İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

wildPuppy, 19 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar ohal komisyonu açıklama yapmamış ama genel evraka normal dilekçe gibi veriyorsunuz dediler. Dilekçemi verdim. Onlar da kapak yazısıyla komisyona yollayacaklarını söylediler. 

Arkadaşlar dilekçenizden 2 nüsha götürün, en azından 1inci sayfasından 2 nüsha. 1ini onlara verin, diğerine de alınan evrak numarasını yazıp imzalıyorlar. Sizde kalır. Yer istanbul valiliği, marmaray cağaloğlu çıkışı binası. Ana bina. 

Memura sordum, çok kişinin böyle dilekçe verdiğini söyledi. 

Güncelleme • • wildPuppy
  • Beğeni 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 9 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar dilekçenizden 2 nüsha götürün, en azından 1inci sayfasından 2 nüsha. 1ini onlara verin, diğerine de alınan evrak numarasını yazıp imzalıyorlar. Sizde kalır. Yer istanbul valiliği, marmaray cağaloğlu çıkışı binası. Ana bina. 

Bulunduğumuz ildeki ohal bürolarına verecez degilmi dilekçeyi sorulduysa kusura bakmayin.

689 KHK (Esim icin takip ediyorum.Inceleme Devam)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ohal komısyonunu 1 yıl daha uzatmak için gerekçe  Aramalarına gerek yok. İlave tedbirlerle ilgili basvuru aldık, uzatıyoruz diyecekler.

• Kahkaha 1
  • Katılmama 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
serpil68, 16 dakika önce yazdı:

Bulunduğumuz ildeki ohal bürolarına verecez degilmi dilekçeyi sorulduysa kusura bakmayin.

Tabi

Adli27, 15 dakika önce yazdı:

Ohal komısyonunu 1 yıl daha uzatmak için gerekçe  Aramalarına gerek yok. İlave tedbirlerle ilgili basvuru aldık, uzatıyoruz diyecekler.

Uzatmak için bahane aramalarına 

Gerek mi var? Ayda 1 dosya inceliyoruz deseler kim sesini çıkarır? İnsan hayatı elzemdir diye de edebiyat yapar, hakkı itiba ile teslim edip suçluyu suçsuzu ayıklıyoruz der. Kim ses çıkarır? Muhalefet mi? 4 yıldır pijamayla evde oturan khklı mı? 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 3

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu şekilde "ifadeye çağrıldım ne yapacağım" diye soran bütün herkese benim verebileceğim tek tavsiye şudur:

Sakın telaşlanmayın. Gerçekleri ve yalnız gerçekleri, tüm bildiklerinizi anlatın. Devletten birşey gizlenmez. Masumsanız, belki geç olacaktır, ancak eninde sonunda hakkınızı alırsınız. Suçluysanız da telaşlanmayın. Allah/Tanrı/Güç/Karma bütün yaptıklarınızı, buradaki masum/mağdurların bütün çektiklerini sizden ve/veya çoluğunuzden çocuğunuzdan inşallah acı acı çıkaracaktır. Konuşmanız, gerçekleri söylemeniz, Türk milletinin merhametine sığınmanız, canını yaktıklarınızdan helallik istemeniz sizin adınıza daha hayırlı olacaktır.

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ALİ KOPARAN, 1 saat önce yazdı:

hocam  bu komisyona neyin başvurusu yapılıyor anlamadım biz de karar bekliyoruz yarın son diyorsunuz forumda biraz açabilir misiniz burada okuyan herkes faydalanır tşkler...

Aynen ben de merak ettim.Pasaport tahdidim kalktı, özelde kontrol mühendisi olarak 2 yıldır çalışıyorum, 2 yıldır SGK kaydım da var.Bunların haricinde başka ek tedbir varsa yazabilir misiniz bilen varsa. Sonradan hak kaybına uğramamak için geç kalmayayım.

689 KHK -YÖK İdari Personel - Komisyon incelemede - Adli Yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 51 dakika önce yazdı:

Memura sordum, çok kişinin böyle dilekçe verdiğini söyledi. 

Fatih ilçe emn 2. Kat da idi Valilik binasına mı alınmış ohal bürosu 

yarın açık olmaz değil mi büro 

677 khk inceleme devam 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Aydın Valiliği'ne gittim, yarın açık olacakmış. Her yer kapalı olmayacak galiba. Ya da memurlar resmi tatili unuttu. Yanıltmak istemem kimseyi. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Meh Met, 13 dakika önce yazdı:

Fatih ilçe emn 2. Kat da idi Valilik binasına mı alınmış ohal bürosu 

yarın açık olmaz değil mi büro 

Fatihten valiliğe yolladılar, genel evraka dilekçe ile teslim edin dediler. Ondan yazdım buraya vakit kaybetmeyin diye

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
wildPuppy, 58 dakika önce yazdı:

Tabi

Uzatmak için bahane aramalarına 

Gerek mi var? Ayda 1 dosya inceliyoruz deseler kim sesini çıkarır? İnsan hayatı elzemdir diye de edebiyat yapar, hakkı itiba ile teslim edip suçluyu suçsuzu ayıklıyoruz der. Kim ses çıkarır? Muhalefet mi? 4 yıldır pijamayla evde oturan khklı mı? 

Extra bahane üretmelerine gerek yok işte bahane hazır.

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
    • Arkadaşlar dosyam 2.5 yıldır 13 idd de bu kadar uzun süre bekleyen var mı ? 
    • Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda hastalığınızı tamamen atlatırsınız. Malülen emeklilik hakkı, kazanılmış bir hak olduğundan ihraç olsanız bile bu hakkınız saklıdır. İhraç olmanız durumudan (ki inşallah olmazsınız) malülen emeklilik haklalarınızı alabileceksiniz. Benzer durumda olan bir tanıdığım var. Malülen emekli olma hakkı olduğu halde, kendisine sunulan geri hizmette çalışmayı kabul etmiş. Daha sonra ihraç olunca, malülen emekli olmak için gerekli girişimlerde bulundu ve ihraçken malülen emekli maaşı almaya başladı.
    • Merhabalar. Başvurmuş olduğunuz iş yeri İK yada Muhasebe birimleri farklı kurumlara ait SGK kayıt bilgilerini gizlilik gereği göremez rapor edemez. Ancak çok kurumsal iş yerleri ayrıntılı SGK döküm bilgilerinizi sizden isteyebilir. Ancak o dökümde KHK çıkış bilgileriniz görülebilir. Onun dışında durumunuzu belirtmenize çok gerek yok bence. Ayrıca işe başladığınızı da yeni fark ettim. Hayırlı olsun, rabbim utandırmasın inşallah. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...