekliğimizin farkına varalım.

Bol iadeli güzel bir hafta diliyorum herkese

• Beğeni 2
  • Onaylama 3
  • Katılmama 4

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• Herkese selam. İstinafa beyan dilekçesi yazacağım.  Başlık ile alakalı çıkmaza düştüm. Örneğin Ankara 13. Bölge idare mahkemesi başkanlığına  sunulmak üzere Ankara 19. İdare Mhahlemesi başkanlığına gönderilmek üzere İstanbul nöbetçi idare mahkemesi başkanlığına    bu mudur acaba ? Nasıl olmalı 
    • Benim de 2 yil aradan sonra 15. Idare mahkemesinde kuzu gibi yatan dosyamdan 5 gün önce nüfus kayıt örneği çıkartılmış gözüküyor. Bir hareketlilik var sanırım artık karara çıkacak. Hadi bakalım hayırlısı ☺ dualarinizda bana da yer verin😊
    • Danıştay Onama kararından sonra ne yapıyorduk arkadaşlar? AYM 'ye başvuru yapıyoruz galiba ama kaç gün içinde bilen var mı? Bir de sağlam idare hukukçusu avukat lazım yoruldum bıktım artık...
    • @Karagöz çok teşekkür ediyorum hocam darısı herkesin başına olsun tüm üyelerimizden güzel haberleri görmek dileğiyle 🙏🏻☺️
    • @Gül reçeli ve diğer idare Mahkemesinden iade olanlar için yararlı bir başlık: https://forum.khkhaber.com/forum/68-i̇stinaf/ ( Burada oldukça fazla Örnek var )  ben kendi dilekçemi buraya yorum olarak yazdım.   Dosya Linki : https://file.io/ldKx08FKHqhd 
  • Yeni Oluştur...